AKİT TV MERDİVENALTISI TARAFINDAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KİTABINI ALANLARA HAKARET

Akıl-ruh sağlığının ölçütünü ya da ölçüsünü pısikoloji(psikoloji) bilimi araştırmasın bence. Benim çok kolay iki yöntemim var bu konuda:
1- Atatürk düşmanlığı akıl-ruh sağlığına aykırıdır.
2- Osmanlıcılık akıl-ruh sağlığına aykırıdır.

Neden?

Osmanlıcılık'ın taht için bebek, çocuk kardeşlerini; öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı'nı ve sultanlarını baştaçı etmek olduğu düşünülürse hem Osmanlıcılık'ın hem de Osmanlıcılık karşıtlığı da demek olan Atatürk'e düşmanlığın neden akıl-ruh sağlığına aykırı olduğu anlaşılır çünkü akıl-ruh sağlığının bence iki temel ölçütü vardır: Mantık ve vicdan. Yani bebekleri, çocukları bile öldürtmenin nesi mantık ve vicdan? Sağlık bakanlığı da sağlığa bu açıdan da yaklaşmalı ki ülkede tam sağlığı sağlayabilsin yoksa bedenler sağlıklı, ruhlar sağlıksız olabilir.

Bu nedenle pısikoloji bilimi öncelikle kendi içindeki Osmanlıcıları ve Atatürk düşmanılarını temizlemekle işe başlamalıdır bence; demokrasi ve eğitim de.

Ülke Tv adlı merdivenaltı yani ana işi, ana amaçı yalnızca Akp yandaşlığı yapmak ve özelde Chp'ye, genelde Atatürkçülüğe saldırmak olan çağdışı, akıldışı, vicdandışı, bilimdışı bir Tv kanalı var; neden merdivenaltı; çünkü kime olursa olsun yandaşlık güvenilmezlik demektir ki merdivenaltı deyimi de güvenilmezlik için kullanılmakta.

Bu Tv kanalı da her Akp yandaşı Tv kanalı gibi hep Akp'yi ve Akp başkanı Erdoğan'ı korur, onlara asla bir eleştiri yapmaz; özelde Chp'nin, genelde ise Atatürkçülerin ise nokta kadar bile olsa yanlışlarını aramaya çalışır, bulamazsa da her Akp yandaşı medya organının yapmakta olduğu gibi ya çarpıtmaya ya karalamaya ya yalana ya iftiraya sarılır.

Yılmaz Özdil isimli Atatürkçü bir gazeteci 'Mustafa Kemal Atatürk' isimli bir kitap yazmış, fiyatı da 2.500 Tl. Kitaba ve yazarına karşı hemen bir saldırı akını başladı Akp medyasından; vay 'Kitap nasıl 2.500 Tl olur'muş, vay 'Asgari ücret bile 2.000 Tl' imiş, vay 'Atatürk ticareti' imiş, vay 'Atatürk'ü sömürmek' imiş.

Yılmaz Özdil diyor ki 'Bu kitap yalnızca 1881 tane basıldı, ve kolleksiyon kitabı yani kitabı, malzemesi pahalı'. Yılmaz Öztürk'ü de anlamak gerekir çünkü Atatürk düşmanlığının zirve yaptığı, yaptırıldığı ülkemizde Atatürk'e bu açıdan da katkıda bulunmak istemiş olabilir ki Akp yandaşı medyanın hakaretleri Yılmaz Özdil'in bu konuda başarılı olduğunu da göstermekte yani demek ki Yılmaz Özdil doğru bir iş yapmış, Atatürk düşmanlığı çok kızdığına göre? Yani Yılmaz Özdil'in o kitabı hem Atatürkçülüğün, demokrasinin ve laikliğin hem de akıl-ruh sağlığının turnusol kağıtı(kağıdı) gibi olmuş durumda.

Ülke Tv adlı merdivenaltı, Akp yandaşı, sözde İslamcı, sözde dinli Tv kanalında; Yılmaz Özdil Çiftlik bank dolandırıcısı 'Tosuncuk'a benzetilip Yılmaz Özdil'e hakaret edildi hem de o kitabı 2.500 Tl verip alanlara da 'Kerizler' denilip hakaret edildi, üstelik te en az 3 kez, kitaba 50 bin Tl verenlere de 'Ultra kerizler' denildi yayının sunumcusu tarafından.

Akp yandaşlarının ya da Osmanlıcıların kendilerini medeni, çağdaş, mantıklı, doğrucu, haklı göstermeye çalıştıkları takım elbise, kıravat, sinekkaydı tıraşların altlarında gerçekte medenilik değil medenilikdışılık vardır, öyle ki ortamını bulduklarında molla sakalı ve şalvar ile dolaşacaklarına pek kuşku olmaz yani takım elbise-kıravat-sinekkaydı hali bir takiyye hali olsa gerek büyük olasılıkla ki Akp döneminde siyaset tarihi Akp öncesi siyaset tarihinde görülmemiş nicelikte ve nitelikte hakaretlere ve küfürlere bile uğramış durumda ki Tbmm çatısı altında bile Chp milletvekili Kamer Genç'in ölmüş anasına bir bel altı küfür eden Akp milletvekilini anımsayın(hatırlayın) yani bu durumda açık ki Akp döneminde toplumda şiddetin, suçların adeta Altın çağ yaşaması bir rastlantı olmasa gerek.

