MÜSLÜMAN OLMAYAN MÜSLÜMAN ÜLKE: SUUDİ ARABİSTAN

Din dini tanımlayan Din hadisileri olduğu için zaten dünyada dinli bir ülke yok çünkü ülkelerin tümü de Din hadisileri'ne aykırı. Bu açıdan ki örnek ki genelevleri, bikinili/mayolu/çıplaklı pılajları(plajları) olan; zina, fuhuş, eşcinsellik, çıplaklık, ahlaka aykırı giyim, moda, akıldışılık, ahlakdışılık serbest olan hiçbir ülke asla dinli değildir.

İslamiyet dini inançı açısından da durum, hal böyledir.

Din hadisileri yerine siyasetle yönetilen hiçbir ülke de dinli değildir Din hadisileri'ne göre çünkü siyaset cehalet ve nefs demektir yani dinin en büyük iki düşmanı.

Yani Din hadisileri'ne aykırı bir ülke ne dinlidir ne Müslüman çünkü Din hadisileri hem dinin temelidir hem de İslamiyet dini inançının verisi.

Suudi Arabistan. Asıl adı Arabistan. Neden Suudi Arabistan? Çünkü Suud adlı bir aşiret Arabistan'a egemen olmuş yani 'Arabistan benim, ben Arabistanım' diyor. Oysa dini tanımlayan Din hadisileri ile alakası yok. Neden yok? Çünkü en basit örnek: Kıralı(Kralı), pırensi(prensi) var; oysa dinde de, İslamiyet dini inançında da böyle şeyler olmaz. Kıral sözcüğü Sırpça, pırens sözcüğü Fıransızca(Fransızca).

Suudi Arabistan'da kıral var, pırens var, bir de veliaht pırens var. Veliaht pırens yani babadan oğula geçmek; yani bu durumda 'Babadan oğula geçen İslamiyet egemenliği' oluyor oysa İslamiyet dini inançı babadan oğula geçmekle değil dini tanımlayan din hadisileri ile tanımlanır yani ülkeyi Din hadisileri yönetir, bir de Din hadisileri'ne uyan, uygun insanlar yani Din hadisileri'ne uygun alimler, alimeler ki alimlik, alimelik babadan oğula geçen şeyler değildir.

Yani dinde de, İslamiyet dini inançında da hükümdar, sultan, kıral, prens, pırenses, veliaht, şah, padişah gibi şeyler olmaz.

Bir de şu hadis var: 'Sultanlarla düşüpkalkan(düşüp kalkan) alimler hırsızdır'.

Bu nedenle ki İslamiyet dini inançının Öteki dünya'sında hükümdar, sultan, şah, padişah, pırens ünvanlı insanlar yok.

Yani bakın ki bir ülke Din hadisileri'ne aykırı ise o ülke de din de yoktur, İslamiyet dini inançı da. Yani dinin de, İslamiyet dini inançının da, sahih hadislerin de temel ölçüsü, temel ölçütü Din hadisileri'dir.

Yani din de, İslamiyet dini inançı da 'Ben yaptım oldu' ya da 'Ben ne dersem o olacak' değildir ki bu nedenle diktatörlüğe hem aykırı hem karşıdırlar ki bu nedenle zaten dinde de, İslamiyet dini inançında da sultanlar, padişahlar, kırallar olmaz.

Öyle ki İslamiyet dini inançı sultanları bile korumamıştır ancak Din hadisileri'ndeki 'Dinsiz de olsalar alimlerin yeri Cennet'tir' sözü ile dinsiz de olsalar alimleri korumuştur.

Zaten Suudi Arabistan'ın bayrağında da kılıç vardır oysa din de, İslamiyet dini inançı da kılıçla temsil edilemez, simgelenemez; yalnızca Din hadisileri ile temsil edilebilir, simgelenebilir çünkü dinin temeli de, dini inançların taçı da Din hadisileri'dir.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 17.10.18/06.40


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020