CUMHURBAŞKANINA YAKIŞMIYOR DA AKP BAŞKANINA YAKIŞIYOR MU?

Akp başkanı Erdoğan Akp'nin Kızılcahamam kampında İnönü'yü elindeki, çitalı, küçük Abd bayraklı siyah-beyaz bir fotoğrafını gösterip 'Bakın İsmet İnönü'n elinde Abd bayrağı var, Türk bayrağı yok, Chp işte budur' demiş. 

Oysa o fotoğrafta İsmet İnönü'nün elinde iki bayrak var: Biri de Türk bayrağı.

Türk bayrağı önde olduğu ve arkaya doğru kıvrıldığı için üzerindeki ay-yıldız görünmüyor ancak bayrak görünüyor, ve fotoğraf siyah-beyaz olduğu için de Türk bayrağının kırmızı rengi siyah renkte çıkmış yani Türk bayrağı olduğu belli olmuyor ancak açık ki elinde iki bayrak var ve biri de Türk bayrağı ki İsmet İnönü'nün olay yerindeki bir başka fotoğrafında bayraklardan birinin de Türk bayrağı olduğu üzerindeki ay-yıldız ile belli oluyor zaten.

Yani Akp başkanı Erdoğan ya bilgisizlikten ya algı operasyonu olarak Chp ile Abd'yi içiçe, yanyana göstermeye çalışmış olmalı. Belli ki o fotoğraf Abd'li bir yetkilinin Türkiye ziyaretinde ya da İnönü'nin bir Abd ziyaretinde çekilmiş ve İsmet İnönü'nün nezaket gereği elinde Abd bayrağı da var.

Bu hal de göstermekte ki 'İki ayyaş' ile de bu yanıltma ile de Akp gerçekte Atatürk ve Atatürk Türkiyesi karşıtlığı içindedir. Yani Erdoğan neden hiç Adnan Menderes'i, Osmanlı'yı, Osmanlı sultanlarını değil de hep Atatürk'ü, İnönü'yü, Lozan'ı, Atatürk Türkiyesi'ni eleştirmeye çalışmaktadır?

Abd ile Anadolu'nun ilişkisinin Osmanlı ile başladığını; ilk genelevlerin ve ilk içki fabrikasının Osmanlı'da açıldığını neden hiç söylemiyor? Erdoğan Atatürk, İnönü, Lozan ve Atatürk Türkiyesi hakkında bugüne kadar söylediği olumsuz sözlere karşılık Osmanlı ve Menderes hakkında hiç olumsuz sözler etmiş midir? Etmemişse neden etmemiştir?

Akp başkanı Erdoğan'ın anlamak istemediği ya da bilmediği bir konu da şu: İsmet İnönü Abd'den hiç emir, buyuruk, yönlendirme almadı ancak Menderes iktidarı demek Abd'nin dediklerini yapmak oldu. İnönü'nün bir elinde Türk bayrağı, bir elinde Abd bayrağı bir konuğa gösterilen nezaket idi ancak Osmanlı'nın Mondros anlaşması ile yaptığı da, Adnan Menderes hükümetinin Abd ile ilişkisi de nezaket ilişkisi değil siyasi bir kölelik ilişkisi idi.

İsmet İnönü'nin elindeki Amerikan bayrağını görüp Türk bayrağını görmemek Tc cumhurbaşkanına yakışmaz ancak Akp başkanına yakışıyor mu acaba?

Tüm bunlardan bir kez daha anlaşılıyor ki Akp demek algı operasyonu, yanıltma; gerçeklerden ve doğrulardan uzaklık demektir. Yani düşünün ki cumhurbaşkanı başkomutan ise, başöğretmendir de yani birbaşöğretmen düşünün ki topluma yanlış, gerçekdışı bilgi veriyor. İşte bu nedenle Akp Türkiye'ye de, felsefeye de, bilime de, dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı. Yalan söylemekle din eğitimi nasıl verilebilir, yalan söylemekle doğru bir yeni nesil nasıl yetiştirilebilir? 

Belli ki Akp yeterli oyu alamadığı için değil; gerçeklerle ve doğrularla ilgisi olmadığı için gidecek, ve asıl bu nedenle gitmek zorunda.

Yani koskoca Akp genel başkanı İnönü'nün elindeki Türk bayrağını görmüyorsa daha sonsuz kez daha koskoca Türkiye'nin geleceğini nasıl görecek?

Herşeyden önce şu bilinmeli idi ki 'İsmet İnönü elinde Abd bayrağı sallayacak kadar şerefsiz biri değildir'. Yani insan en azından bunu bilirdi. Demek ki Akp başkanının yanındaki akıldışı akıl hocasıları yani ona 'Cumhurbaşkanı' yerine 'Başkan' diyenler ona en büyük zararı verecek, en büyük kötülüğü yapacak olanlar.

Yalanla siyaset olur da yalanla din olmaz çünkü din dini tanımlayan Din hadisileri'dir.

Görülüyor ki Akp ile Türkiye'de siyaset de iyice laçkalaşmış. Sonra da dinden imandan nasıl söz etmek?

Evet bu topraklara Abd'yi ilk kez Osmanlı soktu. Ve bu topraklarda Abd ilk kez Adnan Menderes iktidarı ile iktidar oldu. Kore'ye Abd askerlerinin yanına, Türk askerlerini Chp değil, Adnan Menderes gönderdi. Türkiye'yi Nato'ya Chp değil Adnan Menderes soktu.

Yani insan hiçdeğilse(hiç değilse) İnönü'nün elinde iki bayrak sapı olduğunu görür. Demek ki Erdoğan fotoğrafa bakmamış bile; Din hadisileri'nden uzak, kötü niyet içindeki danışmanlarının laflarına aldanmış olmalı.

Anlaşılıyor ki Akp felsefe, bilim ve Din hadisileri ile değil yalanla ve gazla çalışıyor olmalı.

Biz Akp'ye hiç güvenemeyecek miyiz?


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 8.10.18/10.38

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020