ATATÜRK DÜŞMANLIĞININ OLDUĞU YERDE MİLLİ İRADE OLMAZ

Türkiye'de; Atatürk düşmanlığının olduğu yerde ya da Atatürk'e sevginin ve saygının olmadığı yerde milli irade yoktur çünkü Atatürk Türkiye milletinin var edicisidir.

Seçim sandıkılarından(sandıklarından) çıkan her sonuç milli irade demek değildir; örnek ki Abd sömürgesi bir ülkede seçim sandıkılarından Abd çıkarsa orada milli irade yoktur, milli iradeye milletle ya da milletin bir bölümü ile ihanet vardır.

Atatürk var olmasaydı bile; milli demek akıl, mantık, toplumsallık, medenilik, insanilik, akılcılık, mantık, bilimcilik demektir; bunu ise hükümdarlık denilen diktatörlüklerde göremeyiz yani milli demek hükümdarlığı yani bilimdışılığı aşan herşey demektir.

Türkiye'de milli irade Mustafa Kemal Atatürk ile var oldu; O'ndan öncesi yani Osmanlı hanedanlığı bir feodal diktatörlük devleti idi yani bilimsel bir içerik değildi. Yani Türkiye'de milli irade demek ancak Mustafa Kemal Atatürk'e sevgi ve saygı ile oluşur, milli irade ancak Mustafa Kemal Atatürk'e sevgi ve saygı olan yerde olur; yani Türkiye'de milli iradenin simgesi ve varlığı seçim sandıkıları değil ancak Mustafa Kemal Atatürk'tür ki bu durum 'Muhammed'e sevgi ve saygı olmadan İslamiyet te, Müslümanlık ta olmaz'a ya da 'Muhammed olmadan Semavi dini inanç olmaz'a benzer.

Padişahlık, sultanlık gibi şeyler milli durum değil feodal ya da köleci yani milli öncesi durumdur.

Yani bir cehalet ve nefs dünyası ve hükümdarlık simgesi olan siyaset kimseyi yanıltmaya, aldatmaya, kandırmaya kalkmasın ki zaten siyaset olan yerde değil milli irade; din bile olmaz.

Yani Türkiye'de seçim sandıkından Mustafa Kemal Atatürk çıkmamışsa; milli irade değil; milli irade düşmanlığı, ve cehalet ve nefs; yani aldanış çıkmış demektir.

Yani Türkiye'de milli iradenin simgesi, ölçüsü, ölçütü seçim sandıkı yani siyaset değil Mustafa Kemal Atatürk'tür. Yani seçim sandıkılarından Mustafa Kemal Atatürk çıkmıyorsa; Türkiye henüz milli olmamış ya da olamamış demektir; ülke hala göçebe ya da feodal ya da köleci ya da bilimdışı ya da akıldışı ya da insanlıkdışı devlet türü ya da yöntemi ya da kültürü üzerine kurulu demektir.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 23.12.18/22.30

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020