Sükûta Erişmek (Bir Ân)

Bir ân'dan çıkan sözlerim :

 Her şeye rağmen güzelsin hayat...Kuşların, hatta kargaların sesi bile naif geliyor bana bugün. Kulağımda 'Nasil Geçti Habersiz' ve de karşımda sükûtun örneği. İnsanlar huzurlu... Ve "yalnızlık;" şüphesiz hayatimdaki en güzel kelimesin. Seni kimseyle paylaşamam! Zaten seni başkalarıyla doldurmaya çalışmam kendime ihanet etmemdir... Ruhum çözülüyor, aklım berraklaşıyor, kulağımın pası siliniyor, özüme, kendime dönüyorum..Hafif meltem rüzgarı, baharın mis efsunu, mercan çiçekler, yemyeşil gölgeler... Bana da bunun seyrini sürüp, karalamak kalıyor. Kelimeler, biraz manzara ve uzun sessizlik... İşte ihtiyacim olan. Teşekkür ederim sana hayat! Yaşamımdaki birçok olumsuzluğa rağmen yine de biraz tebessüm etmeme izin veriyorsun. Buraya babamla gelmeliydim. Kim bilir ne biçim edebiyat yapardık.

 

Bu arada, hayatımdan çıkan herkese "Gercekten" minnettarım. (İnceden gönderme yaptığım yanılgısına düşme ey dost! Affedilecek kadar "sıradansın") Hayatıma basamak oldukları için ve kendimi başkasinda gördüğümde bundan korkmamamı öğrettiği için. Çünkü bunu tek bir dost başarabilir. " Hayat; hata ve hâyâ ile guzel." Bu ikisi cok özel bir köprü. Yalnızsan mutlu ol ve asla kalabalıklaşmaya çalışma. Bu seni daha da yalnız yapar. Sevdiklerimizle ve benliğimizle mutlu olmak... İşte tüm mesele bu. Her şeye rağmen şükredebilmek... Hayatın değerini o an anlıyorsun.

NOT: Dün akşama doğru küçük ama benim için oldukça dinlendirici bir yerde birden bunları yazmak geldi içimden. Ânâ odaklanınca daha hisli yazıyorum zannımca. Amacım sadece sizi biraz hayale götürmek. Nasıl düşlerseniz düşleyin.. Anlatılanlar sadece birer yol. Nereden ve nasıl gideceğiniz sizin elinizde. Blog sayfamın linkine tıklarsanız bir fotoğrafla karşılasacaksınız. İşte o gittiğim yerin küçük bir kesiti sadece. 

http://meltemdemirm.blogspot.com.tr

https://twitter.com/demirr_meltem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BEN GELDİM Yaşam 14.04.2020
Tarihin İlk Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı, ilk Transeksüel E. W. Tarih 27.08.2017
Zarafetin Ve Mutluluğun Kadını Genel 18.08.2017
Şeref Yoksunu Darbeci Politika 17.07.2016
Adına Yazdıklarım Anı 04.04.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hoş geldin 35 Yaşım :) Anı 16.01.2021
Kendine Saygısı Olmayan Anı 29.09.2020
Samimiyet Anı 19.09.2020
29.05.2020 Cuma Tarihe Not (günlük) Anı 31.05.2020
Dersimizi aldık mı? Anı 27.03.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.