MALUM ŞAHIS

Dört yaşındaki oğlum Ali Tuna, “Baba, yanında yatabilir miyim?” demiş… Birlikte uyumuşuz. Saat 24.00 civarları telefonum çalıyor...

“Buyur Yasin.”

“Hocam bu saatte rahatsız etiysem özür dilerim. Facebook’ta malum şahıs sizle ilgili atıp tutuyor; bundan çok rahatsız oluyorum. İsim vermeden yazıyorlar ama ben sizi kastettiklerini biliyorum.”

“Bana onlardan bahsetme demedim mi Yasin? Onlar dünyamızda yoklar; boş ver onları.”

“Hocam, yazılanlardan dayanamıyorum; müdahale etmek istiyorum. Gerçi Bayram isminde bir öğrenciniz gereken cevabı vermiş ama…”

“Müdahale etmek istiyorsan söyle onlara onlardan dokuz değil on kişiyle maç yapabilirim. Olmuyorsa bir daha da lütfen onlardan bana konu açma.”

“Kusura bakmayın Hocam, dayanamadım.”

Yaptığımız ortadadır… Bir bilen on bilmeyene, bir samimi inanan on münafığa bedeldir. Bizi okullarımızda ya da videolarda izleyen yerli ve yabancı ustaların takdirleri ortadadır. Biz de ortadayız. Hem çok şey anlatıyoruz hem de onları sergiliyoruz.

Bu köşede ulusal medyada olmayan meseleleri Türkiye’de JKD’nin kalbi olan Kocaeli’den ulusa yazıyoruz. Okuyucularımızın bir kısmının il dışından hatta birazının da yurt dışından olduğunu da biliyoruz. Burada JKD ile ilgili her şey yazılacaktır. JKD yazmak varken saçma sapan ithamlara cevap vererek haftamı zayi etmek istemiyorum. Bunların ipliğini pazara sermek ve onlarla ilgilenmek de istemiyorum. Bunlar dediğim de artık anlaşılan birkaç kişiler. Allah şahidim olsun ki bu kişiler dünyamda ve gündemimde yoklar. Zihinsel evrenimin karanlık ücralarında yok olup gittiler. Öğrencilerimi bir kez de buradan uyarmak istiyorum…

Biz kendimizi sergiliyoruz. Belki onlar da sergiliyorlardır. Bakın. Eğer onlar daha cazip iseler gidin onlarla çalışın. Yok, eğer bizimleyseniz. Dünyamıza onların fitnesini sokmayın.

Benim yanımda 10 yılda 1. Grade olamayanlar her nasılsa birkaç ayda “sifu” hatta “guru” oluyorlar. Ya bol kepçeden seviye dağıtıyorlar yahut bizim o yetiştirdiklerimizi demek beğeniyorlar ki kısa zamanda yüksek paye veriyorlar. Bizim yetiştirdiklerimize verirler elbette, onlar da biliyorlar ki biz iyi yetiştirmişiz. Hatta hani o paye verenlerden daha iyi…

Yapacak onca işimiz var. Şimdi BESYO için toplanıyoruz. Jeet Kune Do Kulelkavido’da denklik alan eğitimciler antrenörlük alacaklar. Bir hafta akademisyenlerden teorik ders görecekler; bir hafta da ben pratik ders vereceğim. Aldıkları antrenörlük diplomalarıyla Türkiye’nin her yerinde resmi antrenörlük yapabilecekler.

Bakın Sri Lanka’ya davetliyiz. Uluslar arası Jeet Kune Do Şampiyonası var. Başlangıçta birkaç kişiyle de olsa katılmak istiyorum. TWF ile görüştüm. Asya Jeet Kune Do Federasyonu Genel Sekreteri Kocaeli’ne gelip 40 ülke adına Dünya Jeet Kune Do Şampiyonası’nın Kocaeli’nde yapılmasını teklif etmedi mi? Etti. Düşünsenize dünyada ilk JKD Dünya Şampiyonası Kocaeli’nde olacak. Yine düşünsenize Kocaeli’nde daha önce hiç dünya şampiyonası gerçekleşmemiş. Bunun da onurunu yaşayacağız. Dünya şampiyonları çıkaracağız. Bayrağımız yükselirken İstiklal Marşımız okunacak. Hatta bir sinema filmi projemiz de var…

Ya bunları gerçekleştirelim yahut geyik muhabbetiyle istirahatımızı bölenlere Facebook’lardan cevap yetiştirelim. Hangisini seçelim Yasin?

Eski Not: JKD’den bahseden bir yazı yazmayı tercih ederdim.

Yeni Not: Genelde makalelerime tarih attığım halde buna atmamışım. Fakat 2016 Temmuz’unun başları olmalı. Ayrıca bu yazıyı kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi’ndeki spor köşe yazım olarak yazmışım. Şimdi Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nde yazıyorum ama bu yazı güncelliğini yitirdiği için -ancak tarihe yine de bir not düşülsün diye- ilk kez Yazarport’da yayınlamış olacağım.

28.02.2017