Sri Lanka’da inanç kardeşliği

JKD’ci Türk ekibi Sri Lankalı ve Pakistanlı Müslümanlarla kardeş olmanın keyfini yaşadılar

Türk Jeet Kune Do ekibi camileri ziyaret ettiler. Yarışmaya katılanların isimlerinden kimlerin Müslüman olduklarını anladılar ve hemen kaynaştılar. Özellikle Pakistanlılar ekip olarak çok sıcak davrandılar.

"ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Sijo Yüksel Yılmaz kardeşliğe dikkat çekti: “Burada az sayıda da olsa Müslümanlar var. Daha ziyade başkent Colombo’da yaşıyorlar. Biz Budistlerin ağırlıklı oldukları Kandy’deyiz. Buradaki JKD temsilcisi bir Hristiyan. Fakat aralarında inanılmaz derecede bir saygı ve uyum var. Böyle bir birinciliği ülkemize taşımamıza vesile olan Türkiye Wushu Federasyonu’na, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kağıtspor Kulübü’ne saygılarımı sunuyorum. Hassaten Sayın Abdurrahman Akyüz Hocaya, Sayın İbrahim Karaosmanoğlu başkanıma ve Kağıtspor’un şahsında Sayın Ali Yeşildal’a en derin şükranlarımı sunuyorum.

"İYİ BİR TECRÜBE OLDU"

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Abdulvahid Alagöz şunları söyledi: “İzlenimimiz odur ki maçların daha JKD karakterli olması için tekrar masaya oturmalıyız. Diğer sporlara benzemesinden azami olarak kaçınmak gerekiyor. Kendi felsefesinden izler taşıması gerekiyor. Uçakla 11 saat uzak bir ülkede sporcularımız için iyi bir tecrübe oldu.”

"BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİLER"

Türkiye Wushu Federasyonu JKD hakemlerinden olan ve aynı zamanda Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Kıldize ise şunları söyledi: “Bir kez daha bu ülkeye gelmek istiyorum. İnanılmaz hoşuma gitti. İnsanları çok sakinler. Bu yoğun trafikte bile ne trafik ışıkları var ne de en ufak bir kavga. Kimsenin acelesi yok. Zaten acelesi olana da yol veriyorlar. Cuma namazını kıldığım camide bize büyük ilgi gösterdiler. Sırf Müslüman olduğumuz için bizi sevdiler. Dolara değer vermemeleri beni ayrıca hayrete düşürdü. Her şey çok güzeldi. Sporcularımız çok başarılıydılar. Fakat daha kalabalık gitmeliyiz. Çünkü zor maçlardı. Ne kadar kalabalık katılırsan şansın o kadar fazla oluyor. Sporcumuz Gökhan Karagöz maalesef rakibi olan Pakistanlı Mahammad Shahbaz ile tatamiye çıktılar. Bu karşılaşmayı Gökhan kazanınca Mahammad koştu sarıldı ve bizi tebrik etti. İnanılmaz bir şey. Aslında ülkesinde çok başarılı bir antrenör olan Mahammad Gökhan’a yenilmişti ama nefsine bile yenilmemişti. Hepsini kutluyorum. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal’a ve Kağıtspor Kulübü yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum."

 

17 Haziran 2017 Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi

http://www.bizimyaka.com/haber-75321-Sri-Lankada-inanc-kardesligi