Kıraathaneden Çıkan Köşe Yazarı

Ünlü olmaya hevesli bir büyüğümüz diyor ki "Her kıraathaneden bir Yılmaz Özdil çıkar"

Doğru denilebilir. Yılmaz Özdil, ağır yazılar yazmayan (belki de yazamayan) biridir. Ama daha önce üçüncü sayfadan arkalara atıldım diye ağlayanların, blog yazılarını kopyalayıp "İşte köşe yazdım, yayınladım okuyan yok, Twitter'da dakika başı yayın yapayım" diyenler de Yılmaz Özdil'i eleştirince, insan ister istemez Yılmaz Özdil'i savunuyor.

İki Ocak'ta Engin Ardıç, her zamanki üslup bozukluğunu bir kenara bırakıp güzel bir eleştiri yapmıştı. Tarih Üç Ocak'ı gösterdiğinde bir köşe yazarı (!) daha aynı şekli daha kötü kullanarak köşesine taşımış. Bir blog yazarının "4 Nisan 2010" tarihinde Yılmaz Özdil'i eleştirmek için illeri plaka sırasına göre alt alta yazmasını "Bakın daha önce Özdil'in böyle bir yazı yayınlayacağı tahmin edilmiş" dercesine köşesinde yayınlayan bu yazar (!); blog sahibinin de "Ben bu yazıyı Özdil ile dalga geçmek için yazmıştım ama bence dalga geçen o" dediğini aktarıyor.

Hadi oradan yahu...

Birincisi, bu bir köşe yazarı, koskoca Akşam gazetesinde yazıyor. Bir blog yazarının yazısını olduğu gibi kopyalayıp yayınlıyor, sonundaki galiz küfrü sildiğini de beyan ediyor. İnsanlar "Neymiş yahu o küfür" deyip bakıyor. Zaten "ebenin" küfrünü görüyor. Ayrıca insan bu köşe yazarından zaten yapılmış bir espriyi yapmamasını bekliyor ama...

İkincisi, bu köşe ilk kez bu tarzda işgal edilmedi. Benim bildiğim iki adet bu tarzın neredeyse aynısı mevcuttur. Birisi 2008 yılındaki "Aman Ha!", ikincisi 2009 yılındaki "Tarihi Açılım"... Yani bir blog yazarı "Yılmaz Özdil acaba bugün ne yazmış?" diye okuyorsa bu köşe yazılarını görürdü. Görmüş olması, görüp de kendince bir eleştiri yapmış olması da muhtemeldir. Muhtemel olan bu köşe yazısının ilk kez yazıldığını sanıp, "Bakın bunu tahmin eden olmuş" dercesine köşesine taşıyan Yılmaz Özdil okumadan eleştirisini yapan zevatın hata yaptığıdır.

Ben, gerektiğinde eleştirebilmek için her gün Engin Ardıç okurum. Bunu büyük bir Engin Ardıç hayranı olduğum için değil, eleştirebilecek bir konu yazıp yazmadığını görmek için yaparım. Yılmaz Özdil'e bu kadar düşman olanların Yılmaz Özdil'i okuması önerilir. Evet... Her kıraathaneden bir Yılmaz Özdil çıkar ama bir süre sonra "bayar"...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Atsız Bey'in İlk Eşi Mehpare Hanım Kimdir? Tarih 23.04.2014
Otorite Politika 09.02.2014
Atsız'ın 9 Mayıs Savunmasının Haklılığı Tarih 12.01.2014
Atsız'ın Basılmamış Eserleri Hakkında Tarih 11.12.2013
Necip Fazıl'ın Kanuni Hakkındaki Düşünceleri Tarih 16.09.2012
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.