Bölünmüş Çember

          Bölünmüş Çember

          Avrupa ve Amerikanın dünyaya yön verdiği konjektürel bir durum yaşanmaktadır. halbuki ne Amerika ne de Avrupa tam birliktelik içinde olamadıklarından dolayı dünya politikasında bilgi birikim kirliliği yaratarak işe yaramaz projeleri açlık, sefalet ve gereksiz savaşlar ile dünya insanlığına acılar çektirmekte ve insani duyguları yok etmektedir. Çünki,  Amerika-İngiltere birlikteliği ve Almanya-Yunanistan, Fransa ve diğer Avrupa ülkeleri, kendi içlerinde bağımsız hareket eden ülkelerin varlığı dış dünyaya bütünlük halinde olduklarını gösterme çabaları içi boş bir siyasettir. Egoist politika izleme yeteneğine sahip olduklarından kendi içlerinde anlaşamadıkları açıkca gözükmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu bölünmüşlüğü görmekte ve kendine yeni güvenilebilir dostlar edinmekte ve Rusya, Asya ve Avrupanın bazı ülkeleri ve Afrika ile dostane ilişkilerini geliştirerek dolu düzgün yoluna devam etmektedir.
          Etkin bir üyesi olduğumuz Natonun beyin ölümünü gerçekleştiren ve halen Nato bünyesinde varlığını sürdüren Fransa, bölünmüş Avrupa çemberi varlığnını kanıtını açıkça ortaya koymuş olmakla birlikte, bir dediği diğer bir dediğini tutmayan tutarsız bir tavır sergileyen Amerika'nın arkasından koşmak muassır medeniyet seviyesine ulaşmayı sekteye uğratmaktadır.
Ekonomik ve siyasi gücünü Amerikadan alan İsrail ise paralel Amerikayı keşfetmenin yanında kendi toprağına yeni topraklar katma peşinde koşarak, büyük İsrail olma uğruna, acı, gözyaşı ve kan dökülmesine sebebiyet vererek başka milletlerin ülke toprak bütünlüğünü hiçe sayarak, yahudi hegomanyası etkisinde kalmış bölünmüş Amerika temelini atmış durumdadır.
Türkiye'nin önüne engeller koyarak, Türkiyenin Amerika ve Avrupa ile birlik olma tezine karşı çıkan güçler kendi kendilerine harakiri yaparak kendi sonlarını hızlı bir şekilde hazırlamakta oldukları bilgisinden yoksundurlar. Ne yaparlarsa yapsınlar yıldızı parlayan Türkiye bütün engelleri aşarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan insani duygularla üst düzey hareket kabiliyetine sahip yaşanabilir bir dünya için, birlik temellerini oluşturma yolunda öncü ülke olma yolunda en büyük adaydır.
          Fransanın desteğini alan Avrupanın şımarık çocuğu Yunanistan Avrupa birliğini işlevsiz bırakmıştır. Avrupa anakarası olarak yakın coğrafyada olmamız nedeni ile Türkiye Avrupa ile ithalat-ihracat yapmanın yanında insani ilişkilerini de geliştirmek istiyor. Türkiye Amerika ve Avrupa ile daha çabuk yol almak istemektedir, aksi halde başının çaresine bakabilecek planları mevcuttur ve kısmende olsa devreye koymuştur. Türkiye yoksa her daim bir yanı eksik ve güçsüz bir Avrupa olacaktır, gerçekliği gelecek zamanlarda görülecek ki Avrupa olmadan da Türkiye hayat bulabilecek ve dünyada etkin söz sahibi olabilecektir.
    Yirmibirinci yüzyılın lider ülkesi Türkiye bir çok dünya devleti ile insani birlikteliğini kurma aşamasını tamamlayarak dünyanın parlayan yıldızı olma yolunda dev adımını atmış ve ilişkilerini de geliştirmeye devam etmektedir.
    Esen kalın değerli okuyucularım...........

    İsmail KALAL
    i.kalal@hotmail.com


    Her hakkı izne tabidir kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.Aksi bir durumda T.C. Mahkemelerine başvurulacaktır.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yaşam Tarzının -Eksi ve +Artısı Yaşam 14.08.2020
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
Saldırılar Devam Ediyor Politika 09.03.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yok Edilme Planı Politika 26.09.2020
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu Politika 24.09.2020
En Önemli En Sinsi Senaryo Politika 14.09.2020
12 Eylül ve Dahası Politika 12.09.2020
Lekelemek ve Gözden Düşürümek Politika 10.09.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.