Jeet Kune Do’cular hakemlik diplomalarını alacaklar

Türkiye’nin ilk Jeet Kune Do Kulelkavido aday hakemleri törenle diplomalarını alacaklar

Türkiye’de ilk kez Jeet Kune Do Kulelkavido branşında “Hakem Yetiştirme Kursu” 25-26 Mart tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanı Abdulvahit Alagöz, yardımcısı İlhan Koç ve bu branşın İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz’ın öncülüğünde SEKASEM’de gerçekleşmişti. 

Ertan Turan,Bülent Güneş,İsmail Hakkı Durmuş,Mehmet Altun,Ali Akdoğan, Ersin Demircan,Cevdet Acar,Hikmet Altaylar,Ahmet Solmaz,Ferhing Kara,Muaz Akdoğan,Oğuz Yalçın,Mustafa Hekimoğlu, Mahmut Kıldize,Yasin Kara,Selma Sönmez,Mahmut Fatih Savaş,Habil Balbal,Eşref Cilali,Zekeriyya Almaz,Servet Mete kursa katılmışlardı.

27 Mayıs Pazar günü Hasan Gemici Spor Salonu’nda Kocaeli Wushu Kung Fu İl Şampiyonası yapılacak. Tartılar saat 08.30 da başlayacak. Saat: 10.00’da müsabakalar başlayacak. Sijo Yüksel Yılmaz ve asistanlarının bir gösteri yapması da bekleniyor. Salonda İlhan Koç Hocanın Dünya İslam Oyunları Olimpiyatları Şampiyonasında 48 kiloda 1. olan Mehmet Demirci ve Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda 80 kiloda 2. olan Mehmet Ertuğrul da bulunacaklar. Bu maçlarda Antrenör İlhan Koç’un toplam 16 sporcusu milli olmuştu.

Hakemlik kursuna katılanların diplomaları Hasan Gemici Spor Salonu’nda saat 15.00’te törenle dağıtılacak. Diploma törenine Türkiye Wushu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı İlhan Koç da Federasyonun Jeet Kune Do Kulelkavido İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz’a eşlik edecek. Böylece Jeet Kune Do müsabakalarının yapılması için engel kalmadı.