İDAM CEZASI VE ZİNA

Ortalığa fışkırıp da medyadaki masabaşılarından 'İdam üsterük, idam isterük' diye bağıranlar gerçek ki büyük bir mantıksızlık, tutarsızlık, bilinçsizlik, cehalet, nefs ve insanlıkdışılık içindeler. Ve onların dinden söz etmeye de hiç hakları yok. Onlar gerçekte dinli değil; nefs bunalımına düşmüş hazlar.

Neden?

Çünkü bakıyorsunuz; suçlara karşı tek çözüm felsefe, bilim ve Din hadisileri'ne kurulu ülke olmak iken bunları değil de suçlara karşı hiç çözüm olmamış ve olmayacak olan idam cezasını savunuyorlar. Onlar yalnızca duyuları, duyguları, önyargıları, saplantıları, takıntıları ve nefsin canavarlığı ile düşünenler.

Neden?

Çünkü bakıyorsunuz dinin temeli olan; zekanın, akılın, mantığın, bilinçin, felsefenin, bilimin, insanlığı zirvesi, en üst aşaması; ve doğru bir toplumun temeli olan ahlakı istemiyorlar hiç.

Örnek ki dine de, felsefeye de, bilime de aykırı şeyler olan; pılajların(plajların), yüzme havuzularının kapatılmasını; açıksaçık, daracık, cinsel sunumlu, cinsel tahrikli giyimin; modanın yasaklanmasını; zinanın suç sayılmasını; eşcinselliğin yasaklanmasını nedense hiç istemiyorlar.

Onlarınki çözüm, din değil: Öldürme içgüdüsü, öldürme hazzı, öldürme nefsi.

Onlar gerçekte çözüm değil; öldürmek istiyor. İşte bu nedenle ki biryandan(bir yandan) idam cezası isterlerken biryandan da bir suç olan linçe koşuyorlar.

İdam cezası isteyenlere bakın: İçlerinde doğru felsefeyi, doğru bilim ve Din hadisileri'ni bilen; felsefeye, bilime, Din hadisileri'ne örnek ve önder hiçkimse bulamazsınız.

Zina; yani yuva yıkmak, aşk yıkmak, sevda yıkmak, sevgi yıkmak; çocukların çocukluklarını yıkmak; suç değil; ve buna tepki yok nedense; yani bu olağan sayılıyor, hak sayılıyor, doğru sayılıyor.

Düşünmek felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne bağlı ise doğru düşünmektir yoksa düşünmek devenin boyununa(boynuna) benzer: Deveye sormuşlar 'Boyunun neden eğri?', deve demiş 'Nerem doğruki(doğru ki)?'. Evet felsefeden, bilimden ve Din hadisileri'nden uzak, yoksun düşünenler düşünme, düşünce diye işte böyle bir deveye sahiptirler ancak.

Hangi dinin inançta zina serbest? Dinde öldürmek yok ancak zina yasak, ve idam da öldürmektir oysa dinde öldürmek de yok çünkü dinde bilim var yani herşeyi bilime ve ahlaka göre düzenleyen bir ülke, dünya, toplum, halk, millet, düzen kurmak var önce.

Siz önce dinin temeli olan ahlaka sahip çıkın yani önce zinayı yasaklayın da sıra öteki konulara gelsin. Ortalık zina, çıplak dolmuş; siz dinden imandan söz ediyorsunuz. Demek ki idam istemek hem cehalet hem siyaset yani din değil çünkü din cehalete de, siyasete de karşıdır. Siz önce en kolayını: Zinayı yasaklayın, zinayı suç sayın. Zina yasaklanmadığı için gayrımeşru çocuklar, yıkılan yuvalar, çıplaklar, ahlaka aykırılıklar çoğalıyor bakın. Siz ahlak karşısında duyarsızlık suçunu işlerken başkalarını suç işlemekle nasıl suçlayabilirsiniz; ve üstelik onların canlarını almak hakkını kendinizde nasıl görebilirsiniz; bataklıkta sinekler değil de kelebekler; pis kokular değil de gül kokuları mı çıkacak? Ortam doğru değilse herşey yanlış olur. Siz önce felsefenin, bilimin ve Din hadisileri'nin ellerini tutun; siz önce ahlaka sahip çıkın; ancak görülen ki siz öldürmeyi herşeyden daha çok bilenlersiniz.

Ben iktidar olsaydım; idam cezası isteyenleri de linçe katılanları da felsefe, bilim ve Din hadisileri ile doğrudan ruhsal eğitime gönderirdim; onlardan oy almak, onlardan oy istemek, onlardan güç almak, onlardan destek beklemek, onları doğruya ölçüt göstermek yerine.

Ahlak, ahlak; ahlaksızlık, ahlaksızlık ise ahlakdışılığa karşı çıkmamak da ahlaksızlıktır. Yani içinizde kim suçsuz ki? Siz pılajlarda bikini, mayo diye sütyen-külot çıplak dolaşan bayanlar; siz ahlaklı mısınız, siz suçsuz musunuz? Suç ahlaksızlık, ahlaksızlık suç ise hanginizi suçsuzsunuz?

Deve hiçdeğilse kendine bakmayı biliyor, kendine bakmayı bildiği için 'Nerem doğruki?' diyor; biraz siz de kendinize bakmayı öğrenin, bilin artık. Ya ahlakdışılıkla ya ahlakdışılığa tepkisizlikle ahlak önünde hanginiz suçsuzsunuz? Sen mi ey işçilere %1 verip kendisi %99 alan özel sektör? Yani siyasetçiler zinayı suç olmaktan çıkardılar dünya zina suç olmayacak mı? Ee, yarınbirgün onlar ortalıkta çırılçıplak gezmeyi ve uyuşturucu kullanmayı da suç olmaktan çıkarırlarsa? Kuşkusuz ki tek doğru yol felsefe, bilim ve Din hadisileri'dir. Tek doğru serbest bırakıcı ve tek doğru yasaklayıcı yalnızca felsefe, bilim ve Din hadisileri'dir. İdam cezası isteyenler neden acaba hiç zinaya, çıplaklığa, modaya karşı çıkmıyorlar? 


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 7.10.18/10.21


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020