ERBAKAN'IN 10 ÖZELLİĞİ

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan gibi düzinelerce iyi özelliği olan sıra dışı bir insanı 10 önemli özellikle sınırlamak elbette çok noksan olacaktır.

Ancak belki en önemli ilk on özelliği değil, onu başkalarından ayıran aklıma gelen ilk on özelliğini sıraladık. Benim gibi onu tanıyan başkalarından da ilk on özelliğini yazmaları istenseydi muhakkak çok farklı ve çok sayıda özellikleri sıralanabilirdi.

Ona daima sadık kalmış, ona yakın korumalık yapma mutluluğunu yaşamış, onun siyasette öğrencisi olmuş, daha yaşı tutmadan Refah Partisi lokallerinde mesai harcamış, onun kurdurduğu Milli Gençlik Vakfı’nda temsilcilikler yaparak teşkilatçılığı öğrenmiş, tanıdığım tanımadığım herkese Milli Görüş ve Adil Düzen’i anlatmış, seçim hatipliği yapmış, MGV tarafından da hatip olarak görevlendirilmiş, onun özel derslerinde ve toplantılarında anlattıklarını hızlıca not alıp hepsini su gibi ezberlemiş, ezberlediklerini ve onun ulvi davasını sabahlara kadar cami avlularında ve kaldırımlarda şevkle anlatmış, Milli Gazete ile Akit Gazetesi gibi ulusal gazetelerde ve MGV’nin ulusal çapta yayınlanan Gençlik Dergisi’nde makaleler yazmış ve sair biri olarak benim aklıma gelen ilk on özelliği daha önce düşünmeden ve bu makaleyi yazarken düşünerek bir çırpıda şöyle sıralanabilir:

1. Erbakan bırakın bir ülkeyi  dünyayı yönetebilirdi.
2. Erbakan “faiz” ve “Siyonizm” denince öfkesini zor bastırırdı.
3. Erbakan mucit bir bilim adamıydı.
4. Erbakan sadece menfaatçilere ve önyargılılara davasını anlatamadı.
5. Erbakan komşularıyla bozuşmadan İslam birliğine ilk ve en büyük adımı attı.
6. Erbakan ülkemizin en iyi teşkilatçısı ve hatibiydi.
7. Erbakan ülkemizde en çok iftiraya uğrayan siyasetçiydi.
8. Erbakan her hükümet oluşunda koalisyona rağmen çok başarılıydı.
9. Erbakan toplum içinde siyaset ve cihadın kıymetini yaydı.
10. Erbakan kadayıfın altını kızartmakla gelecek bin yıla damgasını vurdu.

Milli Görüş gömleği üzerinde olan herkesin alnı açık ve başı diktir. Onu çıkaran çıplaktır, davasızdır ve tomurcuk derdi olmayan bir kalastır. Milli Görüş siyasi, ekonomik, ahlaki, manevi, etik, sosyolojik, psikolojik bir ihtiyaçtır. Öyleyse: Milli Görüş’e dönmen için acelen var. Aksi takdirde Erbakan’a olan nankörlüğümüzün hesabını kurunun yanında yanan yaşlarla beraber milletçe ödemeye devam ederiz.

Altın yumurtlayan tavuğu kesenden ne matematikçi olur, ne iktisatçı, ne siyasetçi, ne de teşkilatçı…

Ne olmalıydı? Erbakan anlaşılmak için 22. Yüzyılı mı beklemeliydi?..

28 Şubat 1997 iyiye giden ve siyonizme “dur” diyen Hükümete karşı yapılmış yüz karası bir yarı askeri darbedir. Yazık değil mi be? Vatanı milleti dert edilmiş Erbakan gibi birine acımadın, peki içinde binlerce gariban, öksüz, yetim, fukara, yaşlı, kundakta bebek taşıyan şu koca millete niye acımadın be? Milletimiz de maalesef basiretle ona sahip çıkmasını bilemedi. Asrın lideri sonunda öldü… Siz haftalık liderlerle idare etmeye bakın…

Artık “Biz Erbakan’dan öğrenmişiz teşkilatçılığı sen kim oluyorsun da bize öğreteceksin” deme hakkım var. Dedim de. Ak Parti’nin Siyaset Akademisi’ne katılmak için beni de davet eden yakın bir arkadaşımla aramızda şöyle bir diyalogda bana demişti ki:

_“Siyaset Akademisi’ne sen de gelsene.”
_“Biz uzun yıllar aldık o dersi.
_“Ama Başbakan Tayyip Bey imzalı diploma verecekler.”
_“Ben onun hocasından teşkilatçılık diploması aldım.”

Hala Erbakan Hoca’mdan aldığım sertifikayı onur duyarak saklarım… Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu öldüğünde o kadar çok üzülmüştüm ki “Erbakan Hocam ölse bu kadar üzülür müyüm?” diye sormadan edemedim. Fakat Hocam ölünce anladım ki şimdiye kadar hiç üzülmediğim kadar üzülürmüşüm…

YÜKSEL YILMAZ

http://www.sakaryamanset.com/politika/erbakan-in-10-onemli-ozelligi-h9748.html

http://www.medyakocaeli.com/erbakanin-10-onemli-ozelligi-makale,988.html


Başlık Kategori Yayın Tarihi
CANLI BOMBA NASIL ANLAŞILIR? Genel 10.06.2021
İSLAM NEYİNİZE YETMEDİ DE TASAVVUF İMDADINIZA YETİŞTİ? Genel 26.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (2) Genel 15.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (1) Genel 14.05.2021
‘VAHY-İ GAYR-İ METLUV’ DEYİP DE ŞİRKE GİRME Genel 11.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AK Parti'nin Akı, Karası Politika 01.06.2021
Üst Akıl Faaliyeti Politika 31.05.2021
FİLİSTİN’DE KALICI BARIŞ MÜMKÜN MÜ? Politika 19.05.2021
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021