ATATÜRK'ÜN TÜRK MİLLETİ KİMSEYİ BACAĞINDAN ASMAZ

Halk Tv'de yayınlanan Halk arenası adlı, ve Uğur Dündar'ın sunduğu yayında Metin Akpınar 'Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler' demiş. Müjdat Gezen de 'Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil' demiş.

Metin Akpınar'a da, Müjdat Gezen'e de, Uğur Dündar'a da sevgi de saygı duymam çünkü Atatürk'ü bence hiç anlamamışlar. Örnek ki yine aynı yayında Akp iktidarına karşı, bayanlara 'İnadına mini etek, dekolte, daracık, bikini, mayo giyin' denilmişdi(denilmişti) Uğur Dündar tarafından.

Atatürkçü olmak yetmez; alim, alime de olmak gerekir. Örnek ki ahlaka aykırı giyime, çıplaklığa, akıldışı-ahlakdışı modaya, pirsinge, dövmeye, sigaraya, içkiye, zinaya, eşcinselliğe, genelevlere yani fahişeliğe de karşı olmak gerekir. Atatürkçülerin Atatürk'ten ne anladıklarını bilmem de ben Atatürk diye 'Hayatta en doğru yol bilimdir' sözünü yani bilim sevgisini ve saygısını; 'Ben sıporcunun/sporcunun/siporcunun' yani 'insanın' 'ahlaklısını severim' sözünden de ahlakı, ahlakçılığı anlıyorum. Belli ki ortada iki Atatürkçülük var: Biri Atatürkçülerin anladığı yani sanı, biri benim anladığım yani Atatürk.

Genelde Atatürkçülerin, özelde ise Metin Akpınar'ın ve benzerilerinin Atatürk'ü anlamadıklarına bir örnek te zaten Metin Akpınar'ın kendi sözünde bulunmakta; bu zat Atatürk'ü ve Atatürk'ün Türk milleti'ni anlayamamış olmalı ki İtalyan faşist devlet başkanı Mussolini'nin halk ayaklanması sonuçu(sonucu) iktidardan indirilip, öldürülüp, bacağından bir elektırik(elektrik) direğine asılması örneğini veriyor, bir halt imiş gibi ya da bir halt olarak ki bu hal de zaten özelde Atatürkçülerin, genelde ise laiklikçilerin Atatürk'ten ve Atatürk'ün Türk milleti'nden ne denli çok uzakta olduklarını göstermekte çünkü ne Atatürk ne de Atatürk'ün Türk milleti kimseyi bacağından asmaz, hele kimsenin ölüsüne hayvanca davranmaz. Atatürk değil mi; düşmanlarına bile, Anzacların bırakın dirilerini, ölülerine bile insanca davranan?

Müjdat Gezen de büyük olasılıkla; Erdoğan'ın çevresine yaydığı 'Haddini bil' in etkisinde kalmış olmalı ancak Atatürkçülükte sınanması gereken asıl şey vatan sevgisi değil bilim ve ahlak sevgisidir çünkü vatanlar herzaman(her zaman) işgal altında olmazlar ancak hayat herzaman bilimdışılığın ve ahlaka aykırılığın işgali altında olabilirler; söz konusu vatan ise kuşkusuz ki herkes vatansever olur günü geldiğinde; ancak hayat hergün sürmektedir.

Yani biryandan ahlaka aykırılığı alkışlayıp biryandan da Atatürkçü olunamaz.

Evet Metin Akpınar; Atatürk'ün Türk milleti İtalyan milleti değil; korkma, kimseyi bacağından asmaz. 'Zehirlenerek ölür' dediği de Hitler ancak o da zehirini kendisi içmiş diye bilinmekte yani başkaları zehirlememiş. Bu tür örnekler bile Atatürkçülerin yoz hallerini göstermekte; yani kala kala bu örnekler mi kaldı, derdini anlatabilmek için? Felsefeden, bilimden ve dini tanımlayan Din hadisileri'nden uzak olan akıl doğru ve iyi örnek bolluğunda bile şaşkın ördek hali olur. Bu hal gerçekte sanatın ve sanatçının cehalet ya da kültürsüzlük ya da yozluk ya da felsefeden ve bilimden kopukluk halini de göstermektedir.

Evet kardeşim; bilimselliğin olmadığı yerde de, ahlakın olmadığı yerde de Atatürkçülük olmaz. Ve ortalıkta cinsel organ gibi dolaşmak ta bilime de, ahlaka da aykırı.

Atatürk'ün Türk milleti de, Atatürk Türkiyesi Türkçesi de dünyadaki insani olarak en üstün hallerdir. Bunu yapan da doğruya ve iyiye sadık Türk milletidir; Madonna'ya, Lady Gaga'ya, modaya, çıplaklığa, sigaraya, içkiye, ahlaka aykırılığa, zevke, hazza, nefse değil, Yunus'a sevgi ve saygı duyan Türk milletidir.

İşte bunu anlayamadığınız için zaten Akp başta.

Ahlaka aykırılığa, ahlakdışılığa sevgi, saygı duyana, kim olursa olsun sevgi, saygı duymam.

Kuşkusuz ki Türk milleti'ne 'Bikini giy, mayo giy, mini etek giy, açıksaçık giy, daracık giy, sigara iç, içki iç' diyenler Atatürk'ü de, Türk milleti'ni de anlamamışlardır, ve onlar halkçılıktan da halkçı olarak söz edemezler.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 25.12.18/03.59


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020