ÜLKE PRESTİJİ

          ÜLKEMİZDE SON BİR YIL İÇİNDE OLDUKÇA ÇOK OLAYLAR YAŞANDI Kİ HER MESLEK GRUBU BU OLAYLARDAN DOLAYI DARBE ALDI.BUNLARDAN BİR TANESİDE BENİM VE BENİM GİBİ İÇİNDE BİNLERCE MAGDUR OLAN TRUZİM ÇALIŞANLARI.

SİZLERE BU YAZIMDA NE ZORLUKLARDA VE NE KOŞULLARDA ÇALIŞTIGIMIZI ANLATMAK İSTERİM.

BU YIL OCAK AYINDAN SONRA ÜLKEMİZE GELEN YABANCI TURİST ORANINDA OLDUKÇA FAZLA Bİ DÜŞÜŞ SÖZ KONUSU.PEKİ DİYEBİLİRSİNİZ BİZE NE BUNDAN NE ALAKA ,ÇOK ALAKA.

BU YIL YAŞANAN DÜŞÜŞ SEBEBİ İLE YAŞANAN KRİZ ORTAMI VE İŞVERENİN ÖNÜNÜ GÖREMEMESİ SEBEBİ İLE ÜLKEMİZDEKİ EN İYİ TESİSLER YANİ 5 YILDIZLI OTELLER BU SEZON OTELLERİNİ AÇMAMA KARARI VERDİLER.GERİYE KALAN BÜYÜK İŞLETMELER İSE PERSONEL KISITLAMASI VE TASARRUF TEDBİRLERİNE BAŞLADILAR.

ÇALIŞMIŞ OLDUGUM TESİSTE YURT DIŞINDAN GELEN MİSAFİRLERİN HEPSİ ÜZKEMİZDE YAŞANAN KAOS ORTAMINDAN BİZDEN DAHA İYİ BİLGİLERİ OLDUGU AŞİKAR.SÜREKLİ ONLARLA YAPMIŞ OLDUGUM KONUŞMALAR NETİCESİNDE ONLARIN YAŞAMIŞ OLDUGU OLAYLARI KISACASI ANLATMAK İSTERİM.

BİR POLANYA DAN SÜREKLİ GELEN MİSAFİRLERİMİZDEN BİRİSİ NİSAN AYINDA BANA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN MESAJ YAZARAK SORMUŞ OLDUGU SORUYU SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİM.MESAJDA TATİL PAKETİ SATAN TUR ŞİRKETLERİNİN TÜRKİYE GÜVENSİZ Bİ ÜLKE ODUGUNU GİTMEMELERİ YÖNÜNDE UYARMİŞLAR.NEYSE Kİ GELEN MİSAFİR ÜLKEMİZE 7. DEFA GELMESİNDEN VE TÜRK İNSANINI BİRAZ TANIMASINDAN DOLAYI GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN ÜLKEMİZE GELDİ.BİR BAŞKA OLAYDA İSE ALMANYA DAN 18 SENEDİR HER YAZ ÜLKEMİZE EKSİKSİZ GELEN Bİ ALMAN VATANDAŞINDAN DİNLEDİM, ONA İSE HAVAALANI POLİSLERİNİN PASOPORT KONTROLÜNDEKİ GÖREVLİ ALMAN POLİSİNİN YAPMIŞ OLDUGU DİYOLOGU 

-POLİS:NEREYE GİDİYORSUNUZ?

-ALMAN MİSAFİR:TÜRKİYE

-POLİS:GİTMENİZİ TAVSİYE ETMEM TÜRKİYE DE SAVAŞ VAR HERGÜN BOMBALAR PATLIYOR.TÜRKLER BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRÜYORLAR.

-ALMAN MİSAFİR:BEN O ÜLKEYE 17 SENEDİR GİDİYORUM BEN GÖRDÜM TÜRKLERİ YAŞADIKLARI YERLERİ BEN BİLİYORUM SEN NE ANLATIYORSUN GAZETEDEN VE TELEVİZYONDAN DUYDUGUN HABERLERLE YORUM YAPIYORSUN.BEN  BİLİYORUM BELÇİKA DA PATLAYAN BOMBA VE PARİSTEKİ OLAYLAR HİÇBİRİNİZİN AKLINDA DEGİL DÜNYANIN HERTARAFINDA OLABİLİR,OLUYORDA NİYE ORALARA SES ÇIKARMIYORSUNUZ?

-POLİS:????

BUNUN GİBİ ÇOK OLAYLARLA KARŞILAŞIYOR OLDUK SON GÜNLERDE BENİM DÜŞÜNCEM 20 MİLYAR DOLARLIK Bİ GELİRDEN MARUZ KALDIK ÜLKE OLARAK VE 90 YILLIK CUMHURİYET TARİHİ VE DAHA ESKİSİ OLMAK ÜZERE TÜM DÜNYA ÜZERENİNDE BIRAKMIŞ OLDUGUMUZ DURUŞUMUZ VE PRESTİJİMİZ SON 1 YIL İÇERİSİNDE YERLE YEKSAN OLDU.SONUÇ MİLYONLARDA İŞSİZ VE KAPATILAN YÜZLERCE TESİS BUNUN HESABINI KİM VERECEK.

BU GÜNLÜK BU KADAR SAGLICAKLA KALIN..............

SAYGILARIMLA

SEFER EŞİBAYAN


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Covıd 19 ile sektörün yeri Turizm 22.01.2021
NEDENSİZ SEVMELER Yaşam 02.04.2017
HAYATIMIN ANLAMI Şiir 06.02.2017
KÖY ENSTİTÜLERİ NEDEN KAPATILDI Eğitim 04.10.2016
SENİ SENSİZ YAŞIYORUM BU KOKUŞMUŞ DÜNYADA Şiir 04.06.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Cennetten bir köşe;Prestige Thermal Hotel Turizm 19.01.2020
yaşmak motel Turizm 14.08.2019
Karaaslan kamping Turizm 13.08.2019
Ukrayna gezisi - I Turizm 27.12.2016
Erken Rezervasyon İçin Doğru Zaman Turizm 14.04.2016

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.