TUNÇ SOYER AKP VE MHP

Ben hiçbir siyasi partiden değilim; hiçbir siyasi partiyi sevmiyorum; bana kalsa siyaset yasaklanmalı, tüm siyasi partiler kapatılmalı, ve yalnızca Türkiye değil, tüm dünya felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri, ve düşünürler(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler ile yönetilmeli.

Chp'nin İzmir büyükşehir belediyesi başkanlığı adayı Tunç Soyer konusunda Akp ve Mhp fırtınalar koparmakta.

Neymiş? Tunç Soyer'in babası 1980 darbesinde askeri savcı imiş, tutuklu Mhp'lilere işkence yapmış falan.

Bir savcı nasıl işkence yapabilir, bunu anlamak zor çünkü bu tür şeyler genelde karakollarda ve hapishanelerde olur; adliyelerde değil. Bir savcı karakolda ya da hapishanede mi ifade alıyor? Kaldı ki Tunç Soyer'in babası işkencelere karşı da savaşmış, açıklamalara göre.

Diyelim ki, varsayalım ki Tunç Soyer'in babası işkenceci. Yahu Hıristiyanlık(Hristiyanlık) dini inançı bile der ki 'Babaların günahını çocuklara yüklenemez' yani demek ister ki 'Adam/Adem ile Eva'nın/Havva'nın yani insanlığın ilk günahı onların çocuklarına yani dünya insanlığına yüklenemez ki Hıristiyanlığın özü de budur zaten. Yani bu durumda demek ki adil, dürüst, vicdanlı, mantıklı olmak gerekir ve Tunç Soyer işkenceyi, faşizımı(faşizmi), babasının işkencelerini savunmuyorsa babası ile aynı dünyada değil ayrı dünyada demektir ki Akp'nin ve Mhp'nin dünyasıları(dünyaları) felsefel, bilimsel, adil, dürüst dünya olmadığı için bunu anlamaları pek beklenilmese de sorun olmaz.

Peki kardeşim; ey Mhp; 1980'de ve öncesinde senin dünyan silahlı terör eylemilerine(eylemlerine), işkencelere karışmadı mı?

Sen ey Akp; savunduğun, baştaçı ettiğin Osmanlı'da işkence, vahşet, zulüm yok muydu; Osmanlı işkenceye karşı mıydı? Ve 'Ne istediniz de vermedik' dediğin, birzamanlar kolkola(kol kola), omuzomuza(omuz omuza) yürüdüğün Fetö neydi? Ve Açılım süreçi dediğin saçmalıkta 'Askere ve polise Pkk'ye kurşun sıkmamasını istedik' diyen sen değil miydin? Yani bu durumda demek ki eğer babaların günahlarını çocukları da çekecekse Akp ve Mhp de çekmeli değil mi? Yani Chp'nn adayları süttençıkmışakkaşık(sütten çıkmış ak kaşık) değilse Akp'nin ve Mhp'nin geçmişi süttençıkmışakkaşık mı? Peki baştaçı ettiğin Menderes dönemi'ndeki işkenceler; o zaman onlardan sen de sorumlusun değil mi? Öteyandan Tunç Soyer'in babası büyük olasılıkla Müslüman ve Türktü, bu durumda Müslümanları ve Türkleri de suçlamak gerekmez mi?

Ben felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne aykırılığı da, aykırı olanları da sevmem ve istemem. Yani ortadaki Akp'nin de, Mhp'nin de, Chp'nin de, İyi parti'nin de adayları örnek ki bikiniye, mayoya, mini şorta, mini eteğe yani cinsel sunumlu, cinsel tahrikli giyime; zinanın suç olmamasına, eşcinselliğe, tıravestiliğe, genelevlerin açık olmasına, barlara-pavyonlara-gece kulübülerine-sıtriptiz kulübülerine-sex shoplara, sigaranın ve içkinin yasaklanmamasına-üretilmemesine-satılmamasına karşı değiller oysa felsefe, bilim, ve Din hadisileri yani din bunlara karşıdır yani gerçekte felsefe, bilim, ve Din hadisileri açısından hiçbir siyasi parti doğru değil, hiçbir aday doğru değil. Bakın Akp'nin İzmir büyükşehir belediyesi başkanlığı adayı Nihat Zeybek te zaten 'İzmir'de sorun yaşam/hayat biçimi değil, hayat kalitesi' dedi; yani demek ki akıldışı ve ahlakdışı şeylere karşı değil, onlar yine devam edecek.

