CHP ALT OK'U DÖRT OK YAPSIN

Atatürkçüler de, Atatürk düşmanıları(düşmanları) da sanırlar ki Atatürk ve Atatürkçülük kolay birşeydir.

Atatürk düşmanılarının Atatürk'ü anlamadıkları Atatürk düşmanı olduklarından zaten belli de Atatürkçülerin Atatürk'ü anlamadıkları ise bikiniye, mayoya, çıplak pılajlarına, çıplak havuzularına, ahlaka aykırı giyime, cinsel sunumlu giyime, eşcinselliğin yasak olmamasına, zinanın suç sayılmamasına; barların, pavyonların, sexshopların, sıtriptiz(striptiz) kulübülerinin, gece kulübülerinin, genelevlerin kapatılmamalarına karşı olmamasılarından(olmamalarından) belli.

Yıllardır internette yazıyorum, yine yazayım.

Atatürk demek öncelikle felsefe, bilim, ahlak ve Türkçe demektir; ancak Chp'nin Altı ok'unda tuhaf ki bunlar yok. Kuşkusuz ki Atatürk'te de, Chp'de de Altı ok vardır ancak ondan önce felsefe, bilim, ahlak, Türkçe vardır yani Altı ok yıldızlar gibidir; felsefe, bilim, ahlak, Türkçe yani Dört ok ise güneş gibidir. Gerçekte ise Altı ok Dört ok'un yani o dört temelin dışa yansımasıdır, güncele uygulanması halidir. Yani Atatürk; Atatürk'ün yaptıklarını yapmak değil, beyini, ruhu, soyut, düşünsel, nitel amaçlarıdır. Yani Atatürk sigara, içki içti diye sigara, içki içmek; sigaraya ve içkiye karşı olmamak Atatürk te(de), Atatürkçülük te değildir çünkü Atatürk 'Hayatta en doğru olan bilimdir', 'Benim sözlerimle bilimin sözleri çelişirse beni değil bilimi dinleyin' ve 'Ben sıporcunun/sporcunun/siporcunun/insanın ahlaklısını severim' demiş, yanlışları(hataları) olduğunu ve olabileceğini dürüstçe söylemiş bir insandır yani Atatürk günümüzde yaşasa idi ne sigara içerdi ne içki, ne de ahlaka aykırı giyime izin verirdi; yani Atatürk'ü anlamak niceliğine değil niteliğine, somutluğuna değil soyutluğuna bakmakla olur.

Atatürk bilinen özgün, gerçek tür bir düşünür(filozof) ve gerçek bir bilimci olmayabilir ancak düşünür ve bilimci olmaya yönelmiş bir insandır; düşünmeyi yani felsefeyi ve bilimi baştaçı etmiş bir insandır.

Yani sigaraya, içkiye, bikiniye, mayoya, açıksaçık giyime, daracık giyime, eşcinselliğe, zinanın suç sayılmamasına karşı olmakla, başı örtmekle, ahlaklı-edebli giyinmekle, nefsi terk etmekle Atatürkçülükten, Atatürk'ten uzaklaşılmaz; Atatürk'ten ve Atatürkçülükten uzaklaşmanın tek yolu felsefeden, bilimden, ahlaktan ve Türkçeden uzaklaşmaktır; yani Atatürk'e dahil olan şeyler felsefe, bilim, ahlak ve Türkçedir; zevkleri, hazları, nefsi değil.

Açık ki Atatürk'ü anlamamak Atatürk düşmanlığından daha büyük, daha yüksek bir düşük zeka ya da düşük akıl ya da düşük mantık ya da daha düşük bir bilinç gerektirmektedir.

Chp Altı ok'u dört ok yapsın, diyorum da; bence ok yapmasın, ışık yapsın. Hangi çağda yaşıyoruz; oklar, yaylar falan.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 23.12.18/18.00


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020