Türkiye ve Kaos

Bu milletin istikrarına birileri sürekli çomak sokuyor. Çünkü siyasi, ekonomik, kültürel alanlarda istikrara kavuşmuş güçlü bir ülke olmamızı istemiyorlar.

Türkiye'de yeni bir gelişme olduğu sıralarda Türkiye'de olaylar oluyor. Türkiye'yi değiştirilmeye çalışıldığı döneme denk gelmesi manidardır. Bu iğrenç ötesi olayları kim yapmış olursa olsun, emri verenlerin istikrar adımlarının atılmasını istemediği ortadadır.

PKK veya başka bir terör örgütü hepsi de nasılsa birileri tarafından yönetiliyor. Birileri PKK veya başka bir terör örgütüne emir veriyor.

Ülkede bazı gruplar, ülkemizi iç ve dış mihrakların yardımıyla yıkmaya çalışıyorlar. Ülkede tansiyonu yükselterek, bu topraklarda kargaşa ortamı oluşturuyorlar. Huzuru bozmaya çalışıyorlar. Bu topraklarda kendileri bazı görüşler etrafında toplumu gruplaştırıyorlar ve olaylar çıkartarak emellerini her fırsatta gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Bölücü zihniyeti ortadan kalkmadıkça, kaostan medet umulmaya devam edildikçe, istikrar tam anlamıyla yerleşemeyecektir. Bunun tezahürü olarak da anti-demokratik yollara başvurular artacaktır. Bu dönemde sağduyulu davranıp, istikrar adımlarına daha fazla destek verilmeli.

İstikrar söylemlerinin ve çabalarının arttığı dönemlerde provokasyonların artması normal aslında. Bölücü zihniyetler, Türkiye'de yapılan demokratik değişiklikleri özümseyemezler. Ta ki bütün kurumlar bölücü gruplardan temizlenip şeffaf bir yapıya kavuşuncaya kadar.

Saldırı ve provokasyonlar yaptırmaları, gelişmelere karşı çıkmaları saplantılı ideolojilerinin doğal bir tezahürüdür.

 

Murat Barış Çetin

Teknik Öğretmenlik

Teknik Elemanlık


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bölücü Unsur -3 Politika 28.10.2020
Siyaset ve Kaos Politika 27.10.2020
Milliyetçilik ve İslamcılık Politika 26.10.2020
Siyasi Akımlar Politika 23.10.2020
Televizyonlar ve Asimilasyon Politika 19.10.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KKTC SECİMLERİ ÜZERİNE Politika 26.10.2020
KEMALİZM VE EKOLOJITE Politika 13.10.2020
“MİLLİ GÖRÜŞ ‘MİLLİ’ Mİ, İRANÎ Mİ” DİYE SORMAK CAHİLLİKTİR Politika 10.10.2020
Bölünmüş Çember Politika 16.09.2020
12 Eylül ve Dahası Politika 12.09.2020