2. ABDÜLHAMİD GENELEV VE RAKI FABRİKASI

Akp felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri açısılarından çürük, fos bir dünya olduğu için kendine felsefe, bilim ve Din hadisileri açısılarından çürük, fos kahramanlar yaratmak, bulmak, oluşturmak gereksinimi içindedir.

Bu kahramanlarından biri de 2. Abdülhamid adlı bir sultandır. Ancak bundan önce 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler bile hırsızdır' sözünü hatırlayıp dinin de, İslamiyet dini inançının da sultanlarda gördüğü hali bilmek zorundayız. Yani demek ki Din hadisileri'nin utanç saydığı şeyler Din hadisileri'ni bilmeyenlere ya da Din hadisileri'ne aykırılara övünç olabilmektedir.

Sayın, saygın ve dahi kahraman Atatürk hakkında iddialar açıktır: Sigara, rakı içmiş, falan. Üstelik de Atatürk de Armstrong'un Bozkurt adlı kitabının önsözünde de denildiği gibi eleştirilmeye ve özeleştiriye de açık bir insandı. Yani Atatürk'ün ne saklısı gizlisi vardır ne yapıp da 'Ben yapmadım' dediği birşey. Ancak tuhaf ki Osmanlı hanedanlığı tarihi taht nefsi için bebek, çocuk kardeşlerini; öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmüş sultanları anlatır; Akp iktidarının baştaçı, çok sevdiği, pek övdüğü bir eski şair hakkında da uyuşturucu kullanmış iddiası vardır; bakın, Atatürk hakkında ne böyle iddialar vardır, ne yolsuzluk iddiası gibi iddialar; Atatürk hakkındaki iddialar insanlığın utanç duymayacağı iddialar olur ancak; ancak ne yazık ki Akp'nin baştaçı ettiği dünya için durum böyle değildir.

Akp'nin baştaçı olan kahramanlarından biri de 2. Abdülhamid adlı bir sultandır. Kuşkusuz ki insanlar ve toplumlar kendilerine kahramanlar, övünebilecekleri birşeyler ararlar ancak bu arayış herzaman doğru bir sonla buluşmayabilir tıpkı Hitler'de de olduğu gibi.

2. Abdülhamid hakkında birçok iddia var. Ben onun hakkındaki iddiaların tümüne değil yalnızca ikisine gireceğim çünkü yalnızca bu ikisine bile Akp yanlısı dünyaca getirilen savunma gerçekte 2. Abdülhamid'in de, Osmanlı hanedanlığı'nın da, Akp dünyasının da felsefe, bilim ve Din hadisileri açısılarından ne denli bir felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne aykırılık içinde olduğunu göstermeye yeter.

Evet; üzerinde şimdi Türkiye'nin olduğu bu topraklarda; Osmanlı egemenliğinde; ilk genelev de, ilk rakı ve bira yani içki fabrikası da 2. Abdülhamid zamanında açılmış. Bu bir gerçek olduğu için zaten bir facia. Ancak Akp dünyasının 'dahi'lerince bu duruma getirilmiş olan savunma daha da facia; çünkü bu savunma şöyle diyor: 'Onları yabancılar açmış'!.

'Onları yabancılar açmış' savunması iki yönlü bir faciadır yani aşağı tükürülse de, yukarı tükürülse de faciadır.

Çünkü o şeyleri yabancılar açmışlarsa.
1- Ya 2. Abdülhamid izin vermiştir.
2- Ya da 2. Abdülhamid zamanında Osmanlı devleti bir sömürge imiş ki yabancılar gelip istediklerini yapabiliyorlarmış.

Böyle olmuyor. Kendilerine kahraman olarak bir ara Deli Dumrul'u da denesinler?

Açık ki sahte tarihlere sahte kahramanlar, sahte kahramanlara sahte tarihler gerekir.

Oysa sayın, saygın ve dahi kahraman yalnızca Türkiye^yi değil, dünyayı da aydınlatan hem evrensel hem özel bir kahramandır.

Akp'nin baştaçı ettiği o sultanlara sorun bakalım: Kardeşlerine, annelerine, babalarına, çocuklarına, torunlarına, eşlerine ne olmuş?

Avrupa birliği'ne katılmak için atılan imzanın üzerinde bilinmelidir ki televizyonda porno göstermeye izin de var.

Atatürk'ü dışlayıp kendilerine kahraman arayanlar ancak ya yanlış ya kötü ya sahte kahramanlar bulurlar.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 8.10.18/13.10


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020