Allah Islamın Kurucusudur..

Islam dini Allah'ın dini olduğu için mükemmeldir, kusursuzdur ve dosdoğrudur. Bir beşerin icatı asla değildir. Bir Müslüman hata yaptığında "İslam böyle bir dinmiş meğer" demek asla doğru değildir. Öyle demek Müslümanların tarafından kurulduğunu anlaşılır. Halbuki bilinmeli ki, Müslümanlar da hatalıdır, hata yapabilir. İslam Dini araştırmadan ve nasıl bir Din olduğunu soruşturmadan doğru hedefe ulaşılmaz. Böyle yapmak ancak ve ancak doğru çizgiden sapılır. Bakın Gökyüzüne, bakın Yeryüzüne. Kısacası bakın bütün Kâinata. Bir düzensizlik görüyormuyuz? Görmüyoruz. Göremeyiz, görmemize hakkımız yoktur zaten. Niye peki? Çünkü Cenabı Allah Hazretleri yarattığı için göremeyiz. Bu hal böyle iken, nasıl oluyorda Dinini hata gözüyle bakması söz konusu oluyor? Kâinatı güzel var edenin Dini de güzel olmaz mı? İnsanoğlu önce kendisini yaratan Yaradanı tanımalı ondan sonra İslam'a geçmeli. Böylelikle İslam'ın gerçek yüzünü bilir ve ne kadar güzel bir Din olduğunu anlar. İslam'ı Yaradan'dan yani Kelamı olan Kurâni Kerim'de öğrenmek şart. Bundan haberdar olmak, İslam'ın asıl kimliğini öğrenmek şart. Böylece kötülük onda olmadığını, bu işin içinde art niyetli İnsanın kendisi olduğunu anlaşılacaktır. Bunu da belirtmek isterim ki, Peygamber Efendimize sallallahu aleyhi ve selleme "Cahil Bir Arap" "Şair" veyahut "Mecnun"gibi sözler sarf etmek ağır bir Hakarettir. Cenabı Allah ona " Habibim" demiş, "Seni ancak bütün alemlere rahmet olarak gönderdik" (Enbiya Suresi, 107.Ayet) demiş. Bu ifadeyi bütün sevgiyle dile getirmiş. Hak Teâlâ ve bütün alem tarafından çok sevilen bir İnsana nasıl böyle bir Söz söylenebilir? Halbuki o, Allah tarafından Cebrail aleyhisselam Meleğin vasıtası ile ne getirilmişse onu duyurdu İnsanlara. Boşboşuna ona denilmemiştir Muhammedül Emin. Çünkü çoğu ona güven duyardı. Çok güvenilen bir İnsana böyle bir yalan atmak güzel bir adım değildir. Bir Ayeti Kerime şu durumu şöyle ispatlar;

O, hevadan (Nefsine göre, Yani, kendi istek, düşünce ve tutkularına göre) konuşmaz. O(nun konuşması vahyedilenden başkası değildir. Onu, müthiş kuvvetleri olan biri ( Vahiy meleği olan cibril ) öğretti.

Necm Suresi, 3. - 5. Ayet

İşte görüldüğü gibi o güzel Peygamber ne nefsiyle birşey söyledi ne de kendi isteklerine göre yazdı. O hep doğru söyleyenlerden idi, asla yalan konuşan biri değildi. O daima Allah'a bağlı olan bir Salih ve temiz bir Kuldu. Allah'a bağlı olan biri hiç böyle birşey yapar mı?

Islamin tek doğru bir Din olduğunu Ayetler ile kanıtlamak ve böylelikle sözlerimi bitirmek istiyorum;

Hiç şüphesiz din, Allah Katında İslam'dır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki "kıskançlık ve hakka başkaldırma" (bağy) yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın ayetlerini inkar ederse, (bilsin ki) gerçekten Allah, hesabı pek çabuk görendir. (Al-i Imran Suresi, 19.Ayet)

Kim İslam'dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır.
Al-i Imran Suresi, 85.Ayet)

Siz, insanlar için çıkarılmış hayırlı bir ümmetsiniz; maruf (iyi ve İslam'a uygun) olanı emreder, münker olandan sakındırır ve Allah'a iman edersiniz. Kitap Ehli de inanmış olsaydı, elbette kendileri için hayırlı olurdu. İçlerinden iman edenler vardır, fakat çoğunluğu fıska sapanlardır. (Al-i Imran Suresi, 110.Ayet)

İslam'a çağrıldığı halde, Allah'a karşı yalan uyduranlardan daha zalim kimdir? Allah, zalim bir kavmi hidayete erdirmez. (Saff Suresi, 7.Ayet)

Elçilerini hidayet ve hak din üzere gönderen O'dur. Öyle ki onu (hak din olan İslam'ı) bütün dinlere karşı üstün kılacaktır; müşrikler hoş görmese bile. (Saff Suresi, 9.Ayet)

 Allah, kimi hidayete erdirmek isterse, onun göğsünü İslam'a açar; kimi saptırmak isterse, onun göğsünü, sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar. Allah, iman etmeyenlerin üstüne işte böyle pislik çökertir. (Enam Suresi, 125.Ayet)

Ey iman edenler, eğer siz Allah'a (Allah adına İslama ve Müslümanlara) yardım ederseniz, O da size yardım eder ve sizin ayaklarınızı sağlamlaştırır. (Muhammed Suresi, 7.Ayet)

Allah, kimin göğsünü İslam'a açmışsa, artık o, Rabbinden bir nur üzerinedir, (öyle) değil mi? Fakat Allah'ın zikrinden (yana) kalpleri katılaşmış olanların vay haline. İşte onlar, apaçık bir sapıklık içindedirler.
(Zümer Suresi, 22.Ayet)

 Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah'a ve İslam'a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: "Allah'ın Katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır." (Cuma Suresi, 11.Ayet)


Selam ve Dua ile..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Benim sevgili Atam Abdülhamid Han Şiir 18.07.2021
Haklarını helal etsinler.. Şiir 26.05.2021
Dünya dedikleri.. Şiir 24.05.2021
Güzel Filistinim.. Şiir 16.05.2021
Islam güzel ahlaktır.. Genel 25.01.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
NAMAZI İNKAR EDEN MÜSLÜMANLAR DA VARMIŞ Genel 24.07.2021
NEV VAKIF(ÇI)LAR VE TOPLUM(2) Genel 24.07.2021
Şeridine Sığmayan Araba Kullanmasın Genel 16.07.2021
NEV VAKIF(ÇI)LAR VE TOPLUM Genel 10.07.2021
AYETLERE GÖRE BEŞ VAKİT NAMAZIN KILINIŞI Genel 07.07.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.