Mersin Barosu 2016 Seçimlerinde Adayım...

MERSİN BAROSU 2016 SEÇİMLERİNDE ADAYIM…

Mersin Barosu seçimlerinden meslektaşların beklediklerinin birçoğu yasal düzenlemelere bağlı iken birçoğu da bizzat Mersin Barosu seçilmişlerinin hizmet anlayışına bağlıdır.

Anamur, Tarsus, Gülnar, Mut, Silifke, Erdemli gibi ilçelerimizde görev yapan büroları o çevreler de bulunan meslektaşların sorunları ve çözümleri hızlı ve etkili bir biçimde çözüme kavuşturulmalıdır.

Bunun yanında Kamu Avukatları gibi Sözleşmeli ve Bağlı çalışan Avukatlarımızın da sorunsallarında bilinçli olunup çözüm önerileri ile yanlarında olunmaları şarttır.

Siyasetten bağımsız Yönetimin teşkil edilmesi ve hiçbir siyasi kurumun kapısı olmadan tabii ki İnsan Hak ve Özgürlükleri her zaman gözetilerek İktidar Partisi veya tüm Siyasi Partilerle barışık olarak meslektaşlarımızın haklarının yükseltilmesi ile onların müvekkillerinin haklarını savunma da ellerinin daha güçlü hale getirilmesi mümkün olabilecektir.

Güçlü Baro Güçlü Avukat ile oluşabilir. Avukatlarımızın güçlü olması lazım ki savundukları müvekkillerinin haklarını haksızlığa uğramadan savunabilsinler. Güçlü Avukat’tan da Güçlü Baro oluşabilsin.

Bunun için de Avukatların haklarının Ankara ile barışık olarak yükseltilmesi ile Güçlü Avukata ulaşılabilecekken aynı zamanda toplum ve toplumda görev alan tüm toplum kuruluşları ile eş ölçüde Avukatlığın gerçekte ne olduğunun ve neden olması gerektiğinin tekrardan anlatılması ve bilgilendirme ile bilinçlendirilmesi lazımdır.

Güçlü Avukat var olabilir mi? Olur. Güçlü Avukat’tan Güçlü Baro’ya ulaşılabilir mi? Ulaşılabilir. Aksine düşünce yani Güçlü Baro’dan Güçlü Avukata ulaşabilelim düşüncesi yanlıştır.

Üyelerinin güçlü olamadığını kurumlar batmaya veya yok olmaya mahkûmdur. Esir ve esaret altına Avukatlar giremez. Zira haklarını ve hakkı savunmakla yükümlü oldukları müvekkillerini ancak Güçlü Avukat kavramında bulabiliriz.

Baro seçimlerine aday olacak adayları kazanmaları dâhilinde hediyeler değil zorlu görevler beklemektedir. Seçilecek adayların 7-24 telefonlarının açık olması ve her daim meslektaşlarının hizmetine hazır olmaları gerekmektedir.

Mersin 2016 Baro seçimlerinde adayım. Hangi liste veya hangi bölümünden aday olacağımın ayrıntılarını çok yakında sizlerle paylaşacağım.

7-24 meslektaşıma telefonlarımı ve büromu açık tutacağımı ve seçilecek Mersin Barosu Başkanı gibi meslektaş, adam veya bana oy vermiş veya vermemiş ayrımı yapmadan her daim 7-24 hizmetlerinde olacağımı etkin, hızlı hizmet için 2 yıl seçilmem dâhilinde Merkeze uzak olmaları nedeni ile Erdemli, Silifke, Tarsus, Gülnar, Mut, Anamur İlçelerindeki Meslektaşlarımız için daha bir canlı ve içten çabalayıp beni şu an seven sayısını en üst seviyelere çıkarmaya çalışacağımı ilan eder diğer adaylara sevgi ve saygılarımı sunarım. Avukat Burak Canlı

 

 

 Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.