AKP KUDÜS'Ü DE KAYBETTİRDİ

Akp'nin Türkiye'ye de, İslam dünyasına da, dünyaya da kötülükten başka bir katkısı yoktur.

Bu ülke betonlar, köprüler, yollar, metrolar ile özdeş olsaydı ülkeyi gider bir Abd şirketine yönettirirdi. Demek ki Türkiye olmak yalnızca ekonomi değil; felsefe, bilim, Türkçe, ahlak, onur gibi şeyler de.

Akp Türkiye'de beton dışında ne yapmaktadır? Ulusal ekonomiyi, devlet mallarını özelleştirme adı altında yerli şirketlere, yabancı şirketlere satmakta, sattırmaktadır. Türkiye'nin Türkiyeliliğini yok edip Osmanlı'ya çevirmeye çalışmaktadır. Demokrasiyi ve laikliği yok etmeye çalışmaktadır. Pkk'liler Habur'da davulla zurnayla karşılanmıştır ve onlara Türkiye bayraksız Özel mahkeme'ler kurulmuştur. Türkiye bayrağı'nın yanına Barzani bayrağı çekilmiştir. Suudi Arabistan kıralı için türkiye bayrağı yarıya indirilmiştir. Eğitimi bilimsel olmaktan çıkarmaya çalışmaktadır. Türkçe yerine Osmanlıca, Arabça getirmeye çalışmaktadır. Akp zamanı çocuklara yabancı adlar koyma hakkının verildiği bir zamandır. Zina suç olmaktan çıkarılmıştır. Eşcinsel aile kurmaya izin verilmiştir. Çocuklara, bebeklere zorunlu aşı zorunlu olmaktan kaldırılmıştır. Nikah resmi olmaktan çıkarılmış ve Arabi yapılmıştır. Ege denizi'nde 15-16 ada Yunanistan'a kaptırılmıştır. Türkiye işçi ölümlerinde Avrupa birincisi olmuştur. Bir terör örgütü orduyu ele geçirip silahlı darbe bile yapabilecek hale gelebilmiştir ve o terör örgütüne bir de 'Ne istediniz de vermedik?' denilmiştir. Heryer çıplak ve cinsel sunumlu giyimli doldu. Dolandırıcılık akademisyenleri, polis müdürlerini bile dolandıracak kadar zirve yaptı. Tüm suçlar altın çağlarını yaşıyorlar. Patronlar milyonlar kazanırlarken işçilere 1500 Tl ve altı maaş veriliyor. Çeteler, fuhuştan para kazananlar bile villa alırken yüzbinlerce ev yapan işçilerin kendileri ev alamıyor. Türkiye yolsuzluklarda dünya listesine girdi. Hukuka, adalete güven azaldı. Sağlıklı tüketim alanında oyuncaklara kadar tehlike ve hile egemenliği oluşmuştur. Ülke adeta bir suç ülkesi haline gelmiştir; artık televizyonları açmaya korkar hale geldik haberlerde çünkü hergün ayrı bir vahşet ekranları dolduruyor. Konut fiyatları yılda en az %100 artarken enflasyon %10 falan gösteriliyor. Kuşkusuz ki Akp zamanında birilerinin cepleri üstelik de aşırı dolmuş ve dolmaya da devam etmektedir. Ancak acaba Türkiye, Türklük, Türkiyelilik, demokrasi, laiklik, felsefe, bilim, Din hadisileri'ne dayalı din, İslamiyet, insanca dünya dünyası ne kazanmıştır? Hiçbirşey.

Akp'nin Türkiye'ye bilimsel, medeni birşey kazandırmadığının üstelik de var olanları kaybettirmesinin yanında İslam dünyası da 'Kazanıyor gibi' görünüp gerçekte kaybetmektedir ve bunun son örneğini de Kudüs'ü İsrail'e kaptırması olmuştur. Evet; Akp'nin demokrasi, laiklik, bilimsellik ve Atatürk ile arasının açık olması Türkiye'nin Abd ve Rusya konusunda yanlış seçimler yapmasına neden olmaktadır ve buna Abd'nin son yanıtı da Kudüs'ü İsrail'e vermek olmuştur. Bir ülke ya da Türkiye ancak felsefe, bilim ve Din hadisileri dini ile yönetilirse gerçek ülke ya da gerçek Türkiye'dir; siyasetle ve bir o devletten yana bir bu devletten yana olmakla değil. Akp Rusya'dan yana olmakla zaten Abd'nin tuzağına düşmüş durumdadır çünkü Abd'nin zaten istediği buydu çünkü belli ki Abd ve Avrupa Ege denizi'nden Afrika'nın öbür ucuna kadarki alanı savaş alanı haline getirmek istemektedir. 

