MERDİVENALTI ATV KENDİNE GEL

Atv kendine 'Haberin merkezi' diyor; gerçekte ise 'Habersizliğin merkezi' çünkü örnek ki Chp karşıtı gösterileri, eylemleri; öyle ki kedileri, köpekleri bile haber yapan bu yoz Tv kanalı işçi haklarını, işçi eylemlerini, gırevleri(grevleri), Akp karşıtı gösterileri asla haber yapmıyor. Yani bu hali ile Atv bir haber merkezi değil bir Akp merkezi halinde gibi; yani Akit Tv'nin seviyesinde ancak ondan bir tık yukarı çünkü ağızını Akit Tv gibi, sokak ağızı gibi bozmuyor en azından.

Din neden önemlidir çünkü din yani dini tanımlayan Din hadisileri bilim/ilim, ahlak, vicdan, merhamet, nefssizlik, dürüstlük, adillik gibi erdemler öğretir. Yani gerçekte din bir ilaha inanmak, bir ilaha tapmak değil dini tanımlayan Din hadisileri'dir. Bu açıdan ki Atv'ye abone olmuş bir hal gibi görünmekte olan Pırof(Prof) Nihat Hatipoğlu eğer İslamiyet tarihi üzerine bir de Din hadisileri'ni eklemiş olsaydı Atv'de bir saniye bile durmazdı, neden, çünkü din yandaşlığın olduğu yani dürüstlüğün olmadığı yerde bir an bile durmaz. Neden durmaz; çünkü yandaşlık nefstir, nefs ise önce akıla zarar verir, sonra ahlaka. Yani bir de Atv Ramazan ayı geldi mi iyice İslamiyet'in ya da dinin merkezi sanma haline geliyor ancak belli ki Atv de dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilmiyor ve 'Bilselerdi yapmazlardı'yı gerçekleştiriyor.

Medyada dürüstlük yani tarafsızlık nedir; Akp'yi de eleştirirsin, Chp'yi de, her siyasi partiyi de. Oysa Atv Akp hariç her siyasi partiye adeta bir de karalama yorumu yapmak içinde bir halde. Yani örnek ki Atv'de Chp'yi ve Kılıçdaroğlu'nu eleştiren her gün en az bir haber bulabilirken Akp'yi ve Erdoğan'ı eleştiren tek bir haber bulamazsınız, sonra bir de 'Haberin merkezi' öyle mi? Atv'nin mantık olarak mantıksızlık içinde olması sabahları Kahvaltı haberleri' adlı yayınında da görülmekte çünkü 'Kahvaltı haberleri' denilen saatte cinayet, ölüm, şehid haberleri bile sunulmakta, yani hem bunlar hem güzel bir kahvaltı nasıl yapılabilir; bunu başarmak için Atv olmak gerekiyor sanırım?

'Atv Akit Tv'den bir tık yukarıda' dedim; ancak olması gereken medyadan bin tık aşağıda; neden? Çünkü hem tarafsız değil hem mantıklı değil; bu kadarı ile Akit Tv'den farklı ancak Akp'ye muhalifliğe hem düşmanlık hem karalama içinde ki bu hali ile de Akit TV ile aynı dünyada. Örnek mi: Daha dün; Yılmaz Özdil Mustafa Kemal Atatürk isimli, 2.500 Tl'lik bir kitap yazmış ve satışa sunmuş; Atv bu haberi şöyle verdi: Arka fonda Yılmaz Özdil fotoğrafı ve yanında 'Atatürk'ü 2.500 Tl'ye satıyor!' yazısı.

