İŞ BANKASI HİSSELERİ VE KUTSAL EMANETLER

Akp iktidarı Andımız ve şeker fabrikasılarından(fabrikalarından) sonra bir de Chp'nin İş bankası'ndaki hisselerine takmış.

Bunu da Atatürk'ü, vatanı, milleti savunur bir havada yapıyor.

Peki kardeşim öyleyse şeker fabrikalarını neden sattın; konu vatan, millet ise?

Bunları bir de 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz', 'Demokrasi tıramvaydır, istediğim durakta inerim', 'İki ayyaş', 'Lozan zafer değil hezimettir' gibi sözlerle birleştirdiğimizde Akp'nin Chp'nin İş bankası'ndaki hisselerine gerçekte pek de vatan millet açısından bakmadığı olasılığı ortaya çıkar.

Akp'nin cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, Atatürk'e, bilimselliğe meydanokuyan(meydan okuyan) hali ortada iken Chp'nin İş bankası'ndaki hisselerine gözdikmesi(göz dikmesi) cumhuriyet, demokrasi, laiklik ve Atatürk Türkiyesi açısılarından(açılarından) pek de hayra(hayra) alamet değildir açıkki(açık ki).

Gerçekte o hisseler Chp'nin değil Atatürk'ün; Chp o hisselere Atatürk adına gözkulak(göz kulak) oluyor, bekçilik yapıyor, o kadar. Akp iktidarı diyor ki Chp İş bankası'nın yönetim kurulundaki Chp'lileri çeksin; peki de birçok bankanın yönetim kurulunda da Akp'li var.

Anlaşılıyor ki bir mirasyedi havasındaki Akp rotası yeni miraslar aramakta.

Açık ki Atatürk'ün İş bankası'ndaki hissesilerini 'Hazineye, millete' devretmek adı altında yapılmak istenilen şey yalnızca ekonomik değil siyasi bir saldırıdır da. Yani belli ki sata sata birşey kalmamış. Atatürk'ün İş bankası'ndaki hissesilerini hazineye devretmek adı altında işlem gerçekte Atatürk'e de saygısızlıktır çünkü ölünün vasiyeti bazı kavimlerde önemsiz olsa da Türklerde önemlidir.

Akp diyor ki Atatürk'ün İş bankası'ndaki hissesileri hazineye, vatana, millete layıktır. Hazine bakanı kim, Akp'li; Hazine bakanının amiri kim, cumhurbaşkanı, o kim, Akp'li. Yani okullardan Andımız'ı kaldıran, şeker fabrikasılarını bile satan, Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi terk edelim', 'Lozan zafer değil hezimettir' diyen Akp. Yani açık ki ortada bir Şark kurnazlığı var.

Akp diyor ki 'Chp'nin İş bankası'ndaki Atatürk hissesileri hazinenin, milletin hakkıdır'; peki kardeşim sen de Topkapı sarayı'ndaki Mukaddes emanetleri de Arabistan'a teslim et, onlar da onların hakkı değil mi? Hem saray sultan kültürüne karşı olan, İslamiyet dini inançının dinderinin(peygamberinin) bir şatafat, nefs, vahşet, dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı olan saraylarda emanetlerinin ne işi var? Taht için bebekleri, çocukları, annelerini, babalarını bile öldürten değil mi Osmanlı hanedanlığı? Hangi hakla, hangi kafayla Mukaddes emanetler böyle bir hanedanlıkla yanyana getirilir?

Mukaddes emanetler peygamberinin emanetleri ise İş bankası'ndaki Atatürk hissesileri de Atatürk'ün emanetleri. Atatürk bilmiyor muydu onları hazineye vermeyi?

Atatürk'ün İş bankası hissesileriyle ne yapacaksınız? Yeni bir uçak mı alacaksınız?

Bırakın artık bu tatlısukurnazlığını(tatlı su kurnazlığını).

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 24.10.18/04.29


Başlık Kategori Yayın Tarihi
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020