AMERİKANVARİ BEYAZ TV

Dinin siyasete alet edildiği yerde de İslamiyetin siyasete alet edildiği yerde de din yoktur, İslamiyet yoktur. Yandaşlığın olduğu yerde de din de, İslamiyet te yoktur çünkü din herşeyden önce Din hadisileri'nin de dediği gibi bilim ve ahlaktır ve bilim de, din de, ahlak da dürüstlük ister.

 

Yani kısaca Siyasi İslam'ın yani siyasetin İslamiyet'e amaç, İslamiyet'in de siyasete araç edildiği yerde İslamiyet te yoktur din de yoktur.

 

Siz durmadan dinden imandan söz eden, Ramazan ayı'larında(aylarında) İslam merkezi kesilen Beyaz tv'de hiç başı örtülü, türbanlı bayan sunucu gördünüz mü? Ben görmedim. Daracık, bacak arasından arkadaki manzara bile rahatça seyredilen tayt kot pantalonlu sunucuları var ancak tek bir türbanlı sunucuları yok gördüğüm kadarıyla.

 

Gerçek ki Beyaz tv tek ölçütleri ve tek meziyetleri Akp yandaşlığı olan ve din konusunda da, İslamiyet konusunda da, dinlilik konusunda da, Müslümanlık konusunda da, demokrasi konusunda da samimi, dürüst olmamalarını car car, bar bar, var var bağıra bağıra konuşmakla, esip gürlemekle örtmeye çalışan sözde, çakma gazetecilerle ve televizyoncularla Din hadisileri'ne göre din konusunda ahkam kesmeye hiç hakkı olmayan, dine aykırı, İslam'a aykırı, tuhaf, siyasi ve ticari bir medyadır.

 

Hem dini tanımlayan, açıklayan, anlatan, öğreten Din hadisileri ile hiç alakası yok hem de sırf yandaş değiller diye İslamcı akademisyenleri bile, İslam akademisyenlerini bile karalamaktan hiç çekinmiyor. Yani düşünün ki dinsel, İslamsal bir kapasitesi, özelliği olmamasına karşın sırf yandaş değiller diye İslamcı akademisyenleri bir karalıyor ve üstelik de hedef göstermek durumuna düşüyor. Yani düşünün ki magazin yayınında bile sırf yandaş değiller diye İslamcı akademisyenler bile karalanıyor.

 

Örneğin Hayrettin Karaman geçen günkü magazin yayınında üstelik de magazinci tarafından karalandı. Neymiş efendim? Hayrettin Karaman sigara içen, sakız çiğneyen bayanları eleştirmiş. Yahu adam İslam akdemisyeni; bir alim birşey diyorsa düşmanın bile olsa dinle, anla. Ne diyor hadis? 'Dinsiz de olsalar alimlerin yeri cennettir; bilim Çin'de de olsa gidip öğrenin; alimler peygamberlerin varisleridir' diyor. Yani bir alimi eleştirmek bir magazinciye mi düşüyor? Peki Hayrettin Karaman yandaş olsaydı? O zaman şak şak olmayacak mıydı?

 

Tuhaf ki Akp'ye, başbakan, cumhurbaşkanına toz bile kondurmayan Beyaz tv sırf yandaş değiller, sırf muhalifler diye İslamcı akademisyenleri bile karalamaya, küçük düşürmeye çalışmaktadır ve sonra bir de dinden imandan söz etmektedir. Yahu senin her akşam gösterdiğin barbarlık, vahşet, şiddet ve çıplaklık dolu Amerikan filımlarındaki, gösterdiğin reklamlardaki; dine göre, İslamiyet'e göre çıplak yani adına bikini denilen sütyenli külotlu sahneler makaslanıp erotik bir filım bile oluşturulabilir yahu! Yahu sen neden hiç ahlaklı edebli, sigarasız içkisiz, çıplaksız, kavgasız döğüşsüz, uluslararası ödüllü İran filımları göstermiyorsun hiç de her akşam çıplaklı, sigaralı, içkili, kavgalı, döğüşlü, savaşlı, terörlü, şiddetli, pısikopat(psikopat), sosyopat Amerikan filımı üstüne  çıplaklı, sigaralı, içkili, kavgalı, döğüşlü, savaşlı, terörlü, şiddetli, pısikopat(psikopat), sosyopat Amerikan filımı gösteriyorsun? Sonra bir de utanmadan dinden imandan söz ediyorsun, sırf muhalifler diye İslam akademisyenlerine bile saldırıyorsun?

