Türkiye ve Kaos

Bu milletin istikrarına birileri sürekli çomak sokuyor. Çünkü siyasi, ekonomik, kültürel alanlarda istikrara kavuşmuş güçlü bir ülke olmamızı istemiyorlar.

Türkiye'de yeni bir gelişme olduğu sıralarda Türkiye'de olaylar oluyor. Türkiye'yi değiştirilmeye çalışıldığı döneme denk gelmesi manidardır. Bu iğrenç ötesi olayları kim yapmış olursa olsun, emri verenlerin istikrar adımlarının atılmasını istemediği ortadadır.

PKK veya başka bir terör örgütü hepsi de nasılsa birileri tarafından yönetiliyor. Birileri PKK veya başka bir terör örgütüne emir veriyor.

Ülkede bazı gruplar, ülkemizi iç ve dış mihrakların yardımıyla yıkmaya çalışıyorlar. Ülkede tansiyonu yükselterek, bu topraklarda kargaşa ortamı oluşturuyorlar. Huzuru bozmaya çalışıyorlar. Bu topraklarda kendileri bazı görüşler etrafında toplumu gruplaştırıyorlar ve olaylar çıkartarak emellerini her fırsatta gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Bölücü zihniyeti ortadan kalkmadıkça, kaostan medet umulmaya devam edildikçe, istikrar tam anlamıyla yerleşemeyecektir. Bunun tezahürü olarak da anti-demokratik yollara başvurular artacaktır. Bu dönemde sağduyulu davranıp, istikrar adımlarına daha fazla destek verilmeli.

İstikrar söylemlerinin ve çabalarının arttığı dönemlerde provokasyonların artması normal aslında. Bölücü zihniyetler, Türkiye'de yapılan demokratik değişiklikleri özümseyemezler. Ta ki bütün kurumlar bölücü gruplardan temizlenip şeffaf bir yapıya kavuşuncaya kadar.

Saldırı ve provokasyonlar yaptırmaları, gelişmelere karşı çıkmaları saplantılı ideolojilerinin doğal bir tezahürüdür.

 

Murat Barış Çetin

Teknik Öğretmenlik

Teknik Elemanlık


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Rejim Karşıtları Politika 26.02.2021
Eğitim ve Felsefi Akımlar Eğitim 24.02.2021
Anlamlı Sözler Kültür / Sanat 23.02.2021
Vatanı Ya Sev Ya Da Terket Politika 20.02.2021
Yapı Yeri Bilim / Teknik 17.02.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik Politika 19.02.2021
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR Politika 12.02.2021
Türk Birliği Politika 25.01.2021
Güvenir Halim Kalmadı Politika 29.12.2020
KKTC SECİMLERİ ÜZERİNE Politika 26.10.2020