Milletçe bir karar vermeliyiz...

Bir misyon ve misyonumuz olmalı bu hayatta.Bir amaç ve bir hedef mutlaka olmalı.Neden mi Her insan aslında bir devlet gibidir.Her insanın özel ve tüzel kişiliği vardır.Birazdan bunları açıklayacağım.Doğrusunu söylemek gerekirse tüzel kişilik yetisini baskılamak isteyen çok kişi vardır. Her yeni güne başlarken o günü geçiştirmek üzerine bir hayat yaşıyorsanız aslında bu sizin özel kimliğinizin kısmi olarak tüzel kimliğinize üstün olduğunu gösterir.Hiçbir şeye önyargım yok yanlış anlaşılmasın.Fakat tüzel özelliğini etkin şekilde kullanan insanlar birçok yönden kendini disipline etmeye çalışan veya çalışmış kişilerdir.Bu insanların özel hayatı yok mudur?Elbette vardır.Onlarda sizler gibi aileleri ve sevdikleriyle vakit geçirir ve eğlenir.ANcak bir sınırları,seviyeleri,duruşları ve zamanları... Kısacası planları amaçları ve hedefleri vardır.Bir kırmızı çizgileri ve nefislerine gem vuracak sağlam bir iradeleri vardır bu insanların.Aslında böylelikle toplumda daha çok değer kazanırlar.İnsanlar bunu belli etmeseler bile onlara karşı her zaman gizli bir hayranlıkları vardır.

Yazının başlığında milletçe bir karar vermeliyiz dedim. Çünkü ülkenin ortalama %80 inin geleceğe dair bir planı yok:Nerden mi anlıyorum eğer gerçekten bu ülkede herkes işini hakkıyla yapsa ve en önemlisi inancı ne olursa olsun ilkeli durabilse bugün dünyaya örnek bir toplum olurduk.Kendimizi övmeyi bırakın artık. Atalarla övünmeyi bırakın.Onların getirdiği veya yaptığının üstüne birşey koyamıyorsan övme.Çünkü alay konusu oluyorsun farkında değilsin.Dünyada komik duruma düşüyoruz.%99,2 si müslüman bir ülkeden bahsediyorum. Orana dikkat edin dostlar bunu diyen ben değilim DİYANET İŞLERİ. Ama hakkıyla inanan kaç kişi var ilkeli amaçlı hedefli misyona ve vizyona sahip kaç müslüman var ülkede?İşte bu ülkede kendimizle çeliştiğimiz sürece kaybetmeye mahkumuz.

O yüzden diyorum ya artık millete bir karar vermeliyiz ve ne olmak istiyorsak delikanlıca onu olalım lütfen. Onurlu ve şerefli insanlar olmayı terkettiğimiz gün devlet elden gitmiş olacak. Küresel güçlerin en büyük oyunu bu aslında AHLAKI BOZMAK.Yahu adam batıl davasında bile ilkeli iken sen taşıdığın kimliğede mi saygın yok.Ama şunu söyleyebilirim.Hepimiz nimet azgınıyız.İçinde yaşadığımız nimetlere şükrümüz bile yok. Allah yine yüzümüze bakıyorsa bu ülkede hala salih amel işleyen saf ve temiz yüreklilerin yüzü hürmetinedir. Dostlar size bu satırları yazarken kendime de çuvaldızı batırıyorum. Bu ağzı dolu bir kazan tek kulpla kaldırılmaz. Hep birlikte milletçe kaldırmalıyız bu kazanı. Kendimize çekidüzen vermeliyiz.Azimle çalışarak bu makus kaderi değiştirebiliriz:Hiç olmazsa safımız belli olsun. Bugünden itibaren bir karar verin artık ve geleceğe yönelik planlar hedefler amaçlar belirleyin ve en önemlisi ise erdemli bir insan olmak için çaba harcayalım.Öyle olduğumuzu düşünüyorsak daha iyisi için uğraşalım bunun sınırı yok. Selam ve dua ile... 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
YAKILARAK ŞEHİT EDİLEN ASKERLERİMİZ Politika 28.12.2016
SÜRGÜN Şiir 25.09.2016
KİMSEYE EYVALLAH'IM YOK Şiir 26.08.2016
sevgi kalem Şiir 25.08.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AK Parti'nin Akı, Karası Politika 01.06.2021
Üst Akıl Faaliyeti Politika 31.05.2021
FİLİSTİN’DE KALICI BARIŞ MÜMKÜN MÜ? Politika 19.05.2021
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.