Geleceğimizi Yok Ediyoruz!

Bugün belirli siyasi odaklar tarafından desteklenen ve toplumun bölünmesine neden olan hoşgörüsüzlük, yaptım olduculuk, kaba kuvvet, özgürlüklerin kısıtlanması ve benzeri birçok istenmeyen tutum, aslında insanların bu görüşten olanlara kin ve nefret duymasından başka hiçbir işe yaramıyor. En yakın örneğini başörtüsü konusu ile yaşadık! O dönem bu baskıyı yaşayan ya da ailesinden bu anlatımlarla büyüyen insanlar, bugün din adı altında kinlerini kusuyorlar. Baskı, mezalim her zaman bir karşı koyma oluşturur. Ve bu baskıyı yaşayan, baskıdan dolayı bunalan insanlar da karşı hareketi başlatırken malesef yine kin ve nefret güderek hareket ediyorlar. Bugün ülke gittikçe gerilerken, özgürlükler kısıtlanırken, yaşam hakkı tek taraflı olarak ele alınırken ve baskı rejimi gittikçe şiddete dönüşürken buna karşı olan ya da bu mezalimin hedefi olanlar susuyorsa, ülkede iç savaş çıkmasını engellemek adına ve ne olursa olsun demokrasiye, insan haklarına inandıkları için susuyorlar. Şiddete dur demek adına, şiddete başvurmadan çözüm üretmeye çalışıyorlar.

 

Bu yaşananlara destek olanlar ise gerek geçmişte yaşananlar yüzünden gerekse bugünü değerlendirebilecek kapasiteye sahip olmamaktan bu yanlışa düşüyorlar! Bugün yaşanan olayların gençlik üzerindeki etkisini ölçemeyen önceki kuşak ise aslında en çok yine çocuklarına, onların geleceklerine ve özellikle takip ettikleri dine büyük zarar verdiklerinin farkında değil ya da umursamıyorlar! Bugünün gençlerinin dinden uzaklaşması ve her yeni nesilde ateistlik, deistlik veya agnostiklik gibi inançların daha çok yerleşmesinin en büyük sebebi yine kuşak farkını uçuruma dönüştüren, günümüz yeniliklerine ve isteklerine ayak uyduramayan eski kuşaktır!

 

Sözün özü demokrasi, insan hakları ve şiddet karşıtlığı ile bölünmeyi azaltmaya, gençlere, ülkenin geleceğine daha iyi ve gelişmiş bir ülke bırakmaya çalışanların aksine bu kesimin yetiştirdiği, çok daha tahammülsüz olan ve olacak yeni nesil ile kendi cehaletlerini ve şiddet eğilimlerini aktardıkları yeni nesil arasında uçurumlar olacak ve ülke gittikçe yok edici bir girdaba sürüklenecek malesef! Geç olmadan durmamız gerekiyor! Bu pespayeliği ve kötü gidişatı yaratan ve buna ortak olanlar olarak durup bir düşünmeli, birbirimizi dinlemeliyiz! Artık senin dinin-benim dinim, senin partin-benim partim anlayışının ve özellikle okumamanın ülkeye verdiği zararı görmemiz elzemdir! 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bizim Hata Payımız Yok Mu? Sosyal 23.08.2020
Gittikçe İlkelleşen Erkek Sosyal 21.07.2020
Ayasofya Neden Cami Yapıldı? Sosyal 11.07.2020
Nefes Almak İstiyoruz Sosyal 02.07.2020
Ayasofya Sorunu Sosyal 15.06.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
İnsan ve Toplum Sosyal 19.09.2020
Sürü Toplumlar -3 Sosyal 13.09.2020
Yandaşlık Sosyal 11.09.2020
Sürü Toplumlar -2 Sosyal 09.09.2020
Sürü Toplumlar -1 Sosyal 04.09.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.