Beta Sürümü ile Yayındayız

Merhaba değerli Yazarport yazarları, okuyucular ve Yazarport'a yıllardır emeği ile, yazıları ile değer verenler.

Yaklaşık bir ay aradan sonra tekrar beta sürümü ile yayındayız. Hatırlarsınız belki bundan iki, üç sene önce yine bir dizayn ve sistem değişikliğimiz olmuştu. Tekrardan bir dizayn ve sistem değişikliğine gitme ihtiyacı doğdu ve bu süreci hep beraber yaşıyoruz.

Atesoft.net'in yazılım ve sistem desteği sayesinde Beta sürümü ile bir an önce yayına girme kararı aldık. Geliştirimlerimiz hem dizayn, hem de yeni özellikler açısından devam edecek. Eski yazılımımızda bazı sıkıntılarımız vardı ve yönetim araçlarımız kısıtlı idi. Geliştirimler açısından sıkıntı yaşıyorduk. Eski sistemde bildirilen sıkıntılarınıza bu yeni sistem ile çözüm bulacağız ve yazı, edebiyat dünyasında öncü olmaya devam edeceğiz.

Size aşağıda eski sistem ile yeni sistem arasındaki farkları biraz olsun anlatmaya çalışacağım. Zaman ilerledikçe de her değişikliği sizlere bildireceğim.

Öncelikle eski iki dizaynımız da mat idi. Mat renklerden oluşuyordu. Yeni dizaynımız beyaz zemin üzerine daha renkli bir bakış açısı ile oluşturuldu.

Eski dizaynımızda site açılma hızı çok yavaş idi. Profil resimleri kullanımı ile alakalı sıkıntılardan dolayı mobil cihazlarda Yazarport'u açmak işkence gibi idi. Yeni dizayn ile teknolojik olarak istenen "Responsive" dizayna geçilmiştir. Mobilde daha hızlı açılacak artık.

Yeni dizayn ile yazıları okuma rahatlığı arttırılmıştır. Bunun için yapılan araştırmalar dikkate alınmıştır. Yazı okuma rahatlığı için geliştirmeye devam edeceğiz.

Yeni sistem ile etkili bir profil resmi ekleme, değiştirme imkanı sunulmuştur. İstediğiniz resimde kırpma, kesme özellikleri ile resmin istediğiniz yerini profil resmi olarak kullanabilirsiniz. Kırpma, kesme özelliklerine dikkat etmenizi öneririz.

Eski sistemde yorum ekleme kısımlarında sıkıntılar vardı. Yeni sistem ile bunlar aşıldı.

Beta sürümü olduğu için kısıtlı özelliklerle yayına geçtik. Facebook, Twitter paylaş butonları gibi özelliklerimiz eklenmeye devam edecektir. Yine aynı şekilde "Yazarı Şikayet Et", "Yazıyı Şikayet Et" gibi özelliklerimiz de eklenecektir.

Önceden okunma sayısı sayfa "Refresh" edilerek arttırılabiliyordu. Artık arttırılamayacak.

Hem anasayfa hem detay sayfalarda geliştirimler devam ediyor. Kesinlikle son hali değildir. Bu yüzden sizin de değerli desteğinize ve yorumlarınıza ihtiyacımız var. Bu yazıya yorum yaparak katkı sunarsanız seviniriz. 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yazarport Yeni Dizayn Duyuru 22.02.2013
Yazarport Erişim Problemi Ve Yeni Sistem Duyuru 30.05.2012
Yazarportun Yeni Dizaynı Duyuru 13.01.2012
Yazar Resimleri Duyuru 06.09.2011
Yazarport atılım içerisinde Duyuru 28.07.2011
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ANLAMI İYİ OLMAYAN HER KELİMEYE GÜNAH DEMEYİN Genel 03.05.2021
İLK KIBLEMİZ TEK KIBLEMİZDİR Genel 27.04.2021
İMAMIN AZAMI YOKTUR Genel 24.04.2021
HOCAM AHMET BAYDAR’DAN TUTTUĞUM NOTLAR (4) Genel 17.04.2021
NEFSİN KIRBACI: HÜRRİYET(!) Genel 16.04.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.