Şampiyonada Yüksel Yılmaz fırtınası

Kocaeli Wushu Kung Fu Şampiyonası’na demonstrasyon (gösteri) yapmak üzere katılan Sijo Yüksel Yılmaz, Bruce Lee’nin sözlerinden ve Jeet Kune Do felsefesinden örnekler vererek patlayıcı yumruk, seri tekme ve hızlı teknik örnekleri sergiledi.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Jeet Kune Do İcra Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı olarak da görev yapan Yüksel Yılmaz hız gösterisiyle dikkat çekti. Gösteri sonunda Wushu Kung Fu hakkında “kardeş branş” olarak söz eden Yüksel Yılmaz, “Wushu Kung Fu’yu seviyoruz” dedi ve organizatörleri tebrik etti. Yılmaz şunları söyledi: “Bugün kardeş branş Wushu Kung Fu’ya destek olmak için buradayız. Bunun için iki sporcumuz maçlara katıldılar ve derece aldılar. Jeet Kune Do köken itibariyle Kung Fu’dan doğmuştur. Aslında neredeyse tüm branşlar için bu söylenebilir. Fakat illiyet bakımından Kung Fu’ya biz birçoğundan daha yakınız. Çünkü JKD’nin temeli ziyadesiyle Wing Chun Kung Fu’dur ve tüm Kung Fu ekolleri birbirleriyle akrabadır. Bugün burada JKD’nin hız özelliğini konu ettik. Çünkü bir tekniği belki iki dakikada bile öğrenebilirsiniz. Ama onu hızlı uygulamak başka bir beceri ve boyuttur. Hız bir tekniğin sadece bedende değil zihinde de sindirildiğini ve nihayet içselleştirildiğini gösterir. Bruce Lee’yi diğerlerinden ayıran başlıca özelliklerden biri hızıydı. JKD tekniğini şişman bir aşçıya bile sorunsuzca öğretebilirsiniz; fakat hızlı uygulamasını istediğinizde çorba sunacaktır.”

Kocaeli Wushu Kung Fu İl Temsilcisi Eren Koç ve Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Koç gösteri hasebiyle günün hatırası olarak Yılmaz’a kupa vererek jest yaptılar. Yılmaz bu gösteriyi 10 Haziran’da Sri Lanka’da yapmaya hazırlanıyor.

 

02 Haziran 2017 Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi 

http://www.bizimyaka.com/haber-74793-Sampiyonada-Yuksel-Yilmaz-firtinasi