İnsan nereden geldiğini unutmamalı

Öyle hızlı geçer ki... Mevsimler, arkadaşlıklar, aşklar... Sen yerinde saydığını zannedersin.. Oysa geçen yıllar? Bitmiş aşklar, yediğin kazıklar, ağarmış saçlar, aynadaki bakışlar... Yaa değil mi nasıl geçti o yıllar?

Geceleri gözlerinizi yumduğunuzda hayaliniz gelir aklınıza... Sadece geceleri mi? Bazen yemek yerken, yolda yürürken, rüzgar eserken hayaliniz gelir aklınıza... Daha doğrusu hiç çıkmaz ki! Belli bir yaşa kadar sizi, birilerinin keşfetmesini beklersiniz. Kara kaşınızdan, kara gözünüzden medet umarsınız... Dış güzelliğinizin bir işe yaramadığını görünce mücadele etmeye başlarsınız. İşte o zaman başlar asıl hikaye.. Daha yolun başındasınızdır destek veren yoktur. Tam tersine etraf size inançsızlarla hatta kalbinizi kıranlarla doludur... Kitaplar okur, filmler izler, büyüklerden tavsiyeler alır her yolu denersiniz. Ya peki yolun sonuna geldiğinizi nerden anlarsınız? 

"Bir gün mutlaka" derseniz, "bir gün mutlaka" olur görürsünüz. Belki de gecenin en zifri karanlığına saklanıp, sessiz çığlıklarla ağlamışsınızdır kitli odanızda.. Belki kendinizden kaçmak isteyip, sığınmışsınızdır başka bir limana.. Şansınızı kendiniz yaratırsınız bu yolda, nice uğraşlar verip kazanırsınız sonunda... İşte o zaman güneşin ısısını, yagmurun ferahlığını, dört mevsimin güzelliğini, gökkuşağının her bir rengini yaşarsınız. Hayat  ne kadar da güzelmiş be dersiniz...

Dünyadaki en güzel şey hayalinizi, kendi emeklerinizle gerçekleştirebilmeniz. En zayıf, en çelimsiz, en çirkin insan olsanız bile siz en güçlüsünüzdür. Düne kadar sizi tanımayan, kalbinizi kıran yakın çevreniz iyi gününüzde bir bakarsınız ki hep yanınızdadır. 

Kişi nerden geldiğini unutmamalıdır. Nelere göğüs gerdiğini, nelere katlandığını asla unutmamalı, böbürlenmemelidir. İnsanlar arasındaki statü farkınız ne kadar büyük olursa olsun, gideceğiniz son durak aynıdır. 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Elbette Ağlayacağım Yaşam 03.05.2020
Kadın İsterse Yaşam 12.08.2019
Kendinizi Onarın Genel 21.05.2017
Bir Tebessüm Yeter Anı 15.03.2017
Bir takım stratejiler Yaşam 13.03.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
NAMAZI İNKAR EDEN MÜSLÜMANLAR DA VARMIŞ Genel 24.07.2021
NEV VAKIF(ÇI)LAR VE TOPLUM(2) Genel 24.07.2021
Şeridine Sığmayan Araba Kullanmasın Genel 16.07.2021
NEV VAKIF(ÇI)LAR VE TOPLUM Genel 10.07.2021
AYETLERE GÖRE BEŞ VAKİT NAMAZIN KILINIŞI Genel 07.07.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.