ERDOĞAN VE DİYOJEN

Akp felsefeye, bilime, ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı ülke hali övünüyor da felsefe, bilim, ve Din hadisileri açısılarından(açılarından) halkın dediği değil de düşünürlerin(filozofların), alimlerin, alimelerin, bilgelerin yani bilgi erdeminin ne dediği önemli. Bu nedenle ki Din hadisileri bile alimleri 'Sultanlar ile düşüpkalkan(düşüp kalkan) hırsızdır' deyip kendi içlerinde bile elemiştir.

Genelde Akp'yi, özelde Akp başkanı Erdoğan'ı seçim sandıkıları(sandıkları) istediği kadar alkışlasın; önemli olan durum genelde Akp'nin, özelde Akp başkanı Erdoğan'ın felsefe, bilim, Din hadisileri yani düşünürlük, alimlik, alimelik, bilgelik önündeki durumudur yani örnek ki kıral(kral) 3. Aleksandros'a(Büyük İskender'e) 'Gölge etme başka ihsan istemem' diyen Diyojen gibi insanların genelde Akp'ye, özelde ise Akp başkanı Erdoğan'a ne diyeceği önemlidir.

Acaba Diyojen Erdoğan ile de karşılaşsa ne derdi?

Bence aynı şeyi derdi.

Çünkü at üstünde de olsa, oy sandıkıları(sandıkları) üstünde de olsa siyaset siyasettir yani hükümdarlık hükümdarlıktır.

Benim de tümden siyasete felsefe, bilim ve Din hadisileri açısılarından sözüm şudur: Felsefeye, bilime, Din hadisileri'ne gölge etme; başka ihsan istemem.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 26.12.18/05.46