'Atatürk'ü 2.500 Tl'ye satıyor' demek hem iftiradır hem Din hadisileri'nden payını almamaktır hem zeka, akıl, mantık gibi şeylerle pek ilgisi olmamaktır hem de Atatürk düşmanlığının itirafıdır. Neden? Çünkü o sözü ancak Atatürkçü olmayanlar söyleyebilir yani örnek ki bir yazar kendi hazırladığı bir Kuran Türkçe çevirisi kitabını 50.000 Tl fiyat koysa 'İslamiyet'i 50.000 Tl'ye satıyor' diye Müslümanlar başlık koymaz, bunu ancak Müslüman olmayanlar yapabilir. Öteyandan(Öte yandan); 'Atatürk'ü 2.500 Tl'ye satıyor' demek hakaret amaçlıdır ve kötü niyettir çünkü kitabın adı 'Atatürk' değil 'Mustafa Kemal Atatürk' ve satılan Atatürk değil bir kitap yani eğer Atv bunları ayırt edemiyorsa ya üniversite mezunu kimselerce yönetilmiyor ya Atatürkçülerce yönetilmiyor ya Türk olanlarca yönetilmiyor ya da Atatürk düşmanı kimselerce yönetiliyor ya da dine aykırı kimselerce yönetiliyor demektir bilimsel mantığa göre çünkü Türk vatandaşı olmanın temel ölçütü Atatürk sevgisi ve saygısıdır.

Peki ey Atv sen; Piri Reis ile ilgili bir kitap 2.200 Tl'ye satılırken 'Piri Reisi satıyor' dedin mi yazarına? Peki sen ey Atv; biri Akp başkanı Erdoğan hakkında 50.000 Tl'lik bir kitap yazsa, 'Erdoğan'ı 50.000 Tl'ye satıyor' diye başlık atacak mısın? Gocunduğun nedir, 2.500 Tl'nin düşük olması mı yoksa olmayan Atatürkçülüğün mü?

Şunları artık iyice öğrenmek gerekir: 
1- Türk vatandaşı olmanın yolu Atatürk sevgisinden ve saygısından geçer. Atatürk sevgisi ve saygısı olmayan insan 'Türkiyeli' olabilir ancak 'Türk vatandaşı' olamaz çünkü Türk vatandaşı Atatürk düşmanları ile vatandaş olmak istemez; ve ancak Türk olmayanlarda Atatürk sevgisi ve saygısı genel bir hal değildir yani örnek ki Rumları, Ermenileri, Yahudileri, Rusları, Almanları, Amerikalıları, Afrikalıları Atatürk'ü sevmeye ve saymaya kimse zorlayamaz yani Atatürk sevgisi ve saygısı genel açıdan ancak Türk olmakla ilgilidir, Türk olmayıp ta Atatürk sevgisi ve saygısı içinde olanlara da ne mutlu.
2- Osmanlıcılık akıl-ruh sağlığı sorunudur ve insanlık suçudur çünkü Osmanlıcılık demek demokrasi, laiklik, bilimsellik, medenilik, insan hakları düşmanlığı; ve taht aşkı, nefs için bebek, çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'nı ve sultanlarını baştaçı etmek, övmek, onur saymak, gurur saymaktır ki bunun Türklükte de, dinde de, akıl-ruh sağlığında da, insanlıkta da yeri yoktur.
3- Atatürk düşmanlığı akıl-ruh sağlığı sorunudur ki nedenini 2. de açıkladım.

Gerçek ki akıl-ruh sağlığını ya da insaniliğini korumak isteyen; Atv'yi ve Akp yandaşı medyayı izlememeli.

Ey Hatipoğlu; neredeyse hergün Atv'de vaaz veriyorsun ancak bak; hem Atv Din hadisileri'ne aykırı davranıyor hem de Atv'de sabahları gazete okuyan bayanın bileğinde dövme var, bence yandaşlığın da, dövmenin de İslamiyet'e aykırı olduğunu öğretmeye önce Atv'den başla sen yoksa Allah'ının karşısına çıktığında ona bakan yalnızca bir yüzün olur, iki yüzün olmaz; sen orada İslamiyet'ten, dinden imandan söz ederken öteyanda(öte yandan) İslamiyet'e, dine imana aykırılıklar yapılıyor.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 24.1.19/11.30

 

(Yazı fotoğrafı ile birlikte aynı isimle internette var)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020