Akp yandaşı medya nedense o kitaptan elde edilen gelirin 1 milyon Tl'sinin Darüşşafaka'ya verileceğini söylemiyor çünkü işine gelmiyor.

'2.500 Tl'ye kitap mı olur?'muş, 'Hem ekonomide kıriz(kriz) var diyorlar hem de 2.500 Tl'ye kitap satıyorlar' falan. Ya kitap zaten 1881 tane basılmış yani herkes için değil, yalnızca parası olanlar için. Gerçekte karşı çıktıkları şey kitabın fiyatı değil; Atatürkçülerin fiyat olarak böyle değerli bir işi başarabilmeleri, ülkede Atatürkçülük silinmeye çalışılırken Yılmaz Özdil'in böyle yüksek fiyatlı bir kitapla Atatürk'ü yine göklere çıkarması. Yani sözde kitabın fiyatına tepki ile denilmek isteniliyor ki gerçekte 'Atatürk için 2.500 kitap mı olur, Atatürk için 2.500 Tl'lik kitap yazılmaya değer mi; Atatürk 2.500 Tl vermeye değer mi; Atatürk için yazılan bir kitaba hiç 2.500 Tl verilir mi?'. Çünkü dünyada 20 bin tl'ye kitaplar da var; örnek ki Türkiye'de, Piri Reis'i anlatan bir kitap 2.200 Tl imiş ancak nedense ne Akp yandaşı medya ne Akp karşıtı medya hiç 'Hiç 2.200 Tl'ye kitap mı olur, Piri reis ticareti yapılıyor, Piri Resi sömürüsü yapılıyor' demedi.

Peki kardeşim size 'Hiç 2.200 Tl'ye Piri Reis kitabı olur mu?' diyen olmadığı gibi 10 Tl'ye de Kuran'ın Türkçesi varken 600 Tl'ye, 1.000 Tl'ye Kuran Türkçesi satanlara neden birşey demiyorsunuz?

Valentino'yu anlatan kitap 12 bin Tl imiş; Marilyn Monroe'yu anlatan kitap 6 bin Tl imiş; Antoine Ignace Melling'in gravürlerinden oluşan kitap 70 bin Tl imiş. Ne yani; Atatürk'ü anlatan bir kitap 2.500 Tl olamaz mı? Kitabın kağıdı pahalı imiş ve her kitap tek tek elde ciltlenmiş.

Müslümanların kitaplıklarına bakıyorsun; kalın kalın, elde ciltlenmiş, sarı yaldız yani altın varak içinde, süslü süslü, pahalı pahalı kitaplar. Belli ki Yılmaz Özdil de 'Neden Atatürk üzerine de, Atatürkçülerin de öyle kitapları olmasın?' demiş olabilir?

Gerçekte acıları şu: Kendileri 2.500 Tl edecek bir kitap yazamıyorlar. Emin olun yapabilseler Erdoğan için 50 bin Tl'lik kitap yazarlar.

Demek ki Atatürk düşmanlığı bu kadar çok acı çektiğine, bu kadar çok öfkelendiğine, bu kadar çok hakaret ettiğine göre Yılmaz Özdil doğru yapmış, bir açığı doldurmuş. Bu durumda önerim ki Yılmaz Özdil seneye 50 bin Tl'lik, hatta 100.000 Tl'lik bir Atatürk kitabı da yazsın, ve Atatürk düşmanlığı öfkeden iyice kudursun.

Ülke Tv kerizlik arıyorsa Atatürk'e, Türkiye cumhuriyeti devleti'ne karşı Osmanlı hanedanlığı'nı desteklemeye baksın.

Kıskandılar, kıskandılar. Çünkü onlar dalkavukluğu medyacılık sanıyorlar.

Evet gerçekler ya da doğrular bazan(bazen, bazıan) pahalı olabilirler. Kerizlik bazan da herşeyin ucuzunu aramaktadır.

Değmez mi yani Atatürk için 2.500 Tl vermek?

Ancak bir padişahın sakalının bir kılını ya da tırnağını bulsalar 100 bin Tl bile verirler değil mi?

Amaçları, niyetleri hakaretlerinden belli, açık, kesin zaten? Kaldı ki Yılmaz Özdil aynı kitabın az fiyatlısını daha önce çıkarmış ve bunu da 'koleksiyon kitabı' olarak düşünmüş. Yani buna 'Atatürkçülüğün eziklik içine sokulmasına nicel bir tepki' olarak da düşünebiliriz?

Doğru medyacılık zordur, üstelik te Akp'ciliğin yapamayacağı kadar.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 25.1.19/11.36

 

(Yazı fotoğrafları ile birlikte aynı isimle internette var).