Ticari kafa ticaretten başarılı olur; felsefede, bilimde, devlet yönetiminde ve hele Türkiye yönetiminde değil. Betonlar alim olamazlar. Herşey parayla ölçülmez.

Ceplerin dolması bilimsellik, akıl, mantık getirmez. Getirseydi; 200'den çok üniversitesi olan ülkede demokrasiyi, insan haklarını, akılı mantığı mumla aramazdık.

Demokrasiyi yitiriyoruz, laikliği yitiriyoruz, bilimselliği yitiriyoruz, sağlıklılığı yitiriyoruz, milli gelirin adil dağılımını yitiriyoruz, enflasyonsuzluğu yitiriyoruz, Türkçeyi yitiriyoruz, Din hadisileri'ni yitiriyoruz, ulusal ekonomiyi yitiriyoruz, hukuku yitiriyoruz, ahlakı yitiriyoruz. Kazanan yalnızca servetler ve sahipleri. O betonlar bile yarın çürüyüp gidecekler.

Evet Türkiye Türkiye'de demokrasi ve laikliği yitirirken İslam dünyası, Arab dünyası da kuşkusuz ki birşeyler yitirecektir çünkü Akp demek yitirmek demektir.

Türkiye beton ve siyaset değil; felsefe, bilim, laiklik, demokrasi, insan hakları istiyor. Para nasıl olsa kazanılır. Zengin olmak kolay, Yunus olmak zor. Bu ülkeye ve İslam dünyasına ve insanlığa zenginler ve siyasetçiler değil Yunus'lar gerekli.

Bakalım şimdi de Abd Türkiye'nin ve İslam dünyasının nesine göz dikecek?

Bu ülke Akp'yi korumak için kurulmadı; felsefeyi, bilimi, demokrasiyi, laikliği, medeniyeti, medeniliği, ahlakı, vatandaşı, devleti, vatanı, milleti, insanlığı, dünyayı korumak için kuruldu. Akp geldi heryer savaş alanına döndü neredeyse. Akp geldi millet birleşmek yerine iyice bölündü, parçalandı, gerildi.

Kim kazanıyor, ne kazanıyor; kim kaybediyor, ne kaybediyor.

Kuşkusuz ki en son kaybeden de Akp olacaktır. Çünkü kaybettirenler de sonunda kaybederler.

Gerçek ki kim olursa olsun felsefe, bilim ve Din hadisileri yolu olmayanların yolu yolumuz değildir.

Yola devam'mış. Git yoluna Akp ancak o yol bu ülke değil. Git işine Akp ancak o iş bu ülkede değil.

Git Akp sen git. Bu ülke senden para istemiyor; felsefe, bilim, demokrasi, laiklik, medenilik, ahlak, vicdan, dürüstlük istiyor bu ülke, bu ülke Türkiye!

Sen gitmezsen nitel hiçbirşeyimiz kalmayacak.

Git Akp; bu ülkeye felsefel, bilimsel ve tarafsız olmayı becerebilen bir yönetim gerekli; yanlış üstüne yanlış yaratmayı becerebilen, zengin firavunlar yaratmayı becerebilen değil. Oyların %90'ı bile sana 'Kal' dese felsefe, bilim ve Din hadisileri 'Git' diyor.

Git Akp git. Türkiye ve İslamiyet düşmanlarının ekmeklerine hep tereyağlı bal sürüyorsun. Senin kazancın da Türkiye'nin kazancı da İslam dünyasının kazancı da sonunda bir avuç firavunun servetinden başka şey olmayacak.

Evet Akp doğru bir siyasi parti olsaydı, doğru davransaydı bugün ne İslam dünyasında Arab baharı savaşları, terörü olurdu ne Ege denizi'ndeki 15-16 ada Yunanistan'ın olurdu ne de Kudüs İsrail'in. Abd'nin Bop eş başkanı olmak cennet yerine ancak cehennem yaratır.

Fetö kandırdı, Pkk kandırdı. Şimdi de Abd kandırdı. Yarın da Rusya kandıracak. Daha bakalım kimler kandıracak.

Senin de İbrahim'in(Abraham'ın) felsefe, bilim ve Din hadisileri olacak.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 14.12.17/10.44


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Suç Şiir 30.04.2021
Ulan Truman Şiir 26.04.2021
Hiçbir Sartre! Şiir 04.04.2021
Deli'ce Şiirler-Bedelsiz Soru? Şiir 29.03.2021
Gardaşım Şiir 06.03.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.