Yılmaz’ın ilk kitabının ikinci baskısı çıktı

Gazetemiz yazarlarından Yüksel Yılmaz’ın “Dövüş Sanatlarının Temel İlkeleri” isimli ilk kitabının ikinci baskısı piyasada.

2000 yılında Beyaz Yayınları’nda ilk baskısı yapılan kitabın AZ Yayıncılık tarafından ikinci baskısı da yapıldı. İlk kitap kısa sürede tükendiğinden okuyucular yıllardır ikinci baskısının yapılmasını bekliyorlardı. İlk kitabın daha sadeleştirilmiş hali olan kitap şimdiden ilgi gördü.

“Dövüş Sanatlarının Temel İlkeleri” kitabında dövüş sanatçısının bedensel, zihinsel ve ruhsal yönden olgunlaşmasının ölçüleri değerlendiriliyor. “Nasıl” (zihinsel), “ne” (bedensel) ve “niçin” (ruhsal) yönden sadece temel olan hususlara temas ediliyor. Bu üç kategori Uzakdoğu, Batı ve İslam uygarlığının erdemini bir araya getiriyor. Dövüş sanatçısının bedensel olarak maksimal kapasiteyi nasıl yakalayacağını, zihinsel tutumunun nasıl olduğunu ve gönül dünyasının neleri öncelediğini izah ediyor.

Kitabın ön kapağında Yüksel Yılmaz’ın şu sözü içerik hakkında adeta özet gibidir: “Bedensel gücünün sırrı içinde… Zihinsel gücünün sırrı içinin içinde… Ruhsal gücünün sırrı içinin içindekinin içinde…”

Kitabın arka kapağında Üstat Lao Tse’nun veciz bir ifadesi yer alıyor:

“Deniz ve nehirlerin yüzlerce dağ sellerinden faydalanmaları, daima kendilerinin onlardan daha aşağı seviyelerde bulunmaları yüzündendir. Böylelikle onlar bütün dağ derelerine hâkimdirler. Bilgin olan kimse de başkalarından üstün olmak istediği zaman kendisini onlardan aşağı seviyeye indirir. Önlerine geçmek isteyince de arkalarına düşer. Bu suretle, bulunduğu mevkii insanların üstünde de olsa, altındakiler onun ağırlığını hissetmezler. Yeri önlerinde olduğu vakit ise, onu bir engel saymazlar.”

10 Kasım 2016 BİZİM YAKA KOCAELİ GAZETESİ (HABER)

http://www.bizimyaka.com/haber-66280-Yilmazin-ilk-kitabinin-ikinci-baskisi-cikti