DEVLET BAHÇELİ'DE İŞGALCİ RUH

Mhp başkanı Devlet Bahçeli'de de işgalci bir ruh ortaya çıktı.

Bahçeli 'Kerkük 82, Musul 83' dedi, onları Türkiye'nin illeri gösterip.

Öyleyse Bahçeli Orta Asya'yı da Türkiye topraklarına katmalı çünkü Türklerin ana vatanı Orta Asya'dır.

Öte yandan ise Türkiye'nin Ege'deki en az 12 adası Yunanistan'ca işgal edilmiş ancak tuhaf ki Bahçeli'den buna bir tepki olmamış.

Bahçeli 'Kerkük 82, Musul 83' ile bir yandan da savaş çığırtkanlığı yapmak, 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine ters düşmüş olmaktadır.

Büyük olasılıkla Bahçeli yitirdiği tabanını geri kazanmak için bir zamanlar milliyetçilerin pek sevdiği 'Şiddet, savaş, işgal' dünyasına sarılmak istemektedir.

Yanmakta olan eşyayı eve almak evi de yakmaktır. Herşey zamanında olmalıdır. Türkiye'ye Ortadoğu'dan bir parça eklemek artık Ortadoğu'daki savaşı da Türkiye'ye sokmaktır.

Bir de acaba Erdoğan mı Bahçeli'yi gaza getiriyor yoksa Bahçeli mi Erdoğan'ı gaza getirmeye çalışıyor?

Çözüm siyaset değil felsefel, bilimsel olursa çözümdür. Kurtların da sesleri vardır ancak kurtlar piyano çalamaz.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 4.10.17/07.58


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Suç Şiir 30.04.2021
Ulan Truman Şiir 26.04.2021
Hiçbir Sartre! Şiir 04.04.2021
Deli'ce Şiirler-Bedelsiz Soru? Şiir 29.03.2021
Gardaşım Şiir 06.03.2021

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Beyaz 05.02.2018

Referandumla onaylanan, Başkanlık sistemi, ABD sistemi değildir. Türk tipi başkanlık sistemidir. İlginç olan BİR TÜRK BİLGESİNİN bunu anlayamaması dır. Değişim ve dönüşümü okuyamayan kafa PATRON ÇILDIRDIN MI SEN ? diye ancak feryat edebilir. 20.yüzyılı CHP üzerinden proğramlayan patron, 21.yüzyılı da MHP üzerinden proğramlamayı düşünüyor olmasın sakın. Bunda başarılı olup olamayacağını zaman gösterecek. Yazınızın da başlığı olan ''işgalci ruh'' Patron'un işi olabilir mi ? Çünkü sizinde belirttiğiniz gibi düne kadar AKP ye demediğini bırakmıyordu. Ne oldu da gardaş oldular. Düşünmek gerek. Yazılarınıza yorum yapmak bir keyiftir. Ha yok düşünmeyin ve yorumda yapmayın diyorsanız bunu KURALLAR sınıfına yazın lütfen de biz de bilelim. Yorumlarımızın size de bir zenginlik katması dileği ile......

Bir Türk Bilgesi 04.02.2018

Dünya kurt kafası ile, kurt kültürü değil yalnızca felsefe, bilim ve Din hadisleri ile çözülür.

Bir Türk Bilgesi 04.02.2018

Kurtlar orkestrayı açıyor ancak cehaletin ve nefsin marşını çalıyor. Değişim, dönüşüm doğruya, iyiye değil Din hadisileri'nin nefret ettiği herşeyedir. Bahçeli düne kadar Akp'ye demediğini bırakmıyordu, Akp de Mhp'ye demediğini bırakmıyordu. Akp melek mi oldu da Mhp Akp'nin gardaşı oldu?

Bir Türk Bilgesi 04.02.2018

beyaz'a: Çözüm başkanlık sistemi değil felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri'dir. Başkanlık sistemi denilen şey demokrasinin son kırıntılarını bile yok etmeye yöneliktir. Başkanlık sistemi iyi birşey olsa Abd vahşetin merkezi değil insanlığın merkezi olurdu. Zaten Din hadisileri siyaseti ve siyasetçiliği lanetler, Din hadisileri'nin lanetlediği birşey çözüm olamaz. Başkanlık sistemini, siyaseti ve Bahççeli'nin işlerini doğru görmek ancak din hadisileri'ni bilmeyenlerin, dünya maddiyatına kapılmışların işidir.

beyaz 04.02.2018

Bir de acaba Erdoğan mı Bahçeli'yi gaza getiriyor yoksa Bahçeli mi Erdoğan'ı gaza getirmeye çalışıyor? Sorunuza cevaben şunu söyleyebiliriz ki; Bahçeli'nin '' Getirin şu başkanlık sistemini çözelim'' lafı üzerine bırakıldığı tozlu raftan indirilen başkanlık sistemi hayata geçirilmiştir. Ak partinin dahi çözemediği başkanlık sistemini böylece sayın Bahçeli hayata geçirmiş ve ogün bugündür değişim ve dönüşümü başlatmıştır. Bu durumda söylenecek tek söz var. Kurtlar piyano çalmıyor. Orkestrayı yönetiyor.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.