MAZİME DÜŞÜLEN KISA BİR NOT

Kocaeli'deki eski Milli Gençlik Vakfı (MGV) başkanlarından sayın Ömer Esastürk ağabeyin telefonla arayıp davet etmesi sonucu dua etmek üzere 21 Ocak 2018 Pazar günü sabah namazında Yalı Camii’nde buluştuk. Yanımda davadaşım Mahmut Kıldize de vardı. Asıl ekâbir Orhan Camii’nde toplanmış. Bana eski MGV’lileri çağırdıklarını söylenmişti. Namazdan sonraki saatlerde Başbakan danışmanı Mustafa Şen de geldi. Cami çıkışı ayaküstü yaptığı bir değerlendirmede partilerin oranlarını söylerken Saadet Partisi’ne 0, 7 deyince, aklıma bir soru geldi. Bu aslında soru değil “sorgu” idi. Ayaküstü söz konusu olan bu ricamı büyük bir nezaketle karşıladı.

Sordum: “Mustafa bey, Saadetliler çıkar peşinde olsalardı başkalarından daha ziyade onlar Ak Parti’den menfaat elde edebilirlerdi. Hükümete rağmen gelmemeleri onların davalarında samimi olduklarını gösteriyor. Gelmeyişlerini eleştirebilirsiniz; fakat bu samimi oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Sizce Ak Parti içinde 0,7 oranında samimi insan var mıdır?” diye sordum.

Bana katılmadığını, çok daha büyük oranda samimi insanların olduğunu söyledi. Ben de dedim ki: “O zaman o samimilerden oluşan çok gizli bir istihbarat ağı kurun bakalım ne kadarı samimiler.” Menfaatçiler, yalakalar, hainler böylece tespit edilsin diye. Bu sorgudan hoşlanmamıştı… Temiz yüzlü ve iyi niyetli olduğuna inandığım MGV kökenli bu adama ayaküstü bu kadar yeterdi…

Çaba içinde faydalı oluyorsanız elbette bunun manevi karşılığı gibi sizi hayatta ve ayakta tutacak maddi bir karşılığı da olmalıdır. Fakat bu karşılık faydanızın boyunu geçmeyecek. Hak etmediğiniz boyutta kazandırmayacak. Politikacı asla bir tüccar kadar kazanamamalıdır. Partilerin paraşütle indirdikleri değil, halkın sevdiği kişiler parti delegeleri olmalıdırlar. Partilerin güvenilir, dikkatli, samimi, sağlam ama gizli istihbaratçıları olmalıdır. Seçime giderken böyle bir süreçte stratejik noktalarda bulunup da puan kaybettirenleri görevden alacaksın. Ben Milli Görüşlüyüm. Doğru bildiğimi söyler eğri gördüğümde gözünün yaşına bakmam.

Haksızlık KİMDEN gelirse gelsin,

KİME YÖNELİK olursa olsun,

DAİMA MAZLUMUN YANINDA ve ZALİME KARŞI olmalıyız…


Başlık Kategori Yayın Tarihi
CANLI BOMBA NASIL ANLAŞILIR? Genel 10.06.2021
İSLAM NEYİNİZE YETMEDİ DE TASAVVUF İMDADINIZA YETİŞTİ? Genel 26.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (2) Genel 15.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (1) Genel 14.05.2021
‘VAHY-İ GAYR-İ METLUV’ DEYİP DE ŞİRKE GİRME Genel 11.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AK Parti'nin Akı, Karası Politika 01.06.2021
Üst Akıl Faaliyeti Politika 31.05.2021
FİLİSTİN’DE KALICI BARIŞ MÜMKÜN MÜ? Politika 19.05.2021
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021