Zarafetin Ve Mutluluğun Kadını

  Çok çok uzun bir zamandan sonra herkese merhabalar öncelikle. 1 yıl gibi bir uzaklaşmadan sonra yeniden kaldığım yerden devam edeceğim inşallah. Sizleri, bana "ayna tutan" insanlardan biriyle tanştırmak istiyorum...

Hayatımın favori kadınlarından biri Audrey Hepburn. Hayat tarzını, hayat anlayışını, fikirlerini önemseyerek defalarca incelediğim ve zarafetine hayran kaldığım nadide bir insan... Kendini bir kalıba sokmaya çalışan insanlara inat kendini özgürce yaşamaya adamış bir kadın. 

Audrey ve onun cümleleriyle karşılaşınca bir kez daha inandım fikirlerime. Mutluluğun aranıp bulunabilecek bir şey olmadığını, aslında "şey'lerin" ötesine geçmekle var olunacağını kanıtlar gibi. Bir şeyleri sevmekle gelişiyor her şey. Daha sonra ötesine geçebiliyorsun. Mutluluğun da 'sevebilmekten' geçtiğini hissettiriyor, tabi anlayana. 

Hepburn, "Hayatı hayat yapan en önemli şey 'mutlu olmak'tır. İşte bu, tüm sorunların en gizli anahtarıdır." diyor. Yaşamın bütün sislerini kaldırabilecek yine sensin diye hatırlatma yapıyor sanki. Kelimelerin bir yerden sonra beyhude geldiğini aslında her şeyin yürekten geleni ve bunun 'kendin' olduğu kararına dönüp vardırıyor seni. İnandığın şey seni bağlıyor ve sevmeye başlıyorsun. İnandıkça güveniyorsun, güvendikçe seviyorsun. Ya da tam tersi. Ama bir şekilde seviyorsun. Aksi olmaz, olamaz. Yaşanmaz. 

Yaşamak, bir müzeyi hızlıca gezmeye benzer. Gördüklerini hazmetmen, onlar üzerinde düşünmen ve müzedekiler hakkında okuman zaman alır. Her şeyi bir anda anlayamazsın. Uzun bir hayat ve güzel bir akşam yemeği arasında sadece bir fark vardır. Akşam yemeğinde en tatlı şeyler en son gelir.

Yalnız kalmayı seviyorum ve yalnız kalmaya ihtiyacım varmış gibi hissediyorum. Audrey'in de yalnız kalmaya karşı tutkusu olduğunu öğrendiğim zaman bir kez daha sevdiğimi itiraf etmeliyim :) Çünkü, yalnız kalmak bir gereksinim. Zihnini ve en çok da yüreğini parlatır. Yalnız olmayı değil, yalnız kalmayı... Olmak ile kalmak çok ayrı.

Hazır, sevgiyle inancın birleştiğinden bahsetmişken en sevdiğim cümlelerden birini bırakarak satırlarımı noktalıyorum: "Pembeye inanıyorum. Gülmenin en iyi kalori yakan şey olduğuna inanıyorum. Öpüşmeye, çok öpüşmeye inanıyorum. Her şey ters gider gibi görünürken güçlü olmaya inanıyorum. Mutlu kadınların en güzel kadınlar olduklarına inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum."  

Ve sevmeye inanıyorum...

Sevgiyle :) 

Meltem DEMİR 

https://postog.com/content/zarafetin-ve-mutlulugun-kadini--59961faf912d8f0b0e3dda2d

http://twitter.com/demirr_meltem

meltemdemirm.blogspot.com.tr

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BEN GELDİM Yaşam 14.04.2020
Tarihin İlk Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı, ilk Transeksüel E. W. Tarih 27.08.2017
Şeref Yoksunu Darbeci Politika 17.07.2016
Adına Yazdıklarım Anı 04.04.2016
Sükûta Erişmek (Bir Ân) Anı 03.04.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
NAMAZI İNKAR EDEN MÜSLÜMANLAR DA VARMIŞ Genel 24.07.2021
NEV VAKIF(ÇI)LAR VE TOPLUM(2) Genel 24.07.2021
Şeridine Sığmayan Araba Kullanmasın Genel 16.07.2021
NEV VAKIF(ÇI)LAR VE TOPLUM Genel 10.07.2021
AYETLERE GÖRE BEŞ VAKİT NAMAZIN KILINIŞI Genel 07.07.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.