IŞİD MÜSLÜMAN DEĞİLSE AKP MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ???

Akp dünyasından sürekli 'İslam ile, İslamcılık ile terörü yan yana getirmek yanlıştır' deniliyor, Işid'in yaptığı terörden dolayı.

Yani 'Işid Müslüman, İslamcı değil' denilmeye getiriliyor.

Peki Işid Müslüman, İslamcı değilse Akp de mi Müslüman, İslamcı değil?

Sanılıyor ki terör yalnızca silahla yapılan, kanla yapılan, terör örgütleriyle yapılan birşeydir. Bu durum terörün yalnızca özel bir durumudur çünkü genelde terör demek korku, korkutma, baskı, diktatörlük demektir. Bu yüzden Tırafik(Trafik) terörü, Medya terörü, Siyasi terör gibi terörlerden de söz edilir.

Öncelikle Akp'nin hayaline, amacına, kendisine örnek aldığına bakalım: Osmanlı değil mi?

Osmanlı demokrasi mi diktatörlük mü? Kuşkusuz ki diktatörlük. Öyleyse Akp Osmanlıcı olmakla zaten daha en başta bir terörcülük içine girmiş olmaktadır mantığa, bilime göre. Yani örneğin Hitler'i savunan bir Alman 'Ben diktatörlükçü, faşist değilim' diyemez. Diktatörlüğün ve diktatörlük yandaşlığının kendisi zaten terördür ki burada diktatörlük tanımımı göz önünde tutuyorum.

Sonra bakıyoruz; Türkiye içinde de, Türkiye dışında da Akp iktidarı yandaşı olmayanlarca diktatörlükle suçlanıyor, eleştiriliyor, tanımlanıyor ki zaten Osmanlıcı olması bu açıdan Akp'yi ve yandaşlarını yalanlıyor, olumsuzluyor.

İslamofobi ile dalga geçiliyor, alay ediliyor. Ancak Işid'de bakmasak, yalnızca Akp iktidarının ve yandaşlarının Osmanlıcılıklarına ve demokrasiye, laikliğe ve muhalefete karşı yaptıklarına baksak Türkiye'de ve eğer Akp de Müslüman, İslamcı ise zaten Işid olmasa, Akp bile tek başına demokrasi ve laiklik açılarından tüm dünyada bir İslamofobi yaratmaya yetmektedir.

Yani neyin inkarı bu, anlamak söz konusu değil.

Hem Osmanlıcı olacaksın hem demokrasiye, laikliğe ve muhalefete karşı yapmadığını bırakmayacaksın; sonra da kalkıp İslamofobi ile dalga geçeceksin, alay edeceksin ve sana diktatörlük, diktatör diyenlere kızacaksın öyle mi?

Yahu kusura bakılmasın da bu ülkede bilimsellik, demokrasi, laiklik ölmüş bile olsa akıl ve mantık henüz ölmedi daha.

Yani hem Hitler'ci yani diktatörlükçü olan hem de terörcü olmadığını hem de Nazifobi ile dalga geçen, alay eden tuhaf Alman'ın durumuna düşmemek gerekir çünkü dünyada bazı kesimlerde akıl mantık var.

Yani hem taht için kundakdaki bebek kardeşlerini, annelerini, babalarını, torunlarını, eşlerini, çocuklarını bile öldürtmüş Osmanlı'cı olmak, Osmanlı'yı savunmak, Osmanlı'yı baştacı etmek; sonra da kalkıp çocuğa şiddete, kadına şiddete, aile içi şiddete karşı, töre cinayetlerine karşı çıkmak; sonra da kalkıp diktatörlükçü yani terörcü olmadığını söylemek felsefe, bilim ve dinden önce akıl ve mantık için de oldukça tuhaftır. 

Yani haydi diyelim ki Işid Müslüman, İslamcı değil; Akp de mi değil?

Sonra da kalkıyorlar 'Terör ile İslam'ı bir araya getirmek İslam'a hakarettir' diyorlar. Peki kardeşim öyleyse; taht için taht için kundakdaki bebek kardeşlerini, annelerini, babalarını, torunlarını, eşlerini, çocuklarını bile öldürtmüş; karılarından başka bir de cariye adı altında çocuk yaşta yüzlerce kapatması olan Osmanlı'cı olmak, Osmanlı'yı savunmak, Osmanlı'yı baştacı etmek ile İslam'ı bir araya getirmek de İslam'a hakaret değil mi?

Bilmiyorum belki Akp dünyasında akıla mantığa da yer yoktur; ve belki Akp'nin felsefe, bilim, bilimsel düşünmek ve dini tanımlayan Din hadisileri ile ilgisi yoktur? Siyasetin zaten yok da.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 3.11.17/05.59


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.