 

İlahiyatçı İslamoğlu hacamatın İslamiyet'ten önce de var olduğunu yani İslam peygamberine özgü, has birşey olmadığını, peygamber yaptı diye herşeyin yapılması diye birşeyin İslam'da zorunlu olmadığını falan söylemiş ki hacamatın sünnet olmadığını, hacamatın İslamiyet öncesine ait eski bir gelenek olduğunu ve peygamberlerin yaptıkları herşeyin dinde görev olmadığını ben de aylar önce yazmışdım. Beyaz tv'nin magazincisi bay bu ilahiyatçının, bu İslam akademisyeninin bu sözlerini sırf yandaş olmadığı için, sırf muhalif olduğu için red ediyor ve üstelik de bu kişinin doğru, haklı bilgilendirmesini bir de 'Peygambere dil uzatmak' olarak topluma sunuyor ki bu var olan hukuka göre 'Halkı tahrik etmeye, isyana yönlendirmeye çalışmak' bile sayılabilir çünkü sunum çok kötü: 'Peygambere dil uzatmak'. Yahu İslamcı, İslamcı alim, İslamci akademisyen neden İslam'ın peygamberine dil uzatsın? Burada görülüyor ki hem bir yalan, iftira, çarpıtma, karalama, çamur atma vardır hem de düşünceleri, bilgileri, eleştirileri, Müslüman halkı tahrik edebilecek şeyleri kasıtlı olarak söylemek, sunmak vardır.

 

Be hey sözde Müslüman, sözde İslamcı Beyaz tv:

1- Bilmez misin ki dinde yandaşlık, siyaset yoktur?

2- Bilmez misin ki be hey çakma, yandaş, sözde medya Beyaz Tv; senin ekranın çıplak bayanlarla, dine aykırı şeylerle doludur hergün?

3- İslamın farzlarından mı ki, Hollywood acentesi misin ki her akşam Amerikan filımı(filmi) üstüne Amerikan filımı oynatıyorsun? Dünyada filım çeken başka ülke yok mu?

 

Bu ülkede dinden imandan söz edecek en son kişilerden biri de sensin.

 

Dinli, Müslüman insan Amerikanvari olmaz çünkü bugün 21. yüzyılda bile, bunca bilimsel ve teknolojik gelişime karşın insanlık ve barış içinde değil de dünya, insanlık barbarlık, vahşet, savaş, terör içinde yüzüyorsa bunun baş sorumlusu Abd'dir.

 

Yahu Beyaz tv o Amerikan filımlarını Abd yandaşlara bedava mı yoksa kiloyla mı yoksa bir alana bir bedava mı veriyor yoksa? Nedir bu sendeki sigaralı, içkili, barbar, vahşi, ilkel, insanlıkdışı, savaş dolu, terör dolu, şiddet dolu, silah dolu, kan dolu Amerikan filımlarına aşk, sevda? Sonra da sırf muhalifler diye, doğruyu söyleyen İslamcı akademisyenlere bile  karşı bu çen çen çene öyle mi? Yahu sen sırf muhalifler diye, yandaş değiller diye İslamcı akademisyenlere bile bunu yaparsan kitap bile okumayan muhalif Kılıçdaroğlu'na neler yapmazsın!

 

Önce bir aynaya bak, sonra topluma bak.

 

Ve şunu öğren artık: Din der ki 'Yandaş olanın, tarafsız olmayanın, bilimsel olmayanın, dürüst olmayanın dini olmaz.'

 

Akp gölgesi ne din gölgesi verir ne İslami,yet gölgesi çünkü dinde siyaset te olmaz.

 

Yandaşlık dine de bilime de aykırıdır çünkü önce akılı alır, sonra ahlakı.

 

 

Necdet Gürçiftçi

İnternette yayınlandığı zaman: 8.8.17/10.28

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.