Elde Taşla Barış İstemek

Önce Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sonra Hatay'ın Dörtyol ilçesinde başlayan olaylar kimi kişilerin ekmeğine epey yağ sürdü. Batı illerinden böyle tepkilerin oluşmasını bekleyen köşe sahipleri bu olayları abarttıkça abarttılar, süsledikçe süslediler.

Güneydoğu illerinde pişman olmadıklarını söylemelerine karşın serbest bırakılan "taş atan çocukları" alkışlayanlar, İnegöl ve Dörtyol'dakiler için ellerinde urganla gezmektedir. Neredeyse olaysız günü olmayan, sürekli polise taş, havai fişek ve Molotof fırlatılan, terörist cenazelerini adeta şehit cenazesiymiş gibi karşılayan, dükkânları hiç açılmayan güneydoğu illerini, artık sıradan bir vaka ve sıradan hareket olarak görenleri, Hatay ve Bursa'daki olaylar pek kızdırdı.

Şu anda dillerindeki tek tümce şu: "Bakın Türkler bir arada yaşamayı istemiyor" BDP'nin milletvekili Osman Özçelik "Demek ki, siz bir arada yaşamak istemiyorsunuz. Bir arada yaşamak istemiyorsanız biz de artık çok fazla ısrarcı olmayacağız" dedi. İnsan kulaklarına inanamıyor. Siz diye kastettiği herhalde Türkler. Osman Özçelik'e sormak gerekir. Siz diye nitelediğiniz Türklerse, biz diye niteledikleriniz kimdir? Kürtler mi? Yanıtı büyük olasılıkla olumlu olacaktır. O halde şu soruyu, sokakta oyuncağıyla oynayan bir çocuk bile sorar.

"Yıllardır polise taş attınız. Polisleri yaraladınız. İntikam çığlıkları attınız. PKK'lı ölüleri şehit saydınız. O halde birlikte yaşamayı istemeyen biri varsa o da sizsiniz." Kim Kürtler...

"Hayır efendim, bütün Kürtlere PKK'lı diyemezsin" diyenler çıkacaktır. Milletvekilinin biri, siz-biz ayrımı yaparak "Bakın siz Türkler barış istemiyorsunuz" derse, o halde benim de "Hayır, asıl siz Kürtler barış istemiyorsunuz" deme hakkım sonuna kadar vardır. Kürtler kendilerini PKK'dan soyutlamak istiyorsa ilk olarak BDP'yi %85lerle %70lerle mükâfatlandırmayı bırakmaları gerekir. Benim için BDP'nin PKK'dan farkı yoktur. Dolayısıyla BDP'ye oy veren kişinin de dağdaki teröristten bir farkı yoktur. Kimse kusura bakmasın durum böyledir. Yıllardır böyle bir olay çıkmazken ellerindeki taşları, içlerindeki nefretleri devlete kusanlar çıkıp da kürsülere "Biz barış istiyoruz, siz istemiyorsunuz" demesin. Her şey meydanda, her şey açık...

Bir örgüt destek olmadan otuz yıl yaşayamaz. Bu desteği de Güney Afrikalı zenciler vermiyor ya...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Atsız Bey'in İlk Eşi Mehpare Hanım Kimdir? Tarih 23.04.2014
Otorite Politika 09.02.2014
Atsız'ın 9 Mayıs Savunmasının Haklılığı Tarih 12.01.2014
Atsız'ın Basılmamış Eserleri Hakkında Tarih 11.12.2013
Necip Fazıl'ın Kanuni Hakkındaki Düşünceleri Tarih 16.09.2012
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.