ANDIMIZ ÇAĞDIŞI DA AKP ÇAĞİÇİ Mİ?

Açık ki Akp'ci olmak için akılı, mantığı, vicdanı, merhameti, felsefeyi, bilimi, dini tanımlayan Din hadisileri'ni biryana(bir yana) bırakmak gerekiyor olmalı.

Çünkü bakıyoruz; Atatürk'e karşı bir hali var. Öteyandan ise taht nefsi için 'Ülke bekası' saçmalığı kılıfı ile kundaklarındaki bebek kardeşilerini(kardeşlerini), özannesilerini(özannelerini), özbabasılarını(öz babalarını) bile öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı'nı, Osmanlı sultanlarını baştaçı etmek var. Bu tür şeyler Tora'da(Tevrat'ta) yani Yahudilik dini inançı tarihinde yani İsrailiyat tarihinde vardır ancak Kuran'da yani İslamiyet dini inançında da, Din hadiisleri'nde de yoktur.

Çağdaş, medeni bir görünüm altında Eğitim bakanı yapılmış ve pısikoloji(psikoloji) akademisyeni de olan bay kişi 'Andımız çağdışı' demiş.

Ben daha ilk konuşmasında 'Bu kişiye güvenmeyin' demiştim bilimsel açıdan. Çünkü 'İnşallahlı, maşallahlı konuşan biri. Yani böyle şeyler dini inançlarda olur ancak bilimde de, pısikolojide de, dinde de olmaz çünkü Din hadisileri'nin de dediği gibi din bilimdir, ve bilime aykırı herşey dine de aykırıdır.

Sonra baktık ki bu kişi bilim ağızı ile değil de Akp ağızı ile daha belirgin konuşmaya başladı.

Geçenlerde de demiş ki 'Andımız çağdışıdır'.

Haydaa...

Peki kardeş; taht sevdası için bebek kardeşlerini, özannesilerini, özbabasılarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'ını ve Osmanlı sultanılarını Milli eğitim bakanı olarak okullarda, 'Tarih dersi' diye okutulması; 'Tarih dersi' diye Osmanlı sultası'nı ve Osmanlı sultanlarını övülmesi çağiçi mi?

Peki kardeş; okullarında din dersi diye dini tarihte ilk kez bilimsel, doğrui, evrensel ve medeni olarak tanımlayan Din hadisileri yerine Arabçılık, Osmanlıcılık, bilimdışılık, akıldışılık ve siyasi yandaşlık öğretilmesi çağiçilik mi?

Yani ey kardeş Akp'nin nesi, neresi çağiçi ki Andımız çağdışı?

Yani ey kardeş; Andımız çağdışı ise ya adından 'Milli' sözcüğünü/kelimesini kaldıracaksın ya da Andımız'ı yalnızca Türk öğrencisileri, Türkler okuyacak ya da Andımız'ı kaldırmak yerine 'Türküm' yerine 'İnsanım koyacaksın' değil mi? Ancak sorun Türk olmak değil de ya Atatürk ise; o zaman Atatürk'ün yerine neyi koyacaksın; bu durumda ya padişahlar ya da reisin kalır geriye değil mi?

Hükümetin bebeklere ve çocuklara zorunlu, bilimsel aşıları zorunlu olmaktan çıkarıp keyife bağlıyor, ve sen çağiçi olmaktan söz ediyorsun öyle mi? Hükümetin 'Demokrasi taşıttır, istediğim yerde inerim' diyor; hükümetin 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz' diyor, ve sen çağiçilikten söz ediyorsun öyle mi? Zinayı suç yapmıyorsunuz, eşcinsellere evlilik, aile kurmak hakkı bile veriyorsunuz, çıplakların pılajlarını(pılajlarını), sıtriptiz/striptiz kulübülerini/kulüplerini, barları, pavyonları kapatmıyorsunuz, sokaklar akıldılı-ahlakdışı-barbar modanın bayram alanıları/alanları) olmuş, cehaletin ve nefsin tatmin araçı(aracı) olan moda okullara bile sokulmuş, ve çağiçilikten söz ediyorsunuz, bir de okullarda din, ahlak dersi veriyorsunuz öyle mi? Daha neler neler, kitap olur, kitap.

Yani nereniz çağiçi ki Andımız çağdışı? Keşke(Keşke) Andımız kadar çağiçi olabilseydiniz; sorunların yarısı çözülürdü.

Sokaklarda Yeniçeriler yürütmek mi çağiçilik?


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 13.11.18/11.18


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020