MHP SİYASİ PARTİ Mİ ÇETE Mİ?

Çok tuhaf bir ülke olduk; son olarak sıporda(sporda) Arda olayını gördük; sanat dünyası ise zaten bir rezalet; sokaklar ise sanki Texas'a(Teksas'a) dönmüş gibi bir durumda. Şimdi de mecliste Devlet Bahçeli olayı. Sanki görünmez bir el ya da yiyeceklerdeki içeceklerdeki sinsi bir madde toplumu şiddete, barbarlığa, vahşiliğe yöneltiyor, yönlendiriyor, sürüklüyor gibi ki bence bu işin içinde Mia(Maoa) geni, Gdo ve nişasta bazlı şeker var, ve bunların en başında da Abd-İngiltere-İsrail derin dünya üçgeni var; Gdo'nun ve nişasta bazlı şekerin nereden gediğine bakın, ve bir de Mia geni'ni tahrik ve taciz eden sıpordan müziğe, modadan sinemaya kadar soyut ve derin kültürün nereden geldiğine bakın ki buna karşı tek çözüm özelde dini tanımlayan Din hadisileri'dir, genelde ise Felsefe-Bilim-Din hadisileri üçgenidir.

'Hafrin'e girilmeli ve taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalı' dedi; teröre diyor diye birşey demedik.

Ancak geçenlerde genelde İyi parti, özelde ise İyi parti başkanı Meral Akşener için de 'Ya dili kopartırız ya eli kırarız' dedi; demek ki olaya değil kişiye has bir durum olma olasılığı söz konusu olabilir bir durumda durum.

Mhp başkanı Devlet Bahçeli bu ay İyi parti başkanı Meral Akşener için önce 'Bu sana son ihtarım, sonuçlarına katlanırsın' dedi, tehdit etti. Birkaç gün sonra bir kısım insan Meral Akşener'in konutunun önünde 'Meral şaşırma, sabrımızı taşırma!' diye bağırıp tehdit ve gösteri yaptı. Birkaç gün sonra da yine Mhp başkanı Bahçeli genelde İyi parti, özelde ise Meral Akşener için 'Ya dili kopartırız, ya eli kırarız' dedi, tehdit etti. Meral Akşener de haklı olarak suç duyurusunda bulundu.

Yani teröre karşı savaş veriliyor denirken meğer meclis içinde, siyaset içinde de terör varmış demekki.

Bu basit bir olay değildir.

Bu olayın üç önemli yönü, içeriği vardır:
1- Bu tehditler herşeyden önce bir siyasi ruhu, siyasi kişiliği yansıtmaktadır ve böyle bir hal hem Türkiye hem meclis hem demokrasi için tehlikelidir, kötüdür ve zararlıdır. Sonra bu tehdit bir bayana yapılmıştır; yani düşünün ki bayanlara karşı şiddete karşı bir çalışma, emek, didinme içinde olan bir ülkeyiz, ve böyle bir halde bir siyasi parti başkanı bir bayana üstelik de bir seçmen kitlesinin oy verdiği bir bayana böyle bir tehdit yapıyor.
2- Devlet Bahçeli bu özgüveni nereden alıyor; 'Mecliste kilit partiyiz' demesindeki kilit parti olmaktan ve bu durumdan gelen 'Kilit partiyiz, istediğimizi söyleriz, istediğimizi yaparız'dan alınan cesaretten mi yoksa gerçekte Mhp böyle bir kültüre, ruha, kişiliğe mi sahip? Yani bakın bir Mhp milletvekili çıkıp da 'Sen nasıl böyle konuşursun?' diyemiyor, Bahçeli'ye; sonra da yok 'Chp'de diktatörlük varmış' falan; diktatörlük kötü, yanlış, çirkin şeylere ses çıkarılamayan, çıkarılmayan yerde olur.
3- Devlet Bahçeli bir akademisyendir. Yani o tehditleri yapmak bir akademisyene de yakışmaz. Yani üniversitede bir akademisyenin ya da bir devlet hastahanesinde bir doktorun ya da bir okulda öğretmenin böyle tehditler ettiğini düşünün?

Açık ki bu sözler bir siyasi partiye de, bir akademisyene de yakışmaz; ancak çetelere yakışır.

Devletin, milletin, vatanın, ülkenin meclisi medeni olmak zorundadır ki ülkeye de doğru, iyi, güzel örnek olsun.

Evet, bu koşullar altında Mhp kapatılmalıdır bence çünkü siyasi partiden çok bir çete görünümü veriyor kendi eliyle. Bu ülkede siyasetten sıpora, modadan sanata kadar barbarlığa, vahşiliğe yer olmamalı. Bu ülke doğru, iyi, güzel bir ülke olmalı; felsefe, bilim ve Din hadisileri ile; bu ülke insanlığa ve dünyaya doğru, iyi, güzel bir örnek ve önder olmalı Felsefe-Bilim-Din hadisileri ile.

Mhp bir bayana gücünü göstermek yerine 15 yıldır neden bir kez olsun Pkk'ye karşı bir miting bile yaptı mı; Bahçeli bir Mhp kitlesinin Meral Akşener'in evinin önünde 'Meral şaşırma, sabrımızı taşırma' tehdinini bir demokrasi eylemi olarak tanımlamış ancak Mhp 15 yıldır Pkk'ye karşı bir demokrasi gösterisi yapmış mı acaba?

Böylece bayanlar Mhp'nin 'Partide bayanlara da yer vermek'ten ne anladığını da anlamış oldular.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 16.10.18/10.01


Başlık Kategori Yayın Tarihi
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021