AKPNİN İŞLEVİ

Akp Akp'nin amacı ne olursa olsun Akp genelde Batı, özelde Abd tarafından Türkiye'de iç savaş, savaş çıkarmak, Türkiye'yi yok etmek için kurdurulmuş ya da desteklenmekte bir siyasi partidir yani Akp'nin Akp farkında olsa da olmasa da işlevi Türkiye'yi Batı için yok etmektir.

Neden?

Çünkü Batı gördü ki Türkiye'de hiç savaş, iç savaş, terör ortamı yaratamıyor yani Türkiye'yi bölemiyor, yıkamıyor, yok edemiyor; bunun nedenini düşündü ve neden olarak Türkiye'deki Atatürk sevgisini ve ağır aksak, çakma, özsüz de olsa demokrasiyi, laikliği gördü.

Ve birşey daha gördü: Gördü ki her Arab ülkesinde, her İslamcı ülkede savaş, terör, kan var; ve düşündü ki 'Öyleyse Türkiye'yi demokrasiden uzakkaştırmalıyım ve Aran dünyasına,Arab ülkelerine, İslamcı ülkelere çevirmeliyim. Bunun için de demokrasiye karşı, Atatürk'e karşı, laikliğe karşı, bilimselliğe karşı, özgürlüğe karşı bir siyasi partiyi iktidara getirmeliyim'.

Zaten medyada silah göstermekte olan Akp'cileri bolca gördük.

Yani Akp felsefeyi, bilimi, kitap okumayı, Din hadisileri'ni, demokrasiyi, laikliği değil savaşı ve silahı sevenleri biraraya toplayan bir hal durumunda yani tıpkı Arab ülkeleri, tıpkı İslamcı ülkeler gibi. 

Türkiye Arab ülkelerine, İslamcı ülkelere benzedikçe ne olacak? Onlarda olan savaş, terör de olacak. İşte Batının Osmanlıcı ve İslamcı Akp ile Türkiye'yi düşürmek istediği durum, Türkiye'ye kurduğu tuzak budur yani Akp kazandıkça Türkiye daha çok Arab ülkelerine, İslamcı ülkelere yani savaş ve terör ülkesi olmaya yani yıkılmaya, yok olmaya yakınlaşacaktır.

Yani Türkiye'nin sonunu getirecek yani Osmanlıcılık ve İslamcılık gibi hoşuna gidecek şeyler Akp'ye farkında olmasa da amaç ve zafer olarak verilmektedir.

Yani Türkiye demokrasiden, laiklikten, Atatürk'ten uzaklaştıkça olacak olan budur.


Necdet Gürçiftçi
İnternette yayınlandığı zaman: 1.10.17/12.54

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.