Aşırı Rahatlık

Son yıllarda Türk, en büyük düşmanını başka devletlerde değil kendi içinde aramalıdır. Türk'ün bu düşmanı aşırı rahatlıktır.

Hayatını yalnızca iktisadi kalkınmaya, ömrünü karnı tok ama bilinçsiz çocuklar yetiştirmeye adayan anne babalar çoğaldıkça, rahatlık tehlikesinin de etkisi büyüyecektir. Geçtiğimiz günlerde şunu gördüm. Sosyalist gençlerin duvarları kullanılamaz hale getirmek için yazdıkları yavelerin birinde "Emek Partisi" yazıyordu. Bir akıllı (!) bu "emek" sözcüğünün başına "Y" harfi koymak suretiyle duvardaki yazıyı "Yemek Partisi" yapmıştı. Bu durum milletimizin giderek ideolojiden kopuk ve karın doyurmaya dayalı bir yaşam sürmeye alıştıklarını gösteriyor. Hiç şüphesiz Yemek Partisi'nin ideolojisi (!) bile, en iyi sosyalist partinin ideolojisinden daha mükemmeldir. Fakat bu "yemekçi gençliğin" günün birinde yemek uğruna vatanı peşkeş çekmeleri de ihtimal dâhilindedir.

Kimi büyüklerimizin dahi "En iyi parti Ekmek partisi" dediklerini duyarız. Bu, şüphesiz "karnım doysun da isterlerse şeriatı getirsinler" kayıtsızlığının bir ürünüdür. Böyle düşünceler içinde olanlar, hiçbir siyasi olayla ilgilenmezken Dolar'ın ya da Euro'nun ne kadar değer kazandığı ile büyük bir memleket meselesi gibi ilgilenir. Çünkü onlar için Dolar'ın düşmesi, şehit haberlerinden daha mühimdir.

Günümüzde apolitik bir nesil doğuyor. "Yemek Partisi üyesi anne babalar" sayesinde siyasetten ve ülküden uzak kalan nesil, yaşamı yalnızca birahane köşelerinde sabahlamak, kadınlarla zevk yapmak, rezil içkilere yüzlerce lira para dökmek olarak algılıyor. Bunun sonucunda siyaseti yalnızca sandık günü aklına getiriyor. Hayatı yalnızca bilgisayar oyunu oynamak, zevk yapmak ve içki tüketmek sanıyor. Maneviyatı ve ahlakı çökmüş bir nesil yetişiyor. Yapabileceğimiz çok şey var. İşi anne babalara bırakmak en iyi düşünce olarak görülse de, kızını satan annelerin tecavüz eden babaların var olduğunu da unutmamak gerekir. Günde kaç şehit verildiği, kaç limanın başka ülkeye satıldığı ile ilgilenmeyen nesil, hangi futbolcunun Fenerbahçe'ye transfer olduğu ile hangi dizinin yayından kalktığı konusuna çok mühim meseleymiş gibi ilgi buyurmuştur.

Düşman kendi içimizde gibi görünse bile aslında dış ülkelerden kaynaklıdır. Ahlakı dünyaca bilinen Türk milletini çökertmek için hiçbir tankın tüfeğin yetmediğini anlayanlar, bir yıkım projesi olarak ahlak çöküntülüğünü ve rahata alıştırmayı seçmişlerdir. Türk çocuğunun ahlakını koruması gerekliliği en önemli kanundur.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Atsız Bey'in İlk Eşi Mehpare Hanım Kimdir? Tarih 23.04.2014
Otorite Politika 09.02.2014
Atsız'ın 9 Mayıs Savunmasının Haklılığı Tarih 12.01.2014
Atsız'ın Basılmamış Eserleri Hakkında Tarih 11.12.2013
Necip Fazıl'ın Kanuni Hakkındaki Düşünceleri Tarih 16.09.2012
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.