OKTAY SİNANOĞLU VE REZA ZARRAB

Tuhaf bir ülkeyiz ve tuhaf bir siyasi partiye ve tuhaf bir siyasi iktidarına sahibiz.

Türkiye tarihinde siyaset hiç bu kadar yalanın, iftiranın, utanmazlığın, mantıksızlığın, tutarsızlığın, bencilliğin, sorumsuzluğun, gülünçlüğün, utancın, yozluğun merkezi, hamisi olmamıştı sanırım.

İşte bunun bir kanıtı daha.

Soruyorum: 

Abd'de yaşamakta iken ölen Pırof(Prof) Oktay Sinanoğlu'na kendisine karşı açılan tazminat davalarında Türkiye'den yardım istemişti.

İşte Oktay Sinanoğlu'nun 17.12.2012 tarihli yardım isteği çağırısı:
“ÇOK ÖNEMLİ BİR DUYURU!
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu çok ağır hastadır. Fikri haklar konusunda ıvır zıvır şeyler konu edilerek İstanbul'da kendisine onlarca dava açılmış ve açılmaya devam ediyor. Oktay beyi savunacak davaları fiziki olarak takip edecek avukat arkadaşların yardımını rica ediyoruz. Bunu buradan istememizin sebebi gittiğimiz her avukat bu durumdan faydalanmak istiyorlar ve mecbur olduğumuzu düşünerek yüksek meblağlar istiyorlar. Davalar birbirinin benzeri basit davalar, bizim haklı olduğumuz konulardır. Fakat davalar çok sayıda ve Oktay bey hasta olduğu için maddi ve manevi yönden Oktay bey zarar görmektedir. Şu sırada Nobel ödülü için yayınlarını göndermemiz gerekirken bu işlerle uğraşmak durumunda kalıyoruz. İstanbul'da yardım edebileceklerin dsinanoglu@yahoo.com a yazmalarını rica ediyoruz.”

Soruyorum: Türk hükümeti Oktay Sinanoğlu'na  gerek hukuk için gerekse Nobel ödülü alması için bu yardımı yaptı mı?

Yaptı ise güzel.

Ancak yapmadı ise yine soruyorum: Oktay Sinanoğlu gibi bir bilimciye, alime yardım etmeyen siyasi iktidar neden Abd'de tutuklu Reza Zarrab için 'Yurtdışındaki Türk vatandaşlarına yardım etmek görevimiz' deyip Reza Zarrab için elinden geleni yapıyor, didiniyor?


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 19.11.17/13.14

 

 Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.