Zalimlerin sonu birgün elbet gelecektir..

Asırlardır müslümanlara zalimce davranan insanlar vardı. Bu yüzyılda da bu durum değişmedi, halen devam etmekte. Halbuki islami seven ve ona saygı duyan müslümanlardan zarar gelmez. Onlar zaten o güzel dinde merhameti, şefkatı, sevgiyi, barışı ve bütün güzellikleri öğrenmişlerdir. Bu güzel hasletler bulunduğu halde müslümanlığa yinede leke sürülüyor. Bunun nedeni, islami yükselmesinie hoş bakmamalarından kaynaklanır. İslam yükseldikçe, batıl inançları ve davaları sona doğru gideceğini bilincindedirler. Ama şunu bilmek lazımdır ki, kazanan zalim değil müslüman olacaktır. Delil olarak bu ayeti kerime yeter olacaktır: 

İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, Allah onların ödüllerini tam olarak verecektir.Allah, zalimleri sevmez. (Ali İmran Suresi 57.Ayet ). 

Allahu Teala zalimlerin bu huyundan vazgeçmedikçe onları sevmez. Sevmediği müddetçe onlardan razı olmayacaktır. Müslümanlara yapılan kötülüğün karşılığı bu olsa gerek. Onun davasında yana olanların Mevlada onların yanında olur. O yolda olanın sevabını Allahtan tarafından alacaktır. Zalimlere Müslümanlara zulüm edince bu sefer sevabları daha da coğalacaktır. Çünkü kazançlı olan onlardır. Gerçek şudur ki; zalimler zaten batmış. Devam ettikleri için daha da batıyorlar ve bunun farkında değiller ne yazık ki. Zalimlik eden kişi, önce zamanlarda yaşamış ve insanlara zulüm etmiş ve sonu hazin ve kötü bittiğini az çok biliyordur. Ama buna rağmen davasından vazgeçemiyor. Kazanmadığı müddetçe içi de rahat etmiyor. Tıpkı o önce zamanın Mekke müşriklerin gibi insanları hak dininden ayırıp kendisine çekmeyi hedefliyor. Hedeflerine varmadıklarında daha önce dediğimiz gibi onlara zulüm ediyor. Bu durum böyle başlar ve bazen maalesef ölümle sonuçlanır. Bir Müslüman daha güçlü bir imana sahip oluyorsa bu zalimlerin zulümlerinden dolayı oluyordur. İman güçlü olduğu zaman zalimin işi daha da zorlaşır. Fakat bir türlü bunu kabul etmeyip üstünlük taslamak istiyorlar. Bir başka ayeti kerimede Mevlamız şöyle buyruyor: 

Allah’ın mescidlerinde O’nun isminin anılmasını engelleyen ve bunların yıkılmasına çaba harcayandan daha zalim kim olabilir? Onların (durumu) içlerine korkarak girmekten başkası değildir. Onlar için dünyada bir aşağılanma, ahirette büyük bir azab vardır. (Bakara Suresi 114. Ayet). 

Bu ayette de görüldüğü gibi Allahu Teala Müslümanların daima arkasında zalimlerden ise yüzünü çevirmekte. Zalimler kötülük yaptığında şeytan buna sevinir. O sevindiğinde zalim ona yakın olmuş olur. Onunla bir de dost oldu mu ona daha çok uyar ve zulmün daha kötüsünü yapar. Şeytandan daha kötü olduğunda şeytan hedefine ulaştı demek ve onu kendi haline birakır. Bir ayeti kerime bu meseleyi şöyle vurgular: 

"Öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar(ı saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne oturacağım." "Sonra (onların) önlerinden arkalarından, sağlarından sollarından onlara sokulacağım ve sen, çoklarını şükredenlerden, bulmayacaksın." (Allah) buyurdu: "Haydi, sen, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık. And olsun ki,onlardan sana kim uyarsa, (bilin ki) sizin hepinizden (derleyip) cehennemi dolduracağım." (A'raf Suresi 16-18 Suresi). 

Allah (c.c.), Zalimleri ve yaptıkları işi sevmediği bu ayetiyle de birkez daha belirtmiş oldu. Bu inançla dopdolu olan müslümanlar, kendilerine sabrı tavsiye edip Allahın hükmünü beklemektirler. Hüküm gerçekleşirse biliyorlar ki, zalimler her daim haksız ve yanlış yolda ve kendileri de haklı ve doğru yolda olduğunu. Dünyada ve Ahirette Allah onlara sahip cikacağını ve Zalimleri yanlızlığa terkedeceğini bilmektedirler. Bu yüzden de Müslümanlara geçiçi ve Zalimlere kalıcı acı ve dert olacaktır. Zalimler iki tarafta (dünyada ve ahirette) kazançlı olmadıkları müddetçe peşine koştukları dava, elbet birgün karanlığa gömülecektir. Üstad Necip Fazıl Kisaküreğin Zalimlere olan sözüyle yazımıza son verelim :

"Deden bile söndüremedi Islamın nurunu"
"Sen mi söndüreceksin Ebu Cehilin torunu"

 

Selam ve Dua ile..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Benim sevgili Atam Abdülhamid Han Şiir 18.07.2021
Haklarını helal etsinler.. Şiir 26.05.2021
Dünya dedikleri.. Şiir 24.05.2021
Güzel Filistinim.. Şiir 16.05.2021
Islam güzel ahlaktır.. Genel 25.01.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Düğün Konvoylarına Düzenleme Yaşam 29.07.2021
Sel Zararı Devletin Sorunu Değil Yaşam 27.07.2021
İçimizdeki Yeşermeye Çalışan Filiz Yaşam 03.07.2021
Rahat Bir Günümüz Olacak mı ? Yaşam 13.06.2021
Bisikletimle Beyşehir’e Yaşam 03.06.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.