Mehmet Ali Paşa’da Jeet Kune Do gösterisi

4 Mart’ta Yazar Müge Uçar’ın Mehmet Ali Paşa’nın tarihine ışık tutacak olan “Mehmet Ali Paşa Kitabını Yazıyor” isimli kitabının tanıtım kokteylinde Jeet Kune Do’cular gösteri yapacaklar. Gösteriyi Mehmet Ali Paşalı Jeet Kune Do Kulelkavido ustası Özcan Yılmaz ve öğrencileri yapacak

Müge Uçar’ın uzun süren çalışma neticesinde tamamladığı kitabında Mehmet Ali Paşa’nın asırlık çınarları tarihe ışık tutuyor. Fotoğrafların da yer aldığı kitapta yer alan tanınmış isimlerden biri de Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Yüksel Yılmaz. Yüksel Yılmaz Mehmet Ali Paşa doğumlu.

Müge Uçar, “Mehmet Ali Paşa Kitabını Yazıyor”  eserini mahallesiyle birlikte yazmakla aslında bir ilke imza atmış durumda. 18 aylık olan çalışmasını 26 başlıkta toplayıp kitapta 110 kişiyle söyleşi yer alıyor. İlk baskısı 5 bin adet basılan kitap mahallenin yakın geçmişteki tarihine de ışık tutuyor. Yazarın ilk kitabı olmakla birlikte devamı da söz konusu olan “Mehmet Ali Paşa Kendi Kitabını Yazıyor” isimli kitap 4 Mart Cumartesi günü Mehmet Ali Paşa Düğün Salonu’nda tanıtılacak. Sijo Yüksel Yılmaz’ın yetiştirdiği dört ustadan biri olan Özcan Yılmaz ve öğrencileri bu tanıtımda Jeet Kune Do gösterisi de yaparak renk katacaklar. Tanıtıma tüm siyasi partiler ve her alandan bürokratlar davet edildi. Katılımın yoğun olması bekleniyor.

http://www.bizimyaka.com/haber-70889-Mehmet-Ali-Pasada-Jeet-Kune-Do-gosterisi