ABDURRAHMAN DİLİPAK PUT ARIYORSA

Akp denilen akıldışı siyasi parti iktdara geldi geleli sayın, saygın, dahi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretler nedense leblebi-çekirdek gibi çoğalıverdi; kimi hakaretçiler yargılanıp ceza alsalarda. Ancak özellikle Akp yandaşı medyada sayın, saygın, dahi Mustafa Kemal Atatürk'e adeta bir hakaret furyası olması ve bu medyadan Atatürk'e hakaret eden bazı kişilerin ceza bile almamasıları oldukça tuhaf ve düşündürücü.

Gerçek ki Atatürk düşmanılığı(düşmanlığı) yalan, iftira, hile, akıldışılık, ahlakdışılık, vicdansızlık, onursuzluk, gurursuzluk, delilik gibi haller olmadan olmaz çünkü Atatürk 'Hayatta en doğru yol bilimdir/ilimdir' sözüyle bilimi, 'Ben insanın/sıporcunun, siporcunun, sporcunun ahlaklısını severim' sözüyle de ahlakı amaç göstermiştir; tıpkı 'Din bilimdir/ilimdir', ve 'Din ahlaktır' diyen, ve dini dünyada ilk kez bilimsel, doğru ve medeni olarak tanımlayan Din hadisileri'nin dediği gibi.

Akit Tv adlı Akp yandaşı, merdivenaltı sözde gazete; o zamanlar Akp yandaşı olmayan Milliyet gazetesinin 'Atatürk heykeli kampanyası' haberini 'Atatürk putu kampanyası' diye değiştirilmiş halini gerçekmiş gibi sosyal medyasından paylaşmış.

Adamcağız belki onun montaj olduğunu bilmiyordu; gerçek sandı. Ancak bilimsel biri olsaydı zaten Akit'te yazmazdı, Akp yandaşı olmazdı.

Ancak felsefe, bilim ve Din hadiisleri der ki ve derim ki 'Put arayanlar Atatürk heykelilerine değil secde edilen yerlere bakmalılar çünkü bilim ve tarih göstermektedir ki put genelde tapılan, özelde ise secde edilen birşeydir; ve siz bugüne kadar Atatürk heykeline secde eden bir Atatürkçü ya da akılıbaşında(aklı başında) bir insan gördünüz mü; ya da siz hiç 'Atatürk heykeline secde edilecek' diye bir emir duydunuz mu?

Yani gerçek ki Atatürk düşmanılığı put ile heykeli bile birbirlerinden ayırt edemeyecek kadar sorunlu, akıldışı, ahlakdışı bir haldir.

Sonra da giderler taht nefsi için kundaklarındaki bebek kardeşilerini, özannesilerini, özbabalsılarını bile öldürtmüş sultanları, Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı ederler.

Ya bu ülkede pısikoloji, pısikiyatırlar(psikiyatırlar), pısikologlar(psikologlar), eğitim, bilim ne yapıyor?

Müslüman olsaydım şöyle dua ederdim: 'Alahım sen beni Atatürk düşmanı olacak kadar akıldışı ve ahlakdışı olmaktan koru'.

Aldırmayın; Atatürk düşmanılığı ve Atatürk düşmanları onurla değil yalanlarıyla, iftiralarıyla, hileleriyle, kötülükleriyle yargılanacaklar; hem tarih önünde, hem de felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri yani din önünde.

Atatürk düşmanlığı ki edebsizliğini edeb, edebi de edebsizlik sanır.

Oysa din bilimsel, ahlaklı, güvenilir, dürüst demektir.

Atatürk düşmanları bilmiyor olmalılar ki sultanlık da, siyaset de, yandaşlık da dine aykırıdır.

Abdurrahman Dilipak da daha önce 'Aldatıldım' demiş; bence şimdi de demeli.

Andımız'dan rahatsız olurlar, Atatürk heyeklinden rahatsız olurlar; ancak bebekleri, çocukları, kardeşlerini, annelerini, babalarını bile öldürtmüş sultanlardan rahatsız olmazlar. Nasıl bir millet, nasıl bir ırklar acaba?

Evet şu sıralar sabır Atatürkçülere gerek gerçekte.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 13.11.18/11.48