Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler

 İnsanların içinde gizli kalmış bir takım anılar,düşünceler,kırgınlıklar,keşkeler varmış.Bugün içimi dinleyince anladım.
İnsanları ne kadar yargılarsak suçlu biziz aslında.Kim bilir ne depremler yaşadı o insan içinde.Ne sarsıntılar çekti yüreğinde.

Eleştirdiğim birçok insan oldu bugüne kadar.Ama bugün anladım ki,eleştirilen insan o hale nasıl gelmiş,neler çekmiş bilmiyorum.Yargısız infaz yapmışım çoğu zaman.Ne kadar da hatalıymışım.Ben bile dışarıdan göründüğüm gibi değilmişm bazen.İçimde kalmış,bükülüp bir kenara kaldırılmış anılarım varmış meğer..

Her insanın yüreğinde,rafa kaldırılmış,saklanmış anıları vardır.Kimisi tozlu,kimisi ise hala özenle saklanır biçimde en güzel yerinde duruyor yüreğinin..Hiçbir anı unutulmaz! Sadece saklanır.Evet,kendimizden saklarız anılarımızı.İçimize gömdükçe daha çok hatırlarız aslında onları.Unutalım derken sığınırız adeta 'ANI'lara...İnsanlar olduğu gibi değildir.Tanıdığımız kadar da değillerdir.Ne kadar zeki olursak olalım,hiçbir zaman,en yakınımızı bile çözemeyiz.Huylarını,özelliklerini biliriz.Ama içindekileri de görebilir miyiz? Dokunabilir miyiz o,saklı anılara? Okuyabilir miyiz? Yüreğine ayna tutabilir miyiz?  Bir parça gizlidir insan aslında.Bir parça yalnız.Bir parça hissiz.Çok yakınımız da olsa,hissedemeyiz öyle her şeyini.Anlayamayız..

Yüreğiyle bakmaz her insan.Hissetmez! Çünkü anılarıyla yüz yüze gelmekten korkar aslında.Ve korktukça daha da yaklaşır onlara.Daha da yalnızlaşır.Ve daha çok dost edinmek ister,anılarını bir nebze unutmak için.Ama başaramaz.Hiçbir zaman beceremez bunu.Çünkü birazcık yalnızlığa ihtiyaç vardır.Bazı insanlar birçok arkadaş edinerek yalnız kalmadığını,sevdikleri olduğunu,hiç terk edilmez olduklarını hissederler..Ne kadar da yanılırılar.Kalabalık arttıkça siz yalnızlaşırsınız.İçinizi dinlemeye daha çok ihtiyacınız olur.Ve anılarınızla yüzleşmek kaçınılmaz bir hal alır.İşte bu da,insanın ruhsal dengesini yerle bir eder!

    Yüreğimize zaman ayırmalıyız,konuşmalıyız.Onunla başbaşa kalmalıyız.Bir çoğumuz bunu yapmıyoruz.Ve yapmadıkça daha da yalnızlaşıyoruz.Her zaman yanımızda dostlar olmamalı..
 
    Unutmayın; Hayat yolunda herkesin yolu ayrı çizilir.Ve bu çizgi tek kişiliktir.Çizginde hissederek empatiyle ve ne düşündüğünü önemseyerek ilerlersen hayatı kazanırsın.Ama daima kaçarsan yüreğinden,anılarından,eleştirirsen her zaman ve ne yaptığını bilmezsen kalabalıklar içinde bir buhara dönüşürsün...
  
     Seçim senin! Ne yaptığını bil,yüreğine vakit ayır,geçmişinden kaçma,geleceğe yön ver,hissederek hareket et! Ve asla düşünmeden adım atma!
     Sen ne kadar iyi tanısan da..her kalp kendi şarkısını besteler,içine vakit ayırdıkça da kendi şarkısını söylemeye başlar...İçinizin daima şarkı söylemesi dileğiyle.

   meltemdemirm.blogspot.com


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BEN GELDİM Yaşam 14.04.2020
Tarihin İlk Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı, ilk Transeksüel E. W. Tarih 27.08.2017
Zarafetin Ve Mutluluğun Kadını Genel 18.08.2017
Şeref Yoksunu Darbeci Politika 17.07.2016
Adına Yazdıklarım Anı 04.04.2016
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Düğün Konvoylarına Düzenleme Yaşam 29.07.2021
Sel Zararı Devletin Sorunu Değil Yaşam 27.07.2021
İçimizdeki Yeşermeye Çalışan Filiz Yaşam 03.07.2021
Rahat Bir Günümüz Olacak mı ? Yaşam 13.06.2021
Bisikletimle Beyşehir’e Yaşam 03.06.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.