İlk jeet kune do hakemleri diplomalarını aldı

Kocaeli Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda Jeet Kune Do’cular şampiyonaya renk kattılar. Türkiye’nin ilk Jeet Kune Do hakemleri diplomalarını törenle aldılar

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu adına Jeet Kune Do İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz ve Merkez Hakem Kurulu Başkan yardımcısı İlhan Koç’un elinden aday hakemlik diplomalarını aldılar. Hakemler hem maçları izlediler hem de diploma almanın gururunu yaşadılar.

Diplomalar şampiyonanın sonlarına doğru saat 15.00 sularında dağıtıldı. Bu durumda artık resmi olarak Jeet Kune Do müsabakaları da yapılabilecek. Kocaeli’de öncelikle bir “Bölge Şampiyonası”nın düzenleneceği konuşuluyor.

Aday hakemler yılsonuna doğru düzenlenecek olan hakem kursunda ise bölge hakemi olacaklar.

MUAZ AKDOĞAN BİRİNCİ OLDU

Şampiyon Hasan Gemici Spor Salonu’nda düzenlenen Kocaeli Wushu Kung Fu Şampiyonası’na ilgi yoğundu. Maçlara Yüksel Yılmaz’ın iki öğrencisi de katılarak derece aldılar. 60 kg ‘Büyük Erkekler’de Muaz Akdoğan birinci oldu. 85 kg ‘Büyük Erkekler’de Ferhing Kara ise tecrübeli rakiplerinin karşısında ikinci olmayı başardı. Wushu Kung Fu branşında madalyalarını alan sporcular Kağıtspor’a bir kupa kazandırmış oldular.

Ayrıca Sijo Yüksel Yılmaz ikisi yarışmacı olmak üzere beş kişilik ekibiyle Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu’nun organize ettiği Güney Asya Jeet Kune Do Şampiyonası’na önümüzdeki hafta gitmeye hazırlanıyor. Ayrıca Sri Lanka’daki maçlara Gökhan Karagöz ve Ferhing Kara isimli sporcuların katılacağı ekipte Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Abdulvahit Alagöz ve Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Kıldize de Yılmaz’a eşlik edecekler. 

 

01 Haziran 2017 Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi

http://www.bizimyaka.com/haber-74741-Ilk-jet-kune-do-hakemleri-diplomalarini-aldi