15 TEMMUZ ABD'NİN TÜRKİYE'YE TUZAĞI MI?

Amerikan-Alman 2008 yapımı ve Türkiye'de de 2009'da gösterime girmiş 'Valkyrie operasyonu' adlı bir filım(film) var. Geçen akşam Beyaz Tv'de izledim.

Başrolde Tom Cruise var.

Filım Hitler'e karşı yapılmış başarısız bir suikast ve darbe girişimini anlatıyor.

Filımda ilk akılıma gelen şey bu filımın Türkiye'deki 15 temmuz Fetöcü faşist darbe girişimine ne kadar çok benzediği idi.

Bilinir ki bazı Amerikan filımlarında Abd'nin yaptıkları, bazılarında yapıyor oldukları, bazılarında da yapacakları anlatılır. Yani Amerikan sinemasını izleyip Abd hakkında sayısız istihbarat toplanabilir. Bu filımlardan biri de Türkçesi ile 'Başkanın adamları' adlı filımdır ki Abd'nin 21. yüzyılda dünyaya pompalamaya başladığı ve Türkçesi ile 'Algı operasyonu' denilen modanın başlangıcıdır bence.

Valkyrie operasyonu filımı hakkında 15 temmuz Fetöcü faşist darbe girişime benzeten birkaç yazı da yazılmış.

Bu filım 15 temmuz faşist darbe girişimine Fetöcülerin '1 dolar'ını temsil eden özel, gizli kimlik kartları bile var bu filımda, darbecilerin. Yani neredeyse 15 temmuz darbe girişimine fotokopi kadar çok benziyor bu filım. Abd'nin ve Amerikan sinemasının siyasi sinema konusundaki durumu bilindiğinden akıla şu soru geliyor: 'Acaba Abd 15 temmuz darbe girişimini bu filıma bakıp mı pılanladı(planladı) ya da bu filım 15 temmuz için bir eylem ve eğitim pılanı mı idi?

Bu filımı 15 temmuz faşist darbe girişimine benzetmek yetmez çünkü Abd yalnızca benzetmeyle yetinecek kadar basit bir devlet değildir.

Bu durumda 'Acaba bu filımla Abd Fetö'yü kullanıp asıl ne yapmak istedi ya da yapıyor?'.

Şöyle bir olasılık düşünülebilir: Abd Türkiye'yi Nato'dan ve Batıdan dışlamak istiyor, Türkiye ile ilişkilerini bozmak ve Türkiye'yi Rusya'nın ve Çin'in yanına atmak istiyor olabilir ki Fetö'cü faşist darbe girişimi yüzünden Türkiye'nin Abd'ye düşmanlık ya da olumsuzluk içine gireceğini biliyor olabilir çünkü böylece ya Rusya ve Çin ile bir savaş çıkarmayı ya da 3. bir dünya savaşı çıkarmayı kolaylaştırmak istiyor olabilir ve Yunanistan'dan sonraki dünyayı Batıdan soyutlamak, düşman ilan etmek ve Yunanistan'dan sonraki dünyaya savaş açmak istiyor olabilir ve Türkiye'nin yanında yer almış bir Rusya'ya ve Çin'e Türkiye'yi bahane edip saldırmak ve Rusya ile Çin'i bahane edip Türkiye'ye saldırmak kolaylaşır; daha genel açıdan ise Abd Türkiye-Rusya-İran-Çin-Kuzey Kore alanına karşı savaş başlatmak istiyor olabilir yani bu filımın temel amacı Fetö'ye yardım değil Abd'nin Yunanistan ötesi dünyaya saldırmaya yardım olabilir. Bu açıdan belli ki Abd yeni, gizli, çok güçlü, akıldışı bombalar geliştirmiş olabilir ve onları kullanmak istiyor olabilir.

Yani 15 temmuz Fetö'cü faşist darbe girişiminin asıl amacı Türkiye'yi Abd'den uzaklaştırmak olabilir ve Türkiye bunu yaparsa Abd'nin tuzağına düşmüş olabilir.

Yani eğer Valkyrie operasyonu ile 15 temmuz arasında bir ilişki varsa bu yalnızca Fetö ve Türkiye ile sınırlı bir ilişki olamaz çünkü Abd bu kadar basit düşünmez, Domino oyunu ile oynamayı çok sever.

Bilinmelidir ki Abd için dünyada tek bir devlet vardır, o da Abd'dir.

Bu filım ile 15 temmuz darbe girişimini yanyana, birlikte izleyin göreceksiniz ki neredeyse bire bir aynı. Ancak Abd ne bir filımla ne de bir Fetö ile yetinecek bir devlet değildir, mutlaka arkada başka şeyler de vardır, onları bulmak gerekir yani Fetö ya da 15 temmuz gerçekte avcı değil yem olabilir. Yani bence 15 temmuz'u yalnızca 15 temmuz olarak görmemek gerekir. Yani eğer 15 temmuz'un arkasında Abd varsa 15 temmuz Türkiye'ye bir saldırı değil oyun, tuzak mı?

Filımın sonunda Hitler kurtuluyor, darbeciler idam ediliyor. Acaba faşist Fetö darbeci başı Fethullah Gülen'e de böyle bir son mu hazırlandı?

Yine gerçek ki Türkiye Abd ile ne kadar çok düşman olursa Rusya ve Çin'e o kadar çok yaklaşır; Rusya ve Çin de Türkiye'ye o kadar çok yaklaşır ve bu da 3. bir dünya savaşı isterse Abd'nin çok işine gelir.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 15.11.17/12.04

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Aman size bir şey olmasın ... Evrensel 18.09.2020
Ayasofya'dan Bana Ne Evrensel 08.07.2020
CİNSİYETÇİ TOPLUM Evrensel 26.06.2020
• İNSANOĞLU BUNU HAKETTİ • Evrensel 23.04.2020
NİYET... Evrensel 12.04.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.