Burak Canlı Mersin Milletvekili Aday Adayı ...2017

BURAK CANLI MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI… 2017

Burak Canlı yıllarca internet siteleri gibi gazete ve pek çok yıllarca mecmuada köşe yazarlığı yapmıştır. Halen yazılarına devam etmektedir. En etkili olduğu yer internettir.

DP Demokrat Parti 2009 yerel seçimlerinde Süleyman Soylu genel başkan iken Mersin Toroslar Belediye Başkan adayı olmuştur.

2014 yerel seçimlerinde kendisi Mersin Akdeniz Belediye Başkan adayı iken Amcası Mumtaz Canlı Yüksek Makine Mühendisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştur.

2015 Haziran Genel seçimlerinde Mersin milletvekili adayı olan Burak Canlı’nın eşi Emel Canlı’da 2015 Kasım Genel seçimlerinde Gümüşhane Milletvekili Adayı olmuştur.

Türk Hukuk Enstitüsü ve Türk Ocaklarında yönetim kurulu üyeliği yanı sıra 2016 Mersin Baro seçimlerinde de Dayanışma Gurubu ile birlikte seçimlere OMAG Özgür Milliyetçi Avukatlar Gurubu ile katılım göstermiştir.

Bugünün Paralel Olarak iddia edilen yapıya karşı savaş açmış ve Ergenekon ile Balyoz Davalarında ki Hukuksuzluklara karşı direniş göstermiştir.

“İmamın Polisleri Yetmedi Savcıları” gibi makaleleri korkmadan kaleme 2009 yıllarından beridir kaleme alan Mersin İçel Burak Canlı  “Paralel Yapının bu denli güçlü olabileceğini tahmin edememiştim” diye itirafları bulunmaktadır.

“Şimdi Vekil şimdi Mersin Vekili şimdi Türkiye Vekili olma zamanı gelmiştir” sloganı ile yola çıkan Burak Canlı “Milletimiz güçlüdür. Bir değil bin paralel yapı gelse bir değil bin terör örgütü gelse gene de boş. Aynı bugün ki gibi yeter ki mücadele edelim. Yeter ki mağdur tabanını bu örgütler lehine büyütmemeye özen göstererek, yeter ki onların ekmeğine yağ sürmeden…” demektedir.

Amaç hizmet. Amaç Mersin İçel Sevdalılarının layık olduğu en üst seviyeye çıkarılması. Amaç Türkiye’nin dünya ülkeleri arasındaki yerini alması. Amaç siyaset, amaç muhalefet değil, amaç elbirliğiyle top yekûn Vatandaşlarımızın en iyi biçimde en iyi şekilde etkin, hızlı ve kaliteli hizmet almasının sağlanmasının önünün açılmasıdır demektedir Burak Canlı…

Burak Canlı Siyasi Parti liderlerine seslenerek “Sizden getirim, sizden beni kayırmanızı değil sizlerden Mersin İçel için, sizlerden Türkiye için, sizlerden mukaddes milletimize gerçek ve ciddi manada her kesimi kucaklayarak ve her kesimin sesi olabilecek gerçek bir Vatan ve İnsan sevdalısı birisini Milletvekili yapmanızı istiyorum” demektedir. Mersin İçel Burak CanlıBu yazıya ilk yorumu siz yazın.