Bu durumda en azından dürüstlüğe bakmak gerekir. Dürüstlüğe baktığımızda şunu görmekteyiz: Tunç Soyer'e Akp'nin ve Mhp'nin siyasi saldırısı dürüst değil, safsata, karalama, çamuratma(çamur atma) çünkü herşeyden önce işkenceci ise bu Tunç Soyer değil, babası; ve Chp zaten işkenceye, faşizıma karşı; ve bu ülkede teröre karışmamış bir siyasi parti varsa o da Chp'dir. Yani felsefe, bilim, ve Din hadisileri açısından Akp ve Mhp dürüst değil ki oy vermek açısından bu bile yeterli bir ölçüt olur.

Yani gerçekte ne Akp ne Mhp ne Chp ne İp ne birbaşka(bir başka) siyasi parti çözüm değil çünkü zaten siyaset çözüm değildir çünkü siyaset felsefeye, bilime, ve Din hadisileri'ne düşman olmaktır, düşman değilse bıraksın ülkeyi siyaset değil felsefe, bilim, ve Din hadisileri, düşünürler, alimler, alimeler, bilgeler yönetsin?

Yani Türkiye'nin ve dünyanın yapması gereken şey 'Hangi siyasi parti?' değil; felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne doğru gitmektir yoksa aynı bataklığın içinde farklı çiçeklerin seçimi olur demokrasi. Ancak bu henüz olası olmadığı için ne yapmak gerek? En dürüstü ya da dürüstü seçmek gerek çünkü dürüst olmayana güvenilemez yani bakın Akp bile ekonomiyi Abd'deki bir kuruluşa denetlemeye kalktı? Yani şimdilik 'Kim dürüstse' onu seçmek zorunluluğu var; Türkiye felsefe, bilim, ve Din hadisileri, düşünürler, alimler, alimeler, bilgeler ülkesi oluncaya kadar; yani yanlışın seçilmeyeceğini bilsek oy kullanmaya bile gerek yok ancak görülmekte ki toplumlar, halklar, milletler, demokrasi henüz 'Yanlışı seçmemek' aşamasına, niteliğine, özelliğine gelmiş durumda değiller. Yani şöyle düşünmek gerekiyor: 'Sürümüzü hangi çobana teslim edeceğiz; çalışkan çobana mı, dürüst çobana mı?'.

Yani Tunç Soyer'in babası varsayalım ki kara ise Akp'nin baştaçı ettiği, övündüğü Osmanlı sultanıları(sultanları) bilim, ahlak, vicdan yani dini tanımlayan Din hadisileri açısından akinsanlar(ak insanlar) mı? Ey Mhp dünyası, maziye bak; bu ülkedeki katliamlarda, işkencelerde, terörde senin de parmak izin yok mu acaba?

Yani bu milletin ya da demokrasinin ya da laikliğin artık çıplaklığı, ahlakdışılığı, akıldışılığı, dürüst olmamayı, adaletsizliği, vicdansızlığı, bilimsel olmamayı, hilebazlığı, karalamayı, çamuratmayı, haksızlığı seçmemesi gerekiyor; tüm konu, tüm kurtuluş, tüm çözüm işte bu; yoksa herşey sonsuza kadar hep boşa.

Bence siyaset yasaklansın, tüm siyasi partiler kapatılsın, ve ülkeyi felsefe, bilim, Din hadisileri yönetsin; bilime ve ahlaka aykırı herşey yasaklansın; anayasanın vazgeçilemez temel ilkesi bu üç şey olsun; ve bitsin artık bu siyaset kavgası, siyaset dalaşı, siyaset sömürüsü, siyaset hilesi, siyaset nefsi. Yani felsefeden, bilimden, Din hadisileri'nden büyük insanlar mı olmuşlar siyasetçiler?

Siyaset cehalet, hile, yalan, nefs, yandaşlık ve israftır; felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne aykırılıktır. Dürüst olmayan insanlar mantıklı da değillerdir çünkü dürüstlük yalnızca ahlak işi değil, mantık işidir de, ve zaten ahlak ta mantığın en yüksek aşamasıdır yani mantıksız insanları seçmek mantıksızlıktır yani adam 'Müslümanım' ya da 'Dinliyim' diyor ancak bikiniye, mayoya, pılajlara(plajlara), akıldışı-ahlakdışı modaya, akıldışı-ahlakdışı sanatçılara-ünlülere, çıplaklığa, mini eteğe, mini şorta, açıksaçık giyime, daracık giyime, zinaya, genelevlere, pavyonlara, sıtriptiz kulübülerine, diskoteklere, eşcinselliğe, astrolojiye karşı değil, buneperhizneturşu(bu ne perhiz ne turşu? Yahu sen bebek, çocuk kardeşlerini; öz annelerini, öz babalarını öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı'nı, Osmanlı sultanlarını savunuyorsun, baştaçı ediyorsun, ne yapacaksın Tunç Soyer'in babasını?


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 2.2.19/08.02


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020