BEKİR BOZDAĞ NEDEN BAŞBAKAN YARDIMCISI YAPILDI?

Herşey rastlantı olmaz çünkü evrende zorunluluk diye birşey de vardır; ve her rastlantı sanılan rastlantı olmayabilir; ve rastlantılardan da zorunlu yasalar çıkarılabilir.

Bekir Bozdağ Adalet bakanlığı bakanı iken başbakan yardımcısı yapıldı.

Bu bir rastlantı mı?

Olabilir de olmayabilir de.

Ancak buna karar vermeden önce şunu bilmekte yarar var: Yeni anayasa halk oylaması öncesinde Bekir Bozdağ Adalet bakanı iken ne demişdi(demişti)? 'Hayır diyeceği, hayır dediği için işinden çıkarılan bir kişi bile varsa Adalet bakanlığından istifa ederim'.

Ve 'Hayır' dediği için işinden edilen birçok kişi oldu idi. Bunlardan en ünlü ikisi şu kişiler olmuşdu(olmuştu): 'Hayır' dediği için Bahçeşehir üniversitesi'nden çıkarılan Pırof(Prof) Süheyl Batum ile bir televizyon kanalının sunucusu bay.

Bu durumda Bekir Bozdağ başbakan yardımcısı yapılmakla o sözünü de tutmuş olmuyor mu? Yani onu Adalet bakanlığı'ndan alıp başbakan yardımcısı yapanlar onun o sözü yüzünden rencide olmasını önlemek istemiş olamazlar mı yani bu bir kurnazca taktik ya da taktik kurnazlığı olamaz mı?

Bu yüzden büyük olasılıkla ileride yeniden Adalet bakanı yapılabilir çünkü artık sözünü tutmuş, sözü gerçekleşmiş sayılır.

 

Necdet Gürçiftçi

İnternette yayınlandığı zaman: 1.8.17/08.28


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Milliyetçilik Ve İslamcılık Politika 06.05.2021
Túrkiye Ve Siyaset Politika 05.05.2021
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.