Yılmaz'a, Sri Lanka'da Bruce Lee karşılaması

Sijo Yüksel Yılmaz Sri Lanka'daki Indoor Sports Complex'te Bruce Lee gibi karşılandı

Güney Asya Jeet Kune Do Şampiyonası 2017 (South Asian JKD Martial Arts Championship 2017) için Sri Lanka'ya Kağıtspor Kulübü olarak giden Yüksel Yılmaz ve ekibi başkent Colombo'ya inince Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Kevin Nishantha tarafından karşılandı. Colombo'dan Kandy'e giden grup Royal Kandyan Hotel'de misafir edildiler. Yılmaz Kağıtspor'lu JKD sporcuları Gökhan Karagöz ve Ferhing Kara'ya Türkiye Wushu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Abdulvahit Alagöz ve JKD hakemi Mahmut Kıldize de eşlik ettiler. Yılmaz otele girer girmez özel misafirlere gösterilen geleneksel bir taç ile taltif edildi.

KENT PROTOKOLÜ KARŞILADI

Colombo valisi ve belediye başkanıyla birlikte geleneksel bir müzik eşliğinde sporyuma giren Sijo Yılmaz, geleneksel mum yakma açılışından sonra muhteşem bir gösteri yaptı. Gösteri ayaka alkışlandı. Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Kevin Nishantha, Dubai (UAE) Jeet Kune-Do Federasyonu Başkanı Vikith Manjunath, Pakistan Shaheen Taekwondo Academy'de Founder/Chief Instructor Mahammad Şahbaz, Sri Lanka Martial Arts Federasyonu Başkanı H.S. Jayatissa, Sri Lanka'nın popüler savaş sanatçılarından Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu Chief Instructer Anur Dissanayake ve birçok branşın ustaları Sijo Yılmaz'ı yalnız bırakmadılar.

NEFES KESEN ŞOV

Asya Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Sifu Lion Vikas Gihara'nın "yaşayan Bruce Lee" olarak takdim ettiği Yılmaz'ın hızına dikkatleri çekti. Sijo Yılmaz, gösterisine 2.5 cm'lik mesafeden uygulanan  Inch Punch tekniği ile başladı. Yumruğun etkisiyle yerden kesilen partneri üzerine uçtuğu sandalyeyi parçaladı.  

 

13 Haziran 2017 Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi

http://www.bizimyaka.com/haber-75174-Yilmaza-Sri-Lankada-Bruce-Lee-karsilamasi